laurin
13.01.11,06:48
Ahojte,

uvazujem ze si kupim svoje prve lyze a lyziarky.
Neviem sa rozhodnut ci ako zaciatocnikovi budu stacit lyze z bazaru alebo nove.
Lyziarky asi nove.

A hlavne ak by niekto vedel nejaky overeny obchod ako na nove, tak pouzite lyze, nejaky konkretny bazar v BA alebo blizkom okoli.

Dakujem za rady.
jojom
13.01.11,05:57
Stačia Ti lyže aj lyžiarky z bazáru, ešte si nelyžoval a nevieš či po prvých pádoch :) Ťa to bude aj baviť. Aj v bazároch majú veci dobrej kvality, ja osobne som celú zimnú vystroj kúpil v bazároch pre celú rodinu ( 4 ludia ). A dokonca aj hokejové mám pokúpenú po bazároch ( okrem korčulí ). Pozri si stránku bazos.sk tam je dost predajcov z Ba.
KoxXxo
13.01.11,08:03
stanco007
13.01.11,08:17
Stačia Ti lyže aj lyžiarky z bazáru, ešte si nelyžoval a nevieš či po prvých pádoch :) Ťa to bude aj baviť. Aj v bazároch majú veci dobrej kvality, ja osobne som celú zimnú vystroj kúpil v bazároch pre celú rodinu ( 4 ludia ). A dokonca aj hokejové mám pokúpenú po bazároch ( okrem korčulí ). Pozri si stránku bazos.sk tam je dost predajcov z Ba.
Kupu lyzi v bazare suhlasim. Daju sa kupit pekne kusky pouzivane za sezonu aj menej ako 5x a za polovicnu cenu. Ale lyziarky by som kupil nove... Vlozka v nich sa prisposobuje na danu nohu a nosit po niekom obuv.... No neviem neviem...
laurin
13.01.11,09:11
http://www.bazarbekr.sk/?mod=obchod&kat=lyze--bezky--snowboardy&bazarbekrweb=582b3049ebdd2497330b862e60183334

Tuto stranku som nasiel, ale ceny pre 160cm carvingove lyze su od 119-230 eur, a napr. v exisporte maju teraz nove lyze od 150 eur vyssie.
Tak uvazujem ze ci uz neprihodit par eur za fungl nove lyze, ako z druhej ruky.
Cim nehovorim ze z bazaru nie su o dost kvalitnejsie, mne ale ako zaciatocnikovi stacia hocijake.
KoxXxo
13.01.11,09:13
zacik23
13.01.11,10:18
lyziarky si kup urcite nove, vyslapnuta vlozka od inej nohy ti nemusi sediet a byt cely den na kopci v nepohodlnych lyziarkach je neprijemne a pokazi ti radost z lyzovacky

lyze doporucujem kupit jazdene - za rovnake peniaze mas vyrazne lepsiu lyzu, resp za rovnaku lyzu zaplatis vyrazne menej.
Otazne je ake lyze...si uplny zaciatocnik alebo sa k lyzovaniu vracias po nejakej prestavke? S lyzami si daj poradit od nejakeho znameho co lyzuje, nech ti poradi hlavne dlzku a radius. Nedoporucujem sa pytat na lyze v obchodoch typu Intersport/Sport2000/EximSport, tam ti predaju co maju na sklade a nie co je pre teba vhodne.
Pri kupe ojazdenych lyzi skontroluj hlavne neposkodenu sklznicu (hlavne hlboke ryhy pri hranach su neopravitelne), to ze maju zvrchu nejake skrabance je uplne nepodstatne a nema vplyv na funkcnost.
KEJKA
13.01.11,20:11
polož si otázku, ako často lyžuješ.
Dnes mi syn spočítal, prečo uprednosťňuje požičovne pri lyžiarskych svahoch pred kúpou lyží. Za sezónu nejde na svah viac ako 12x, ked spočítal čo ho stojí požičovné, tak za 4 roky minie toľko, čo by dal pri kúpe lyží.
to len tak mimo témy.
cibka1
05.11.12,10:06
ahojte, chcela by som si konečne zakúpiť nové lyže - som rekreačný lyžiar, len zopárkrát do roka, myslím že som taký stredný lyžiar..
lyžujem na upravených svahoch - aj keď sa tam určite objavia aj bubny a ľad...
pozerala som, že výška lyží by mi mala byť po bradu, ale to je jediné čo o lyžiach viem...
čo neviem, aké by malo byť jadro, aký je rozdiel medzi dreveným a kompozitným?
a čo znamená ten rádius?
a ešte ma zaujíma špička - u niektorých lyží je užšia a u iných širšia, ako zistím ktorá by mi vyhovovala?

chcela by som robiť menšie oblúky a ísť rýchlejšie ;-)
AlaNR
05.11.12,10:15
Práve cez víkend bola v TV reportáž, či sa oplatí kúpiť si lyže alebo si radšej celú výbavu požičať.
Vyšlo to tuším tak, že za rok by človek musel lyžovať 38 dní, aby sa vyrovnala suma kúpy nového vybavenia s požičovným...
Je to na zvážení...
laurin
05.11.12,11:07
Neviem ako ini ale ja mam lyze uz 2 roky, teraz bude 3.tia sezona a neplanujem ich vyhodit ani potom ;)
Takze prepocitavat si kupu lyzi s pozicovnym na 1 sezonu je podla mna scestne.
cibka1
05.11.12,11:08
lyžiarky by som si určite nepožičiavala...
chcela by som si zakúpiť nové lyže vo výpredaji za polovičnú cenu, takže odhadom počítam, že by som si musela dva roky požičiavať, aby som sa dostala na cenu lyží, ale pri požičiavaní mi nezostane nič a ak si zakúpim lyže, po dvoch rokoch mi zostanú a ešte ich budem môcť predať, takže neviem či správne počítam, ale nad požičiavaním vôbec neuvažujem.
cibka1
05.11.12,11:10
súhlasím s laurin!
požičiavanie je podľa mňa pre začiatočníkov, pre tých ktorí sa rozhodujú či si obľúbia tento šport alebo nie a potom samozrejme pre tých, ktorí sa dostanú na svah 1-2x za rok...
KoxXxo
05.11.12,11:55
Ak chcete ušetriť, treba kupovať na konci sezóny, ceny sú aj polovičné.
cibka1
05.11.12,12:15
áno, chystám sa kúpiť v akcii...
len neviem na čo si dať pozor, hlavne to jadro a rádius... hmm? (viď prísp. č.9)
cibka1
07.11.12,11:35
no tak som si čo to o tom rádiuse prečítala, vychádza mi z toho, že čím menší rádius, tým menší bude oblúk, ak je väčší rádius, zjazdí sa svah rýchlejšie (zrejme preto že sa toľko nezabáva s oblúkami), ale neviem či som to správne pochopila...
ja by som chcela robiť malé oblúky a jazdu dolu svahom si vychutnať a nie sa ponáhľať...
myslíte že by mi vyhovoval rádius 12 alebo 13? (mám také lyže vyhliadnuté za celkom dobrú cenu)