IMIP
13.01.11,09:06
prosim vas ma niekto skúsenosti s týmto. chceli by sme si postavit svoj bytík na už vlastne existujúcu budovu robil to už niekto, čo všetko to obnáša a podobne? vlastník budovy s tým že budeme stavať na jeho streche samozrejme súhlasí je to trojposchodová budova s povolením ešte dva podlažia nadstavať. Aké sú ale náklady oplatí sa to vôbec ked sa to porovná už s hotovou novostavbou? mala by to byť výmera v rozmere klasického 3i bytu.
lubo74
13.01.11,21:42
Robil som nadstavbu na bytovke ktorá ma 2 vchody vznikli tam dva samostatne 5 izbové byty s výmerou cca 150m2, viac menej sú to podkrovné byty.Či sa to oplatí ?Záleží na tom v aký je skutkový stav bytovky. Má strechu rovnú, alebo je tam pôvodná ktorú je potrebné odstrániť? Zabezpečenie proti zatekaniu,vytopeniu bytov pod vami počas prác.Stavebný ruch, nebudú námietky susedov? Ochrane prístrešky okolo budovy apod. Veľa záleží od projektu/jedno podlažná,alebo viac podlažná nadstavba/ úprava fasády,ktorá konči na úrovni vášho podlažia,alebo vo vašej réžiji bude cela budova.Použitý materiál:klasika murivo,betonové vence,krov alebo nadstavba na princípe drevodomu-ekodomu. Netreba zabudnúť na manipulačnú techniku ako žeriav,je tam prístup?,neprekáža elektr.vedenie,plytko osadená kanalizácia/ hrozí zalomenie/, lešenie a pod.Možnosť skladovať materiál pri budove na určitý čas ,nieje možne všetko čo sa dovezie hneť dať hore. Je toho dosť čo si treba uvedomiť pri takejto nadstavbe, je tu trocha viac starosti ako pri dome na zelenej lúke. Sú to viacmenej prace vo výške a k tomu ešte na obytnom dome-verejný priestor.
IMIP
17.01.11,09:17
všetko chapem ale trocha by som potrebovala nazriet aj do cien. kedze si to robil vies vycislit kolko vysiel jeden ten 5 izbovy byt? aku mal vymeru a aka bola jeho konecna cena. so vsetkym co to obnala. viem ze sa to presne neda ale aspon cca.
lubo74
17.01.11,21:47
Robil som tam,komplet novu strechu. Majitelia boli rodina a robili si veľa prac svojpomocne: inštalácie elektriky,kúrenie-voda,murárske práce o pod. boli to remeselníci od fachu. Zabezpečovali si sami dopravu a povolenia.Ja ti tak môžem povedať čo asi stala strecha.Pokiaľ viem zvažovali aj nad rod.domom, ale rozdiel bez pozemku to znamená medzi rod.domom a nadstavbou bol asi 40% jeden byt 150 m2 ich vyšiel asi na 700.000,-sk. pred zhruba 8 rokmi.
akrod
04.02.11,00:36
Zdravým Vás,sú veľa živnostníkov ale vybrať tú správnu je ťažké.
Ak by som mohol ponúknuť svoje služby a ak by ste sa pozreli na Facebook stačí vložiť meno. Gabriel Dorka
ricard
17.06.11,13:41
0907744448