arimi
13.01.11,09:11
zdravím, potrebujem radu ohladne mobilu. synovi sa stalo, že mu kamoš hodil snehovú gulu do mobilu a displej zostal čierny. má ho asi rok, od tmobilu, myslím že by mal byt ešte v záruke. uznajú mi toto poškodenie pri reklamácii, alebo budem musiet platit? vdaka
Stanislav 1975
13.01.11,08:12
zdravím, potrebujem radu ohladne mobilu. synovi sa stalo, že mu kamoš hodil snehovú gulu do mobilu a displej zostal čierny. má ho asi rok, od tmobilu, myslím že by mal byt ešte v záruke. uznajú mi toto poškodenie pri reklamácii, alebo budem musiet platit? vdaka

Jednoznačne to ako záruku neuznajú- na to dám krk...
Chobot
13.01.11,09:05
zdravím, potrebujem radu ohladne mobilu. synovi sa stalo, že mu kamoš hodil snehovú gulu do mobilu a displej zostal čierny. má ho asi rok, od tmobilu, myslím že by mal byt ešte v záruke. uznajú mi toto poškodenie pri reklamácii, alebo budem musiet platit? vdaka


Jednoznačne to ako záruku neuznajú- na to dám krk...

... jedine, že by si sa nepriznala, ako porucha vznikla. Skús povedať, že prišiel z vonku a vnútri v byte vypadol displej. Oni možno pri rozobratí prídu na to, že to spôsobila voda, ale pri takomto zdôvodnení to mohla byť aj kondenzovaná voda, ktorá sa pri prechode zo zimy do tepla vyzráža na zariadení.
Stanislav 1975
13.01.11,09:13
... jedine, že by si sa nepriznala, ako porucha vznikla. Skús povedať, že prišiel z vonku a vnútri v byte vypadol displej. Oni možno pri rozobratí prídu na to, že to spôsobila voda, ale pri takomto zdôvodnení to mohla byť aj kondenzovaná voda, ktorá sa pri prechode zo zimy do tepla vyzráža na zariadení.

Tibore, po 1.- ich neopinkáš, zas tí odborníci sú tak skúsení,že vedia čo sa s tým telefonom dialo a po 2.- ani na kondenzovanú vodu sa nevztahuje záruka...:)
Chobot
13.01.11,09:23
Tibore, po 1.- ich neopinkáš, zas tí odborníci sú tak skúsení,že vedia čo sa s tým telefonom dialo a po 2.- ani na kondenzovanú vodu sa nevztahuje záruka...:)

Tak zostáva jedine oprava... :(
Martin Mocko
13.01.11,09:27
Chalani..myslite, ze po snehovej guli musi zostat vo vnutri voda? Ja by som to vyskusal. Neverim, ze ten naraz je silnejsi, ako ked ti mobil padne na zem. Mozno motyka vystreli ;)
Stanislav 1975
13.01.11,09:30
Chalani..myslite, ze po snehovej guli musi zostat vo vnutri voda? Ja by som to vyskusal. Neverim, ze ten naraz je silnejsi, ako ked ti mobil padne na zem. Mozno motyka vystreli ;)

Martin, podla mna nie-lebo oni všetko hádžu na kondenzovanú vodu aby neuznali reklamáciu- kamarátovi povedali, že nemal telefon mať v kuchyni, lebo je tam para a poslali ho preč...:D:mad:
Martin Mocko
13.01.11,09:33
Jo..je to tak s reklamaciami u nas v SR. Nevyreklamujes vobec nic - dokonca ani opravnene chyby.
Stanislav 1975
13.01.11,09:38
Ale to záleží aj od telefonu,čo vydrží- kamoš mal narodky, boli sme na sosačke u neho na chate a ja s kamoškou sme ho šlahli do bazéna-komplet oblečeného,ani nás nenapadlo,že tam može byť problém a on vo vreckách 2 AJFONY:mad::mad::mee:-a bol tam komplet namočený- rozobrak fony, dal na slniečko osušiť a fičia doteraz, našťastie...:):):)
Ale nervy mal dobrééé:D:D:D
Martin Mocko
13.01.11,09:42
Ved toto Stanley. Ja som kedysi zabudol u kamarata staru dobru N3210. Tak mi ju hodil cez okno z 2 poschodia. Padla pekne na beton. Pozbieral som jednotlive casti, poskladal a fungovala dalej. Iba trosku kryt doskriabany. Displey bez problema. Teraz tieto nove haraburdy - padne ti to na koberec z maleho stolika v obyvacke a display je dvojstlpcovy :D
arimi
13.01.11,09:42
a kolko ma to teda vyjde, ked to dám do opravy? len tak odhadom.
Stanislav 1975
13.01.11,09:44
Ved toto Stanley. Ja som kedysi zabudol u kamarata staru dobru N3210. Tak mi ju hodil cez okno z 2 poschodia. Padla pekne na beton. Pozbieral som jednotlive casti, poskladal a fungovala dalej. Iba trosku kryt doskriabany. Displey bez problema. Teraz tieto nove haraburdy - padne ti to na koberec z maleho stolika v obyvacke a display je dvojstlpcovy :D

