sunshine27
12.01.11,14:24
Prosim Vas o radu, alebo o nasmerovanie na zakon.....Je mozne evidovat na urade prace uchadzaca o zamestnanie, ktory ma pozastavenu zivnost???Mama ma pozastavenu zivnost - rakusku (na opatrovatelstvo) a teraz sa evidovala na urade prace, kde ju bez problemov aj pri oznameni, ze ma pozastavenu zivnost zaevidovali....ale po 2 tyzdnoch zrazu, ina uradnicka u ktorej sa pravidelne hlasi ma namietky...vraj to nie je mozne....Prosim o radu, ako to naozaj je.....Dakujem
sunshine27
12.01.11,13:46
v zakone o sluzbach zamestnanosti som nasla v §6 bod 2, ze uchadzacom o zamestnania je osoba, kt. nevykonava a neprevadzkuje SZC....pozastavenie zivnosti mozem chapat ako nevykonavanie a neprevadzkovanie SZC....je to tak????
veronikasad
12.01.11,13:48
Možno "háčik" je v tom, že ide o rakúsku živnosť. Žiadaj od pracovníčky UP odkaz na príslušný § zákona o službách zamestnanosti
sunshine27
12.01.11,13:52
no v danom zakone sa pise v §6 bod 2 c...nevykonava ZC v clenskom state EU alebo v cudzine...je mozne pojmy nevykonava a pozastaven ZC chapat ako rovnake...?
A lahko by sa na pracovnicky UP obracalo, ale cloveka to naserie, ked ludia pracujuci v jednej budove pod rovnakou instituciou nemaju totozne znalosti a kazda povie ine...
veronikasad
12.01.11,13:53
no v danom zakone sa pise v §6 bod 2 c...nevykonava ZC v clenskom state EU alebo v cudzine...je mozne pojmy nevykonava a pozastaven ZC chapat ako rovnake...?
A lahko by sa na pracovnicky UP obracalo, ale cloveka to naserie, ked ludia pracujuci v jednej budove pod rovnakou instituciou nemaju totozne znalosti a kazda povie ine...
Možno majú nejaký metodický pokyn, ktorý tá druhá pracovníčka nestihla prečítať
Mária27
12.01.11,20:14
Podľa živnostenského zákona pri pozastavení vlastne živnostenské oprávnenie ani nemá:

§ 57

(4) Podnikateľ môže oznámiť miestne príslušnému živnostenskému úradu pozastavenie prevádzkovania živnosti. Účinky pozastavenia živnostenského oprávnenia nastávajú dňom doručenia oznámenia o pozastavení prevádzkovania živnosti živnostenskému úradu, alebo ak je v oznámení uvedený neskorší deň, týmto dňom.

(5) Po pozastavení prevádzkovania živnosti podnikateľ nadobudne živnostenské oprávnenie uplynutím doby pozastavenia prevádzkovania živnosti alebo dňom uvedeným v oznámení o zmene doby pozastavenia prevádzkovania živnosti.

(6) Pozastavenie živnosti nemôže trvať kratšie ako šesť mesiacov a dlhšie ako tri roky.
veronikasad
12.01.11,20:18
Majka, ide o rakúsku živnosť
Mária27
13.01.11,17:13
Aj v Rakúsku to musí byť tak isto. Ked má raz živnosť pozastavenú, tak ju vtedy nemá.