smia
13.01.11,17:25
Ahojte, po prvykrat idem uctovat veci okolo motoroveho vozidla. Potrebovala by som poradit. Zivnostnicka vyuzivajuca motorove vozidlo, ktore je pisane na manzela-nepodnikatela, aj na svoje podnikanie. Dodala mi rozne blocky-tankovanie, nakup nemrznucich zmesi apd. ... kolko z toho , hlavne tych pohonnych hmot sa da zauctovat do vydavkov, su na to nejake pravidla? Je mozne jednoducho zauctovat vsetky blocky z tankovania? To sa mi nezda, zrejme na to musi byt nejake pravidlo. Poradi mi niekto?
Vopred dakujem
veronikasad
13.01.11,16:31
Ahojte, po prvykrat idem uctovat veci okolo motoroveho vozidla. Potrebovala by som poradit. Zivnostnicka vyuzivajuca motorove vozidlo, ktore je pisane na manzela-nepodnikatela, aj na svoje podnikanie. Dodala mi rozne blocky-tankovanie, nakup nemrznucich zmesi apd. ... kolko z toho , hlavne tych pohonnych hmot sa da zauctovat do vydavkov, su na to nejake pravidla? Je mozne jednoducho zauctovat vsetky blocky z tankovania? To sa mi nezda, zrejme na to musi byt nejake pravidlo. Poradi mi niekto?
Vopred dakujem
Pokial vozidlo nie je zahrnuté do majetku živnostníka, do VOZD neúčtuješ žiadne PHM, ani iné výdavky súvisiace s prevádzkou mot.vodzidla), okrem dane z motorových vozidiel.

Vedieš knihu jázd na podnikatelské účely.
VOZD je sadzba základnej náhrady + spotreba PHM prepočítaná podľa tech. preukazu, podľa skutočne najazdených km na podnikatelské účely.
smia
13.01.11,16:57
Dakujem...tak si este nieco o tom vyhladam.
smia
13.01.11,17:10
Tuto je to pekne napisane http://www.msponline.sk/content/automobil-v-podnikani
Ak by mal niekto podobne otazky ako ja...tak podarilo sa mi vygooglit.