MilanH
13.01.11,16:46
Zdravim, mam taku otazku. Jeden známy prenajíma byt nehnutelnost jednej firme a chcel by to prepisat na neplnoletu dceru aby ona figurovala ako prenajimatelka. a. je to vobec mozne? b. ak hej musi byt neplnoleta aj vlastnikom nehnutelnosti alebo moze byt len prenajimatel? c. ako by to bolo potom z danovym priznanim? vdaka
onical
13.01.11,17:40
Moje info a skúsenosť.
a. je to možné
b. mala by byť vlastníkom.Prepis nie je úplne jednoduchý.Rozhoduje o prevode súd,ktorý skúma,či je prevod na dieťa tomu dieťaťu prospešný.V drvivej väčšine prípadov súd súhlasí.
c. DP by podával zákonný zástupca dieťaťa v jeho mene.

Podľa noviel zákonov pre r.2011 takto ušetrí len odvody do ZP. NČZD nebude mať pri prenájme ani dieťa.Ja som to robil tiež prakticky zbytočne.Získal som na syna 1x 925,95 a 1x 4025,70.
A je koniec "daňovému raju".
Ja som samouk,možno ti dá niekto lepšiu odpoveď.
MilanH
15.01.11,11:51
Takze ak tomu spravne rozumiem pri podani DP moze byt na toto dieta uplatnena odpocitatelna polozka? Lebo tie sumy dokopy by stacili aby vynulovali cely danovy zaklad. V tomto danom pripade.
onical
15.01.11,12:30
Pre r.2010 áno,ale ďalej už len 500€.A ak ten prevod nebol uskutočnený doteraz,tak to už spätne nemôže.
MilanH
15.01.11,16:03
Jasne, tomu rozumiem. Jedna sa mi az o ten buduci rok.
janka183
15.01.11,20:03
a) je to možné, ale to by sa už nejednalo o prenájom ale o podnájom, ale je to nevýhodné, lebo aj prenajímateľ aj nájomca by sa museli registrovať na DÚ a aj v ZP. Samozrejme pokiaľ by bolo nájomcom neplnoleté dieťa, tak je potrebné schválenie súdu.