percento
12.01.11,18:39
Pracujem v nepretrzitej pracovnej prevadzke,23.12.2010 som mal rannu smenu ,a na dalsie dni 24.25.26 zamestnavatel prerusil vyrobu,27.12 sa pokracovalo dalej v praci,na spominane dni mi zamestnavatel nariadil cerpat dovolenku.Tak isto to bolo aj 31.12 ranna smena a potom 1.1 a 2.1 nariadena dovolenka,chcel by som sa informovat alebo dostat radu ci je mozne cez statny sviatok cerpat dovolenku,ktora mi bola preplatena.dakujem:(
monikago
12.01.11,18:50
podľa §112 Zákonníka práce platí nasledovné:


(3) Ak pripadne počas dovolenky zamestnanca sviatok na deň, ktorý je inak jeho obvyklým pracovným dňom, nezapočítava sa mu do dovolenky.

(4) Ak zamestnávateľ určí zamestnancovi náhradné voľno za prácu nadčas alebo za prácu vo sviatok tak, že by pripadlo do dovolenky, je povinný určiť mu náhradné voľno na iný deň.

čiže čerpať dovolenku Vám mohol dať len na 31.12 a 2.1. - 24.25.26.12 a 1.1. sú štátne sviatky, takže tieto dni sa nemôže čerpať dovolenka
londay
02.02.11,10:19
dobrý deň,
chcela by som sa spýtať ako je to, ak zamestnancovi pripadne zmena na sviatok, môže si na tento sviatok zobrať dovolenku? Ak nie ako by mal mať zaplatený tento deň , ak je odmenovany hodinovou mzdou ? Ďakujem.
Tweety
02.02.11,10:38
dobrý deň,
chcela by som sa spýtať ako je to, ak zamestnancovi pripadne zmena na sviatok, môže si na tento sviatok zobrať dovolenku? Ak nie ako by mal mať zaplatený tento deň , ak je odmenovany hodinovou mzdou ? Ďakujem.
§ 122ZP
(3) Zamestnancovi, ktorý nepracoval preto, že sviatok pripadol na jeho obvyklý pracovný deň, patrí náhrada mzdy v sume jeho priemerného zárobku, ak mu mzda ušla pre sviatok. U zamestnanca, ktorý je odmeňovaný mesačnou mzdou, sa sviatok, ktorý pripadne na jeho obvyklý pracovný deň, považuje za odpracovaný deň, za ktorý mu patrí mzda. Tomuto zamestnancovi náhrada mzdy za sviatok nepatrí. V kolektívnej zmluve alebo v pracovnej zmluve možno dohodnúť, že aj u zamestnanca, ktorý je odmeňovaný mesačnou mzdou, sa bude postupovať podľa prvej vety.
londay
03.02.11,07:39
Ja tomu nerozumiem, ak mal zamestnanec na 06.01.2011 -sviatok naplánovanú zmenu, ale na tento deň si zobral dovolenku ( dočítala som sa, že ak pripadne počas dovolenky zamestnanca sviatok na deň, ktorý je inak jeho obvyklým pracovným dňom, nezapočítava sa mu do dovolenky ), tak ako má mať zaplatený tento deň ak je odmeňovaný hodinovou mzdou?
Tweety
03.02.11,07:46
Ja tomu nerozumiem, ak mal zamestnanec na 06.01.2011 -sviatok naplánovanú zmenu, ale na tento deň si zobral dovolenku ( dočítala som sa, že ak pripadne počas dovolenky zamestnanca sviatok na deň, ktorý je inak jeho obvyklým pracovným dňom, nezapočítava sa mu do dovolenky ), tak ako má mať zaplatený tento deň ak je odmeňovaný hodinovou mzdou?
A prečo si zobral dovolenku? Dovolenka sa neberie na deň sviatku, pozri môj príspevok vyššie, D mu stornujte, a preplaťte tak, ako je tam uvedené.
ivka70
03.02.11,07:48
Ja tomu nerozumiem, ak mal zamestnanec na 06.01.2011 -sviatok naplánovanú zmenu, ale na tento deň si zobral dovolenku ( dočítala som sa, že ak pripadne počas dovolenky zamestnanca sviatok na deň, ktorý je inak jeho obvyklým pracovným dňom, nezapočítava sa mu do dovolenky ), tak ako má mať zaplatený tento deň ak je odmeňovaný hodinovou mzdou?

V nepretrzitej prevadzke plati:
Ak mal zamestnanec na sviatok naplanovanu zmenu a nepracoval, lebo zmena bola zrusena kvoli sviatku, ma narok na nahradu mzdy za sviatok.
Ak vsak zamestnanec mal naplanovanu zmenu na sviatok, ale chcel volno, musi si zobrat dovolenku. Zmena riadne bola a pocas jeho dovolenky ho nahradil niekto iny na zmene.
Takze skutocne v takomto pripade si zamestnanec musi zobrat dovolenku vo sviatok, nakolko sviatok bol jeho obvyklym pracovnym dnom.
stanuss
16.02.11,08:59
a ako to platí v prípade, keď majú zamestnanci 60 % náhrady mzdy a Sviatok pripadne na tento deň. Dať SV alebo náhradu 60 %?
ďakujem