emarosl
12.01.11,09:59
Prosím, poradíte mi? Živnostník sa ma pýta, či si môže časť roka uplatniť paušálne výdavky a časť roka preukázateľné výdavky (t.j. viesť JU). Ja som mu povedala, že nemôže. Ale zaskočilo ma, že mi povedal, že mu iní tvrdia, že môže. Prosím Vás pekne, môžete mi poradiť, ako to je? Rieši to, prosím Vás, nejaké ustanovenie zákona o dani z príjmov? Ja to v § 6 ods. 10 ZDP nevidim :-(

Ďakujem veľmi pekne!
Timka1
12.01.11,09:04
Prosím, poradíte mi? Živnostník sa ma pýta, či si môže časť roka uplatniť paušálne výdavky a časť roka preukázateľné výdavky (t.j. viesť JU). Ja som mu povedala, že nemôže. Ale zaskočilo ma, že mi povedal, že mu iní tvrdia, že môže. Prosím Vás pekne, môžete mi poradiť, ako to je? Rieši to, prosím Vás, nejaké ustanovenie zákona o dani z príjmov? Ja to v § 6 ods. 10 ZDP nevidim :-(

Ďakujem veľmi pekne!

nemôžeš mu uplatniť na časť roka paušál a na časť roka JÚ, musí sa rozhodnúť, paušál alebo JÚ a platí to na celé zdaňovacie obdobie
emarosl
12.01.11,09:06
nemôžeš mu uplatniť na časť roka paušál a na časť roka JÚ, musí sa rozhodnúť, paušál alebo JÚ a platí to na celé zdaňovacie obdobie

Ďakujem krásne! A prosím, je to aj niekde presne v zákone povedané? Ďakujem nádherne!
IvoM
12.01.11,09:17
Emarosl ten §6.13 si zle vysvetluješ, tento § hovorí len o možnosti použiť JU alebo PU pre príjmy podľa §6.3 a to že ich potom musí použiť celé zdaňovacie obdobie. Kejka a Timka1 majú pravdu, keď použiješ paušál tak na celé obdobie, keď si prečítaš §6.10 tak to z neho vyplýva.
emarosl
12.01.11,12:35
Ďakujem Vám veľmi pekne za pomoc!