lassire
13.01.11,16:23
Dobry den,
Mam doma truhlicovu mraznicku a napadlo ma, ci je mozne ju este viacej zaizolovat napr. oblepenim polystyrenom zvonku (samozrejme nie vyparnik :)
Ci to bude mat nejaky efekt a ci sa tym chladenie mraznicky neposkodi. Ma s tym niekto skusenosti? Vdaka
tibor.
13.01.11,17:43
truhlicova chladnicka sa da zaizolovat jednoducho - z vnutra.
staci tu dlhsie neodmrazovat a hned usteri par eur.
vyparnik byva vacsinou na spodu tak oproti beznej chladnicke truhlicovej mraznicke namraza pomoze.
urcite by to malo vyssiu ucinnost ako polystyren.
mozno by trocha polystyrenu mohlo pomoct keby sa dal zospodu...
peterkos2
13.01.11,18:59
truhlicova chladnicka sa da zaizolovat jednoducho - z vnutra.
staci tu dlhsie neodmrazovat a hned usteri par eur.
vyparnik byva vacsinou na spodu tak oproti beznej chladnicke truhlicovej mraznicke namraza pomoze.
urcite by to malo vyssiu ucinnost ako polystyren.
mozno by trocha polystyrenu mohlo pomoct keby sa dal zospodu...
Neodmrazujte vôbec a ušetríte balík.Toto je aká rada?Mraznička je dostatočne zaizolovaná.Myslím,že týmto smerom sa netreba uberať
lassire
13.01.11,21:33
Myslim, ze izolacia (stien) je velmi dolezita...ved tade su uniky chladu najvacsie (teda ak je spravne zavreta a nedavam tam zmrazit 10kg masa denne:)
Preto par cm izolacie nemoze byt na skodu, aby chlad ostal dnu (opieram sa i o obchody a ponuku mrazniciek, kde sa chvalia, ze to ma super izolaciu a je potom ener.trieda A+++) ...cize je to hlavne v izolacii. Cize ak to neskodi oku, ale mraznicka je niekde v kumbale, ci v pivnici... nejaky ten cm polystyrenu neuskodi. Alebo sa mylim?
tibor.
14.01.11,05:15
to s tym rozmrazovanim je z praktickej skusenosti. staci si kupit najlacnejsi merac spotreby energie a skusat.
ja som nechal tyzden pred a tyzden po odmrazeni. myslel som ze sa spotreba po odmrazeni znizi, ale bolo to naopak. rozdiel bol asi okolo 0,5kwh - a to tam bolo zaratane aj spatne namrazovanie obsahu co sa zohrial pocas odstranovania ladu.
Ľubomír
14.01.11,05:56
Myslim, ze izolacia (stien) je velmi dolezita...ved tade su uniky chladu najvacsie (teda ak je spravne zavreta a nedavam tam zmrazit 10kg masa denne:)
Preto par cm izolacie nemoze byt na skodu, aby chlad ostal dnu (opieram sa i o obchody a ponuku mrazniciek, kde sa chvalia, ze to ma super izolaciu a je potom ener.trieda A+++) ...cize je to hlavne v izolacii. Cize ak to neskodi oku, ale mraznicka je niekde v kumbale, ci v pivnici... nejaky ten cm polystyrenu neuskodi. Alebo sa mylim?

Izolacia stien je dôležitá. To s tebou súhlasím, ale nemyslíš si, že to za teba vyriešil už výrobca? Veď nové mrazáky nemajú až takú veľkú spotrebu ako 20 ročné. Pri výpadku el.en. dokážu udržať potraviny v chlade 24 hodín.
Indeed
14.01.11,06:06
Izolacia stien je dôležitá. To s tebou súhlasím, ale nemyslíš si, že to za teba vyriešil už výrobca? Veď nové mrazáky nemajú až takú veľkú spotrebu ako 20 ročné. Pri výpadku el.en. dokážu udržať potraviny v chlade 24 hodín.

Samozrejme,

vyrobca vychádza pri výrobe z poznatkov vývojového oddelenia,kde sa výrobok skúša mnoho hodín aj v extrémnych podmienkach a extremnej záťaži,
takže výrobok /v tomto prípade mraznička/ určite ma deklarované vlastnosti, čo sa týka učinnosti, efektivity a hodnot spotreby el.energie.

Teda robiť na takom výrobku dodatočné úpravy je nezmyselné a zbytočné.
tibor.
14.01.11,12:05
prakticky sa da znizit spotreba este viacerymi sposobmi
- zvacsenim plochy zadneho vymennika (prakticky pomoze prilozit dalsi vymennik zo starej chladnicky)
- vymenu kompresora za ucinnejsi (ale to sa v beznych podmienkach urobit neda - bez plynu a vyvevy)
- alebo pridavnym ventilatorom. kompresor moze mat pri prevadzke velmi vysoku teplotu a tak staci maly ventilator co sa zapina spolu s komresorom (zaroven by mohol zlepsovat prudeniu vzduch pri zadnom vymeniku)