ondrejvla
12.01.11,16:32
Prosím poraďákov, máte niekto diagnózu Esenciálny tremor, potvrdenú na prístroji? Ako postupujete v liečbe? Odborná lekárka predpísala na liečbu tohoto ochorenia LISKANTIN, ktorý u nás nie je registrovaný, preto je potrebné za jeho nákupom vycestovať do ČR pri každom predpise lieku. Ak tento liek užívate, aké máte s ním skúsenosti? Podľa zistenia na internete má veľa vedľajších účinkov a musí sa zredukovať užívanie ostatných liečiv. Zlepšil sa vám po ňom priebeh choroby?
Viem, otázok je veľa, ale budem veľmi vďačná, ak sa mi ozve niekto, kto má skúsenosti s týmto onemocnením a liečbou. Vopred ďakujem.
ondrejvla
12.01.11,20:31
Posúvam...
Valcake
12.01.11,22:03
http://www.solen.sk/index.php?page=pdf_view&pdf_id=2220&magazine_id=3

určite si to čítala, ale pre každý prípad...
...všetko dobré želám...
ondrejvla
13.01.11,10:48
http://www.solen.sk/index.php?page=pdf_view&pdf_id=2220&magazine_id=3

určite si to čítala, ale pre každý prípad...
...všetko dobré želám...

Ďakujem veľmi pekne za link, práve tento som nečítala. Ešte raz vďaka.
Valcake
13.01.11,13:21
...som rada, že aspoň ti to trošku pomôže. Držím palce!
ondrejvla
13.01.11,13:33
Valika nepomôže, ale chcem vedieť čo najviac o tejto chorobe...
Ďakujem.
ludmilla
14.01.11,14:00
O tremore toho veľa neviem, pamätám si snáď len to, čo hovorieval pacientom náš neurológ - že esenciálny tremor je vlastne tras, ktorého príčina je nejasná, ale hneď k tomu dodal, že dobrou správou je, že nevedie k telesnému alebo psychickému úpadku a hlavne neohrozuje život. Je potrebné v prvom rade vyhľadať skúseného neurológa, pretože príčinou tremoru môžu byť aj lieky, štítna žľaza a vyčerpanosť, nízka hladina vitamínu B12, diabetická PNP. Aj esenciálny tremor sa dá pekne liečbou korigovať avšak liečba musí byť nastavená na konkrétneho pacienta a niekedy jednoducho len dlhšie trvá kým sa nájde ten správny liek pre toho ktorého pacienta.
ondrejvla
14.01.11,20:20
Ľudka, veď práve, som pacientkou skúsenej neurologičky, jej sa nezdal ten tras, ktorý je deň čo deň viac viditeľný a najviac ma znervózňuje, že mi už aj príbor štrngá o tanier:mee: Neurologička mi predpísala liek Liskantin, ktorý mám sľúbený priniesť z ČR, u nás nie je registrovaný. Keď som si našla na nete informácie o tomto lieku, veru som nebola spokojná, na liečbu čoho všetkého sa využíva, ale skúsim...
Ďakujem Ti veľmi pekne za ochotu a odpoveď.
vinea
27.04.15,10:17
Dobrý den , chcem sa spytat ako u vas prebieha liečba, a či je to troška lepsie. Jedna sa o to, ze mne to zistili pred 2 mesiacmi, a teraz cakam na odpoved z genetiky.. Predpisala mi doktorka v nemocnici Pramipexol, ze vraj to mam brat.. Berem to 3x denne, ale žiadne zlepšenie nebadám... To je na tom, ze uz som zúfalá z toho stavu.. Kazdy den tak vstavam, ze uz sa trasem.. a nielen ruky ,ale cele telo .. :-(
Dakujem za odpoved .. krasny den ...
ondrejvla
05.05.15,11:54
Ja beriem liek LISKANTIN, predtým nebol u nás registrovaný, tak som si ho na základe receptu od neurologičky musela kupovať v lekárni v ČR a samozrejme som platila plnú úhradu, teraz je už povolený aj u nás, stav sa mi zatiaľ veľmi zlepšil, tras sa zmiernil o 80%, čo je dosť... Viem, že tento liek sa používa aj pri epilepsii, a ja mám pocit, že z tejto choroby sa liečim úspešne, kiežby aj ostatné boli v takomto stave. Prajem veľa zdravia a skúste presvedčiť lekárku, aby vám urobila vyšetrenia na esenciálny tremor na prístroji, možno zmení liečbu.. Prajem vám, aby ste sa z toho dostali aspoň kúštik. Pekný deň.
vinea
14.09.15,11:18
Dakujem za odpoveď.. Vyšetrenie som mala v nemocnici a tam mi to zistili, ze to mam.. Dakujem za radu, určite to poviem mojej neurologičke a vyskusam.. Dakujem velmi pekne za info.. Krasny den.. :-D
pavlik77
01.10.15,00:11
Ahojte.Ja mam tuto chorobu uz asi 2 roky.tiez som uzival Liskantin,ktory som zakupil na Slovensku,ale bohuzial nerobil mi dobre.som bol po nom jak opity,no hroza.Musel som ho vysadit.Lekar mi povedal ze bohuzial ale musim sa s tym naucit zit.najhorsie je ze sa mi to zhorsuje a v praci to je uplne cele zle ked na vas pozeraju ostatny ako sa klepem.jeden den to je horsie a 2 lepsie.jedine co mi pomoze je ked si vypijem nejaky alkohol.to mi aj lekar vravel.Ale to nie je riesenie.