bebik7
12.01.11,11:50
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať- ak som kúpila pozemok (trvalé trávnaté porasty) a LV vošiel do platnosti dňom 30.11.2010 je mojou povinnosťou podať DP a následne zaplatiť daň spätne aj za rok 2010 alebo stačí podať DP na rok 2011?
Ďakujem.
hnedoočka
12.01.11,11:00
za každú nehnuteľnosť nadobudnutú počas roka 2010 sa podáva daňové priznanie do konca januára 2011.

http://www.cas.sk/clanok/188847/dan-z-nehnutelnosti-priznanie-treba-podat-do-konca-januara.html
ivka70
12.01.11,11:04
A do 30 dni si mala ohlasovaciu povinnost o nadobudnuti pozemku na miestnom urade.
bebik7
12.01.11,16:35
Viem,ze dan mam podat do konca januara 2011, potrebovala by som ale vediet, ci aj spatne za rok 2010 (konkretne za ten 1 mesiac), alebo ci plati, to co som nasla v jednej z tem PORADY a sice,ze :
"Daňová povinnosť vzniká 1. januára zdaňovacieho obdobia nasledujúceho po zdaňovacom období, v ktorom sa daňovník stal vlastníkom, správcom, nájomcom alebo užívateľom nehnuteľností, ktorá je predmetom dane."
Z toho by vyplyvalo, ze mi staci podat danove priznanie za rok 2011, ktore samozrejme podam teraz.

@ ivka70 : zda sa,ze to som presvihla..co teraz? a ako v praxi ohlasovanie prebieha?je na to nejaky formular?
hnedoočka
13.01.11,05:59
Viem,ze dan mam podat do konca januara 2011, potrebovala by som ale vediet, ci aj spatne za rok 2010 (konkretne za ten 1 mesiac), alebo ci plati, to co som nasla v jednej z tem PORADY a sice,ze :
"Daňová povinnosť vzniká 1. januára zdaňovacieho obdobia nasledujúceho po zdaňovacom období, v ktorom sa daňovník stal vlastníkom, správcom, nájomcom alebo užívateľom nehnuteľností, ktorá je predmetom dane."
Z toho by vyplyvalo, ze mi staci podat danove priznanie za rok 2011, ktore samozrejme podam teraz.

@ ivka70 : zda sa,ze to som presvihla..co teraz? a ako v praxi ohlasovanie prebieha?je na to nejaky formular?

daňové priznanie podávaš za rok 2010,t.j. za rok, v ktorom si nehnuteľnosť nadobudla v termíne do 31.1.2011.Za rok 2011,ak nenastane zmena, výrub dane ti automaticky zašle príslušný úrad. /magistrát,mestský, obecný/
Každý magistrát, mestský úrad, či obecný úrad má na svojej stránke zverejnené ročné sadzby dane podľa kategorizácie nehnuteľnosti.
Ohlasovaciu povinnosť by som odovzdala dodatočne, tlačivo by malo byť takisto zverejnené na ich stránke.....viď príklad

http://www.banskabystrica.sk/index.php?id_menu=50610

klikni si na formulár oznamovacej povinnosti pre fyzické osoby