KUTN
05.12.05,07:58
Som technikom požiarnej ochrany 2 roky. Môj zamestnávateľ má okrem 6 administratívnych budov aj 2 kotolne a 1 vymenikovú stanicu. Problém je v tom, že nevieme zistiť, kto zodpovedá za vykonávanie revízii v týchto kotolniach, vymenikovej stranici a elektroinštalácii. Potrebujem zistiť či za tieto revízie zodpovedá technik požiarnej ochrany, alebo oddelenie vnútornej správy majetku. Ďakujem
účtovník 007
05.12.05,09:26
Som technikom požiarnej ochrany 2 roky. Môj zamestnávateľ má okrem 6 administratívnych budov aj 2 kotolne a 1 vymenikovú stanicu. Problém je v tom, že nevieme zistiť, kto zodpovedá za vykonávanie revízii v týchto kotolniach, vymenikovej stranici a elektroinštalácii. Potrebujem zistiť či za tieto revízie zodpovedá technik požiarnej ochrany, alebo oddelenie vnútornej správy majetku. Ďakujem

Práve som si preštudovala celú dokumentáciu požiarneho technika(cca.70 strán) a našla som tam toto:
1. V Požiarnom štatúte je uvedené, aké dokumenty bude požadovať pri kontrole pož.technik. Sú tam uvedené revízie bleskozvodov, revízie el.zariadení a plynových kotlov.
2. Pri pravidelných prehliadkych ,ak sme nepredložili uvedené správy dostali sme zápis do požiarnej knihy a museli sme ich doplniť.

Z toho mi vyplýva, že za kontrolu uvedených revízií si v konečnom dôsledku zodpovedný ty. Ak Ti ich nepredložia, nemôžeš im dať zápis do požiarnej knihy, že kontrola bola bez závad. Za vykonanie revízií je zodpovedné vedenie spoločnosti. Vyzvi vedúcich pracovníkov v zápise na odstránenie uvedených závad a žiadaj doplnenie revízií. My si uvedené revízie zabezpečujeme dodávateľským spsobom, ale vždy nám pož. technik povie akú kedy dať urobiť. A je tých revízii teda dosť...