Manilla
05.12.05,08:32
Ahojte,
pisem po prvy krat, chcela by som sa opytat: Vo firme mame jedno auto, ktore pouziva konatel spolocnosti, jt vlastne moj brat, takze vztahy mame dobre. Je lenivy, cestaky si nevypisuje, PHM uctujem priamo do spotreby na 501... /211 ,na konci mesiaca vypise knihu jazd tak, ze tam vsunie napr. 5 jazd / 5 krat tankoval, s ohladom na datum tankovania/. Tzn. vypisany cestovny prikaz mam prilozit k comu? K blockom od PHM alebo kde vlastne? A naco mi vlastne je ten cestak, lebo diety mu neplatim, tie jazdy su vymyslene, aj ked suhlasia s tachometrom a knihou jazd? Poradte, ako to robit co najjednoduchsie.
Dakujem
Chobot
05.12.05,08:49
Predpokladám, že to auto je firemné, nie súkromné. Potom je povinnosťou firmy viesť evidenciu jázd vo forme knihy jázd. Nie ku každej jazde sa vystavuje cestovný príkaz a vyúčtovanie. je to len vtedy, ak ide o služobnú cestu v zmysle zákona 283/2002, kde si vyslaný pracovník nárokuje náhrady.

Čiže vyúčtovania sl. ciest sú vlastne samostatná kapitola, tam nemusíš prikladať dokaldy o čerpaní PHM. Pre Teba je dôležité, aby skutočná spotreba PHM zodpovedala zodpovedala deklarovanej spotrebe v TP za prejazdené km v knihe jázd.
Manilla
05.12.05,09:20
Dakujem za radu, auto je firemne, takze som dobre pochopila, ze nemusim vlastne vobec robit cestaky, kedze konatel si zaidne nahrady nenarokuje.
Ianina
30.12.05,18:21
Mili moji,
chcem sa spytat ci potrebujem blocky od PHM ako zivnostnicka (SZCO), ked si chcem uplatnit cestovne nahrady na par sluzobnych ciest autom niekoho cudzieho alebo staci pouzit ceny od Slovnaftu? Vtedy nepotrebujem doklad? Mozem si vybrat? Dakujem, dakujem. Janka