84martina
12.01.11,12:49
Dobrý deň.Chcela by som od Vás radu.Som zástupkyňa vedúcej obchodu.Akosi som nezapadla do kolektívu a mám strach vrátiť sa do práce,momentálne som na PN.Chcela by som dať výpoveď,je to možné dať keď som na dobu určitú do 30.06.?Len mám problém, že ma nechcú zamestnávatelia prepustiť,ale chcú ma preložiť no mne to nevyhovuje s dôvodu dochádzky,aj preto že mám malé deti.Mám podpísanú dohodu k hmotnej zodpovednosti,musela by som robiť inventúru?ak budem na PN dlhšie cca 2 mesiace a potom by sa robila ta inventúra mám právo ohradiť sa,ťe som tam dlhšie nebola keby tam vznikla náhrada škody?Aj po výpovedi musím ísť urobiť inventúru?Prosím Vás poradte mi.Ďakujem
ivka70
12.01.11,12:01
Je mozne dat vypoved aj pri pracovnej zmluve na dobu urcitu, standardne po doruceni vypovede zamestnavatelovi bezi od nasledujuceho mesiaca 2 mesacna vypovedna doba.
Prelozit ta na ine pracovne miesto ak odoodnute v pracovnej zmluve mozu len s tvojim suhlasom, bez neho nie, je to zmena prac. zmluvy.
Nemusi sa robit pri tvojom odchode inventura, ale je v tvojom zaujme o nu poziadat, lebo ak urobena nebude, budes niest hmotnu zodpocednost az do nasledujucej inventury.
poziadala by som o vykonanie inventury aj pri dlhodobejsej PN, lebo tym, ze si na PN sa zodpovednosti nezbavis ...
Llívia
12.01.11,12:13
Je mozne dat vypoved aj pri pracovnej zmluve na dobu urcitu, standardne po doruceni vypovede zamestnavatelovi bezi od nasledujuceho mesiaca 2 mesacna vypovedna doba.
Prelozit ta na ine pracovne miesto ak odoodnute v pracovnej zmluve mozu len s tvojim suhlasom, bez neho nie, je to zmena prac. zmluvy.
Nemusi sa robit pri tvojom odchode inventura, ale je v tvojom zaujme o nu poziadat, lebo ak urobena nebude, budes niest hmotnu zodpocednost az do nasledujucej inventury.
poziadala by som o vykonanie inventury aj pri dlhodobejsej PN, lebo tym, ze si na PN sa zodpovednosti nezbavis ...
Pozri si v pracovnej zmluve, čo máš uvedené ako miesto výkonu práce. Stretla som sa s tým, že predavačka tam nemala uvedenú konkrétnu adresu, ale všeobecne prevádzky zamestnávateľa, takže ju mohol zamestnávateľ preradiť na prácu v inej predajni aj bez jej súhlasu.
Na toto skutočne veľký pozor. Môžeš požiadať o jej vykonanie aj písomne, aby si mala v ruke dôkaz pre prípad, že ju zamestnávateľ odmietne spraviťl.
84martina
12.01.11,13:57
Ak požiadam o tú inventúru musím sa na nej aj zúčastniť,aj keď som na PN? ak ju budú robiť napr.v apríli a ja budem mať ukončený prac.pomer musím za vzniknuté škody platiť, aj keď som za tu dobu po poslednej inventúre odrobila iba 1mesiac?Čo ak vzniknú škody počas tej doby čo ja nebudem na pracovisku?Oni ma nechcú prepustiť,dávajú ma na miesto kde už jeden rok zháňajú vedúcu,miesto výkonu mám tam kde som teraz,len mám panický strach s mojej nadriadenej a nechcem sa tam viac vrátiť neviem čo by bolo dobrú urobiť,myslím ale,že tá výpoveď bez udania dôvodu pargraf 67 by bolo najlepšie riešenie,môžem ju dať aj počas PN a aj tie dva mesiace premaródiť?
Indeed
12.01.11,14:09
Nejedná sa o CBA supermerket v Detve ?
ivka70
12.01.11,14:23
Ak požiadam o tú inventúru musím sa na nej aj zúčastniť,aj keď som na PN? ak ju budú robiť napr.v apríli a ja budem mať ukončený prac.pomer musím za vzniknuté škody platiť, aj keď som za tu dobu po poslednej inventúre odrobila iba 1mesiac?Čo ak vzniknú škody počas tej doby čo ja nebudem na pracovisku?Oni ma nechcú prepustiť,dávajú ma na miesto kde už jeden rok zháňajú vedúcu,miesto výkonu mám tam kde som teraz,len mám panický strach s mojej nadriadenej a nechcem sa tam viac vrátiť neviem čo by bolo dobrú urobiť,myslím ale,že tá výpoveď bez udania dôvodu pargraf 67 by bolo najlepšie riešenie,môžem ju dať aj počas PN a aj tie dva mesiace premaródiť?

Riadnu vypoved mozes dat aj pocas PN a vypovedna doba bude pocas pripadnej PN bezat.
84martina
12.01.11,15:24
Nie o Coop jednotu
84martina
12.01.11,15:28
ešte sa chcem spýtať,či po skončení pracovnej zmluvy by sa musela robiť inventúra,alebo nie?