G115
13.01.11,09:34
Pred rokom som si kupil kozennu budnu, ktora zacala pustat farbu, v novembri som ju dal reklamovat, pokusili sa ju "opravit" zafarbenim. V decembri (4.12.2010) som reklamaciu neprevzal lebo nadalej pustala farbu a bola poskodena. Neozvali sa my do 10.01.2011 tak som tam zasiel a dozvedel som sa , ze tentoraz uz nespravili nic a ze sa ospravedlnuju , ze sa neozvali do 30 dni, ze zabudli. poziadal som teda predavajuceho o vratenie penazi, s cim on nesuhlasi, vraj my vrati moju poskodenu bundu s tym, ze reklamacia bola nedovodna.
poradte my ako postupovat alebo kam sa obratit
dakujem
miramax1
13.01.11,08:38
Obráť sa na SOI.
draik
14.01.11,17:08
Ak reklamaciu nevybavili do 30 ,mozte odstupit od kupy bundy.
Llívia
14.01.11,22:00
Pred rokom som si kupil kozennu budnu, ktora zacala pustat farbu, v novembri som ju dal reklamovat, pokusili sa ju "opravit" zafarbenim. V decembri (4.12.2010) som reklamaciu neprevzal lebo nadalej pustala farbu a bola poskodena. Neozvali sa my do 10.01.2011 tak som tam zasiel a dozvedel som sa , ze tentoraz uz nespravili nic a ze sa ospravedlnuju , ze sa neozvali do 30 dni, ze zabudli. poziadal som teda predavajuceho o vratenie penazi, s cim on nesuhlasi, vraj my vrati moju poskodenu bundu s tym, ze reklamacia bola nedovodna.
poradte my ako postupovat alebo kam sa obratit
dakujem
http://www.pravaspotrebitela.sk/index.php?page=brochures&itemid=9 "Ako reklamovať" bod 4.
Máš právo buď na výmenu tovaru za nový, alebo právo odstúpiť od kúpnej zmluvy a žiadať vrátenie peňazí.
Trvaj si na svojom, nedaj sa odbiť. Upozorni predávajúceho, že ak ti nevyhovie tak či onak (nový tovar alebo vrátenie peňazí), dáš podnet na SOI (a spravíš mu "reklamu" :D:)).
(SOI ho nedonúti vrátiť ti peniaze alebo dať ti nový tovar, nemôže vstupovať do právnych záležitostí medzi kupujúcim a predávajúcim. Môže ho však pokutovať za porušenie zákona - nedodržanie lehoty na vybavenie reklamácie.)