lbzzahradnik
12.01.11,13:43
Pekný deň.Znovu Vás poprosím o radu .Vypracovala som si DP za rok 2010.typu B -szčo .Rozhodla som sa znížiť zaklad dane o poistne ,ktoré si platim za životnu poistku mesačne .Chcem sa opýtať či je to v poriadku ,a či so tieto mesačne platby za poistku mala zapisovat aj v učtovníctve .ja som ich neevidovala iba som znižila zaklad dane v DP .Ďakujem
Tweety
12.01.11,12:44
Pekný deň.Znovu Vás poprosím o radu .Vypracovala som si DP za rok 2010.typu B -szčo .Rozhodla som sa znížiť zaklad dane o poistne ,ktoré si platim za životnu poistku mesačne .Chcem sa opýtať či je to v poriadku ,a či so tieto mesačne platby za poistku mala zapisovat aj v učtovníctve .ja som ich neevidovala iba som znižila zaklad dane v DP .Ďakujem
Urobila si dobre.
veronikasad
12.01.11,12:46
Pekný deň.Znovu Vás poprosím o radu .Vypracovala som si DP za rok 2010.typu B -szčo .Rozhodla som sa znížiť zaklad dane o poistne ,ktoré si platim za životnu poistku mesačne .Chcem sa opýtať či je to v poriadku ,a či so tieto mesačne platby za poistku mala zapisovat aj v učtovníctve .ja som ich neevidovala iba som znižila zaklad dane v DP .Ďakujem
znížením základu dane rozumieš pripočítanie k daňovým výdavkom ? Alebo ako nezd.časť základu dane ?

Pokial poistku neplatíš z podn. účtu, nemusíš ju evidovať v účte. Ak ju platíš je to VNZD.
lbzzahradnik
12.01.11,12:50
Platim si ju z bežneho učtu ,teda nie z podnikatelskeho .
veronikasad
12.01.11,12:52
Platim si ju z bežneho učtu ,teda nie z podnikatelskeho .
Nezahrňaš ju do peňažného denníka, je to len "odpočitatelná položka" v DP

Výšku zaplateného životného poistenia ti potvrdí prísl. poisťovňa na predpísanom tlačive, ktoré môžeš priložiť k DP.
lbzzahradnik
12.01.11,12:52
sumu som zapisala do riadku 74 v DP
lbzzahradnik
12.01.11,12:54
Ano aj ja som to tak pochopila .Sumu so dala ,ako odpočet v DP .Ďakujem
Tweety
12.01.11,12:54
Platim si ju z bežneho učtu ,teda nie z podnikatelskeho .
Ak je to životná poistka, a uplatnila si ju v r. 74, je to správne.