Danka Kosibová
18.08.04,10:12
...ak urobim na el.reg.pokl. strono alebo refundaciu, je potrebne vystavit o tom nejaky "protokol", odvovodnenie storna a refundacie??? Mate prosim niekto taketo nieco urobene...
Aňa
18.08.04,09:14
Ja som to vo svojej prevádzke praktizovala tak, že keď bolo storno, tak som ten bločok priložila k dennej uzávierke, aby kontrola videla, že sa predavačka zmýlila a originál je u teba, nie u zákazníka.
simonka
14.06.05,10:54
Skúste mi poradiť. Predavačka nablokovala namiesto 70,-- sumu 70.000,-- na registračnej pokladni. Všimla si to až neskôr a bloček nevie najsť Ako urobiť storno ak nemám bloček?
rosemary
14.06.05,11:10
Robíme k tomu zápis o situácii
lenkak
14.06.05,15:00
Keď chceš mať bloček tak si ho aspoň prefoť z kópie pásky, z kotúčika. Storno si sprav, ale už si nechaj aj originál bločku, a sprav si zápis.
babenko1
14.06.05,15:42
...ak urobim na el.reg.pokl. strono alebo refundaciu, je potrebne vystavit o tom nejaky "protokol", odvovodnenie storna a refundacie??? Mate prosim niekto taketo nieco urobene...nuž.. daňová kontrola sa bude pýtať, že za čo sú to tie storná, tak je dobre to mať niekde pozakladané
Janka6685
22.06.06,13:36
Keď chceš mať bloček tak si ho aspoň prefoť z kópie pásky, z kotúčika. Storno si sprav, ale už si nechaj aj originál bločku, a sprav si zápis.

Zápis je potrebné urobiť do pokladničnej knihy, alebo treba mať nejaký zvláštny zošit na zápis storna?
babenko1
22.06.06,13:45
Zápis je potrebné urobiť do pokladničnej knihy, alebo treba mať nejaký zvláštny zošit na zápis storna?podľa toho, aký druh pokadničnej knihy máš. Niektoré sú také, kde priamo eviduješ storná, treba tam nalepiť originál aj storno. Iné sú bez takýchto vymožeností a vtedy je vhodné mať nejaký taký zošítok
Janka6685
22.06.06,13:56
podľa toho, aký druh pokadničnej knihy máš. Niektoré sú také, kde priamo eviduješ storná, treba tam nalepiť originál aj storno. Iné sú bez takýchto vymožeností a vtedy je vhodné mať nejaký taký zošítok

Ak to podnikateľ doteraz nerobil?
babenko1
22.06.06,14:02
Viem z vlastnej skúsenosti, že nás dosť točila daňová kontrola kvôli stornám, takže radšej to mať niekde...a predložiť im to
Janka6685
22.06.06,14:09
Viem z vlastnej skúsenosti, že nás dosť točila daňová kontrola kvôli stornám, takže radšej to mať niekde...a predložiť im to

Ako to ale urobím za predošlé mesiace? Už nebudem mať originál bločku. Stačí ofotiť z kópie pásky (to, čo sa odkladá) a napísať, že sa zamestnanec pomýlil?
babenko1
22.06.06,14:13
ak vieš dôvod storna, vysvetlíš im to..
ale ako ti zamestnanec zdôvodnil, že urobil storno? ked nie je originál bločku?.. to môže potom stornovať hocičo..hmmm...
Janka6685
22.06.06,14:21
ak vieš dôvod storna, vysvetlíš im to..
ale ako ti zamestnanec zdôvodnil, že urobil storno? ked nie je originál bločku?.. to môže potom stornovať hocičo..hmmm...

Toto si presne môže myslieť aj kontrola:( . Dá sa s tým niečo urobiť? Sumy určite neboli veľké, ale dosť časté, lebo sa nám aj menili zamestnanci a zo začiatku zmätkovali pri pokladni.
babenko1
22.06.06,14:23
ešte sa to dá vysvetliť to, čo si napísala.. že zamestnanci sa často mýlili... ale ak ti výdajky zo skladu sedia s pokladňou a inventúrou...
Janka6685
22.06.06,14:30
ešte sa to dá vysvetliť to, čo si napísala.. že zamestnanci sa často mýlili... ale ak ti výdajky zo skladu sedia s pokladňou a inventúrou...

Sklad ale nie je žiaden, lebo ide o strážené parkovisko.
babenko1
22.06.06,14:39
ojoooj.. tak to by som dupala na tom, aby boli originálne bločky... a ked nie, majú smolu....ved uuurčite takto krátia tržby.. a im to ide do vačku...
Janka6685
22.06.06,14:44
ojoooj.. tak to by som dupala na tom, aby boli originálne bločky... a ked nie, majú smolu....ved uuurčite takto krátia tržby.. a im to ide do vačku...

Čo na to asi povie kontrola a čo nakoniec urobí?
Janka6685
22.06.06,16:18
Ešte jedna vec: blokujem a zistím, že som jednu položku zle nablokovala, tak ju stornujem. Tento bloček musím dať zákazníkovi, preto mi neostane na zaevidovanie storna. Čo v takomto prípade? (teda je na bločku nablokovaný tovar a jedno storno, keď sa pomýlim)
lenkak
22.06.06,17:55
Máš kópie kotúčikov, pri storne zvykneme si ešte storno odfotiť, a potom zalepiť do knihy pokladnice aj s uvedením dôvodu.
Janka6685
22.06.06,18:22
Lenka, tvoja odpoveď patrila k príspevku 18?