erojay
12.01.11,15:13
Dobrý deň.
Mám 8 GB USB kľúč EMTEC a asi po mesiaci čo som ho kúpil a bezproblémovo používal, my zrazu začal vypisovať pri kopírovaní, mazaní a všetkých operáciách hlášky ako " súbor sa nedá kopírovať, zadaná cesta sa nedá nájsť " ... pri pokuse o formátovanie mi zase vyskočilo " systém nemohol dokončiť formátovanie " atď atď. Podarilo sa mi ho formátovať na inom počítači a potom zase išiel bez problémov, nahádzal som si naň veci a asi po dvoch dňoch používania mi to zase začalo robiť ale len na mojom PC. Na iných počítačoch je všetko OK a tak sa pýtam dobré duše :) čo s tým môže byť ???
Je chyba v USB porte alebo čo môže byť chybné ??? ( iný USB kľúč aj keď len 1 GB ide na mojom PC bez problémov ). Fakt si neviem rady.
Vopred vám ďakujem za pomoc.
arizona
12.01.11,14:26
chod ho reklamovat...
Chobot
12.01.11,14:52
Dobrý deň.
Mám 8 GB USB kľúč EMTEC a asi po mesiaci čo som ho kúpil a bezproblémovo používal, my zrazu začal vypisovať pri kopírovaní, mazaní a všetkých operáciách hlášky ako " súbor sa nedá kopírovať, zadaná cesta sa nedá nájsť " ... pri pokuse o formátovanie mi zase vyskočilo " systém nemohol dokončiť formátovanie " atď atď. Podarilo sa mi ho formátovať na inom počítači a potom zase išiel bez problémov, nahádzal som si naň veci a asi po dvoch dňoch používania mi to zase začalo robiť ale len na mojom PC. Na iných počítačoch je všetko OK a tak sa pýtam dobré duše :) čo s tým môže byť ???
Je chyba v USB porte alebo čo môže byť chybné ??? ( iný USB kľúč aj keď len 1 GB ide na mojom PC bez problémov ). Fakt si neviem rady.
Vopred vám ďakujem za pomoc.

Zálohovať dáta na USB kľúči je veľmi rizikové. USB kľúč slúži len na prenos dát, ktoré sú zálohované inde.

Práve dnes mi tiež odišiel jeden USB kľúč (32 GB), našťastie som mal na ňom len filmy, ktoré mám doma uložené. Keď ho zapojím do PC, tak mu ukáže písmeno jednotky ako vymeniteľné zariadenie, ale ak ho chcem pozrieť, tak mi vypíše, že "Vložte disk do jednotky F:". Dúfam, že pôjde doma aspoň naformátovať.

Neviem ti poradiť, v čom môže byť chyba, USB kľúč sa nedá opravovať, nanajvýš naformátovať, ak zblbne alebo sa poškodí tabuľka FAT. Ak sa ale poškodí úložný priestor, tak je to v háji. Keď si pozrieš moje príspevky v tejto téme, tak tam popisujem rôzne čudesné skúsenosti s vadnými USB kľúčmi:

http://www.porada.sk/t124061-problem-s-usb-klucom.html
Agostino
12.01.11,15:15
Problémy z USB kľúčom môžu byť rôzne. Keď začínaš mať takéto problémy s USB kľúčom, tak na tvojom mieste by som sa ho pokúsil reklamovať. Možno, že ti to stojí za takýto pokus. Možno, že chýba bude v tvojom USB kľúči, a možno že bude v USB porte tvojho PC. Mal by si sa ešte pokúsiť na tvojom PC vyskúšať iný USB kľuč, že či ti nebude robiť takéto problémy. Asi pred mesiacom som bol reklamovať svoj USB kľúč značky značky A-DATA 8GB - stále mi totiž odpadával umelý kryt. Reklamácia mi bola uznaná a namiesto neho som dostal nový USB kľúč.
marioselecky
15.01.11,01:02
problemy s usb mozu sposobovat rozne chyby.. treba to reklamovat, usb sa nijako neopravi..
MilanH.
11.02.11,12:46
kup si nove USB
deane7
25.03.13,18:29
Dobrý deň.
Mám 8 GB USB kľúč EMTEC a asi po mesiaci čo som ho kúpil a bezproblémovo používal, my zrazu začal vypisovať pri kopírovaní, mazaní a všetkých operáciách hlášky ako " súbor sa nedá kopírovať, zadaná cesta sa nedá nájsť " ... pri pokuse o formátovanie mi zase vyskočilo " systém nemohol dokončiť formátovanie " atď atď.
Ja som kúpil 16GB kľúč tiež EMTEC a stejný problém, reklamoval som ho, dostal som druhý, ten ešte horšie, našlo ho inštalovalo a koniec. Nič sa nedalo kopírovať, vraj sa zariadenie nedá nájsť, po čase som predajcovi o tom povedal, tak že ho mám priniesť, zase mi ho vymenili, teda v predajni ma dlho čakal lebo som sa tam dlho neukázal, tak som dostal zase nový a to samé. Už s ním nikam nejdem, kašlem naň. Už nikdy EMTEC. S inými USB kľúčmi žiadne problémy nemám.
misoft
25.03.13,18:36
mimotemy EMTEC flash disk - žiadna sláva. USB flash disky i CD, DVD - vykazujú časté chyby.
erik555
25.03.13,18:45
Tak u mna EMTEC zatial ziadne problemy a to ich mam 4 ks. (2x 16GB C400, 1x16GB C250, 1x 8GB C400) a to dalsie rozne znacky a kapacity tiez zatial ziadne problemy a to som dost ukladal, kopiroval, mazal v PC, sat. prijimacoch atd.. Tak neviem...
deane7
25.03.13,18:49
Keď ho zastrčím tak sa mi v ukáže o jeden disk naviac ale keď ho chcem otvoriť tak tam nič neni. Ani inona na bezpečné odstránenie hardwéru sa neobjaví. Nič.
misoft
25.03.13,18:54
Si mal šťastie. :D Ja som kúpil 10 DVD EMTEC a 8 som vyšmaril - chybné od výroby - a pre pár centov sa mi neoplatilo ísť reklamovať.