:D:D:D
arimi
13.01.11,09:45
čierna skvrna ide od malej bodky a občas sú tam pruhy a pásiky, občas je zazriet aj niečo slabo napísané ako kontakty apod. ale dovolat sa mu dá, len ten sprostý displej je v háji.
Stanislav 1975
13.01.11,09:46
a kolko ma to teda vyjde, ked to dám do opravy? len tak odhadom.

ťažko povedať, niesom mechanik na mobily,treba sa opýtať niekde kde to robia-ale niekedy sa to ani neoplatí reklamovať,lebo oprava je drahšia ako celý telefon...:mad:
arimi
13.01.11,09:49
ked poviem pravdu, že je to od snehovej gule, to teda neuznajú, čo? a na čo je potom záruka? ako dlho trvá asi oprava? lebo toto je už druhý mobil, čo mu takto dopadol, ten prvý mu zas padol do vody, ale to sme nevysušili, tak sme kúpili k fixu tento.
Stanislav 1975
13.01.11,09:52
ked poviem pravdu, že je to od snehovej gule, to teda neuznajú, čo? a na čo je potom záruka? ako dlho trvá asi oprava? lebo toto je už druhý mobil, čo mu takto dopadol, ten prvý mu zas padol do vody, ale to sme nevysušili, tak sme kúpili k fixu tento.

záruka je na to, že je nejaká výrobná vada alebo pod. a nieže ho niekto pokazí...-to by som potom reklamoval všetko dokolečka...
arimi
13.01.11,09:56
to je blbé.lepšie je bez mobilu. ušetríme.
Stanislav 1975
13.01.11,10:01
to je blbé.lepšie je bez mobilu. ušetríme.

aj tak še dá...- alebo mu kúp nejaký črep za pár eur v antikvariáte( či ako sa to volá) a ten može búchať, hádzať kolko chce...

Ja mám také okuliare-krčmovky-tie si dám keď idem do nejakého rizika...:D:D:D
Martin Mocko
13.01.11,10:07
Ja mám také okuliare-krčmovky-tie si dám keď idem do nejakého rizika...:D:D:D

Na futbal Slovan-Trnava?:D

Ved sa na to spytaj, kolko vyjde oprava. Ale displej je v podstate najdrahsia suciastka celeho telefonu. Takze za tu cenu opravy sa naozaj asi skor oplati kupit nieco stare - nech si mlady trosku setri veci. Moje deti su sice male na mobil..ale ked vyrastu - s velkou urcitostou budu dost dlho dostavat iba moje pouzite.
Stanislav 1975
13.01.11,10:10
Na futbal Slovan-Trnava?:D

Ved sa na to spytaj, kolko vyjde oprava. Ale displej je v podstate najdrahsia suciastka celeho telefonu. Takze za tu cenu opravy sa naozaj asi skor oplati kupit nieco stare - nech si mlady trosku setri veci. Moje deti su sice male na mobil..ale ked vyrastu - s velkou urcitostou budu dost dlho dostavat iba moje pouzite.

no moji-7 a 4 roční už fičia na mobiloch normálne...:D a ako píšeš-zdedili ich po mne,čo skončili akcie na nich...:D
Martin Mocko
13.01.11,10:16
Ja mam iba 3,5r a 2r - zatial sem-tam posielaju iba prazdne SMS z maminho mobilu mne, kedze som prvy v jej zozname :)
arimi
15.01.11,19:51
to máte dobré...moj má krásnych 17, takže preto tolko pokazených mobilov :-))))) ale ani ten ešte starší za ním nijak nezaostáva, len ten si musí zhánat už sám...ja to kašlem, bude bez mobilu, kúpim mu na budenie budík.
arizona
15.01.11,20:22
ked poviem pravdu, že je to od snehovej gule, to teda neuznajú, čo? a na čo je potom záruka? ako dlho trvá asi oprava? lebo toto je už druhý mobil, čo mu takto dopadol, ten prvý mu zas padol do vody, ale to sme nevysušili, tak sme kúpili k fixu tento.
skus reklamovat, za to nic nedas.
Ja som raz bola reklamovat mobil-"vypadol" zvuk, nefungoval mikrofon.
Sice mi spadol z 2metrovej vysky, ale nespomenula som to. Dostala som bez problemov novy mobil,lebo vraj mal vyrobnu vadu...;)