hella.o
13.01.11,18:40
ahojte, prosím poraďte mi :confused: ponúkli mi miesto na obecnom úrade, no mám dilemu lebo mám tam robiť na živnosť a nie som si istá na základe akej zmluvy by som im tieto služby mohla poskytovať..či Zmluva o dielo, Mandátna zmluva alebo nejaká iná Zmluvo o spolupráci???? podľa akého § by tá zmluva mala byť??? vopred ďakujem ;)
Timka1
13.01.11,17:42
záleží od toho čo konkrétne budeš vykonávať pre obecný úrad, ale tak či onak pripadá mi to zvláštne, pokiaľ ti ponúkli miesto, tak by to mala byť pracovná zmluva
Timka1
13.01.11,17:57
až teraz som si všimla v názve témy, že ide o účtovnícke služby, no neviem, už aj obecný úrad chce posielať svojich pracovníkov na živnosť?

bez komentára ....
Tweety
13.01.11,17:59
až teraz som si všimla v názve témy, že ide o účtovnícke služby, no neviem, už aj obecný úrad chce posielať svojich pracovníkov na živnosť?

bez kmentára ....
Asi podľa hesla, pod lampou najväčšia tma.:cool:
Timka1
13.01.11,18:00
ďakujem, opravený preklep -:)))
veronikasad
13.01.11,18:04
ahojte, prosím poraďte mi :confused: ponúkli mi miesto na obecnom úrade, no mám dilemu lebo mám tam robiť na živnosť a nie som si istá na základe akej zmluvy by som im tieto služby mohla poskytovať..či Zmluva o dielo, Mandátna zmluva alebo nejaká iná Zmluvo o spolupráci???? podľa akého § by tá zmluva mala byť??? vopred ďakujem ;)
Prácu budeš vykonávať na účtovnom SW a v priestoroch obecného úradu ?

Ak ano, nie je to úplne "s kostolným poriadkom" - mala by si mať pracovnú zmluvu.
hella.o
15.01.11,19:03
no robia to v rámci šetrenia finančných prostriedkov, chápete .... :) a viete teda niekto aka by to mohla byť zmluva? zmluva o dielo?? môže byť??
Tweety
15.01.11,19:04
no robia to v rámci šetrenia finančných prostriedkov, chápete .... :)
ALe takéto zamestnanie nie je v súlade so ZP. Ak chceš pracovať na živnosť, tak nie na PZ.
DanielaSL
15.01.11,19:20
Môžeš robiť na zmluvu o poskytovaní účtovníckych služieb , ak si SZČO a máš v živnostenskom liste, že spracovávaš účtovníctvo.
hella.o
15.01.11,19:30
ALe takéto zamestnanie nie je v súlade so ZP. Ak chceš pracovať na živnosť, tak nie na PZ.
no to mi je jasné, že keď chcem pracovať na živnosť,že to nemôže byť PZ, chcela som len vedieť, aka zmluva sa použiva, keď poskytuje SZČO pre napr.obecny urad učtovnícke služby....
hella.o
15.01.11,19:31
Môžeš robiť na zmluvu o poskytovaní účtovníckych služieb , ak si SZČO a máš v živnostenskom liste, že spracovávaš účtovníctvo.
hmm dobry napad a nevies nahodou podla akeho § je ta zmluva? :o)
Tweety
15.01.11,19:32
no to mi je jasné, že keď chcem pracovať na živnosť,že to nemôže byť PZ, chcela som len vedieť, aka zmluva sa použiva, keď poskytuje SZČO pre napr.obecny urad učtovnícke služby....
Veď Danka v predch. príspevku už napísala, že napr. zmluva o poskytov. účtovníckych prác.
hella.o
15.01.11,19:37
Veď Danka v predch. príspevku už napísala, že napr. zmluva o poskytov. účtovníckych prác.
:D no to som si všimla ja som len odpovedala na tvoj dotaz :) vďaka