helicka
13.01.11,18:40
rozmýšlate už kam na dovolenku v lete? ja veru áno a intenzívne,nakolko som sa už 2x spolahla na last minute a nebolo to to "pravé orechové",tak chcem byť pripravená na leto .Hladám pobyt pri mori,je mi jedno kde,len by som privítala vaše tipy ,napr.kde ste boli vy a kde vám bolo skvele,aj hotel a služby také aké mali byť...Snívam o Sicílii,Kalábrii,Kréte...dakujem za vaše tipy H.
srska
15.01.11,18:11
napríklad aj tu bolo dobre
Mária27
15.01.11,19:45
Prímorsko, Bulharsko. Príjemné more aj mestečko. Bolo mi tam veľmi dobre - bola som tam na svadobnej ceste:)
luja5
15.01.11,20:56
o Sicílii, Kalábrii snívam aj ja, ale som z rodiny a svojho okolia inak príbuzných kamarátskych duší jediná, tak asi mi zostane len to snívanie :rolleyes:, preto ...
...my sme boli veľmi spokojné na Costa del Sol – Andalúzia – oblasť Marbelly, výborná strava a obsluha, čistá pláž, pekný areál v štýle andalúzskej dedinky plný stromov, kríkov, kvetov a kaktusov, ubytovanie (naše) vo veľmi dobre vybavenej vilke s teraskou so sedením, bez rušivých nočných vplyvov vo vilke (tichúčko), v hlavnej budove program-zábava ... :);)
krásna krajina, návšteva Sevilly, svetoznámeho prístavu Puerto Banus (úžasné jachty, autá, promenády...), Gibraltáru (kvapľová jaskyňa s koncertnou sálou, voľne žijúce opice, nádherný výhľad na Afriku a španielske pobrežie ...) ...
verkaz
15.01.11,21:22
Mám veľmi pekné zážitky z Egypta, tak by som sa tam chcela opäť pozrieť.
Lubaba
15.01.11,21:31
odporúčam Chorvátsko, je tam krásné čisté more, super ľudia, dobré služby...:)
Lubaba
15.01.11,21:34
Rada chodím na dovolenku do Tuniska, aj tento rok som plánovala ale teraz neviem, keď sú tam nepokoje...budem sa musieť poobzerať po niečom inom, do Turecka ma veľmi neláka, ale známi boli minulý rok a boli veľmi spokojní.
Lubaba
15.01.11,21:36
Prímorsko, Bulharsko. Príjemné more aj mestečko. Bolo mi tam veľmi dobre - bola som tam na svadobnej ceste:)
dobrý nápad Bulharsko
Rozalka
15.01.11,21:37
Keď som na prelome júla/augusta 2010 zistila, že "môj" apartmán na rovnaké obdobie roka 2011 je už obsadený, rýchlo som si zajednala poslednú augustovú dekádu. Takže ja už viem presne, kam idem: http://www.peljesac.wz.cz/index.php?r=index&grf=1&col=3&fnt=3
zk24
15.01.11,21:48
Ja aj tak ked idem tak vzdy na poslednu chvilu. Pozrime sa co je dnes v Tunisku, kazde leto su poziare v letoviskach, a rozne ine ropne skvrny v egypte ci kde, sopka na islande...

Ja idem vzdy na poslednu chvilu. Vzdy ked som planovala dlhsie dopredu, tak vzdy bol prave monzunovy dazdovy tyzden alebo iny tyzden :rolleyes:

Ja sa radsej zobudim, pozriem predpoved na najblizsich 7 dni, pozriem spravy, a ked to vyzera fajn, natankujem do auta a idem :cool:
Rozalka
15.01.11,21:52
... sa máš, ak si spokojná kdekoľvek. Pozri mnou pridaný link, takmer celé leto - až na pár dní - obsadené.
Lubaba
15.01.11,21:56
Chorvátsko mám zamilované, nepoznáš Rozalka náhodou recept na ten ich šalát-čalamádu .. podávajú ho všade, aj sa dá kúpiť v obchode ale to zloženie neviem, má takú typickú chuť
zk24
15.01.11,21:57
... sa máš, ak si spokojná kdekoľvek. Pozri mnou pridaný link, takmer celé leto - až na pár dní - obsadené.

Chodim vacsinou na privat a mimo sezony... zaciatok septembra... nie som spokojna kdekolvek, ale chodim na vlastnu past, takze ked nie som spokojna idem dalej... a vacsinou chodim tam kde neni vela ludi. mam ich plne zuby cely rok... chodim vacsinou na prazdne plaze, do kludu....
Lubaba
15.01.11,22:06
Chodim vacsinou na privat a mimo sezony... zaciatok septembra... nie som spokojna kdekolvek, ale chodim na vlastnu past, takze ked nie som spokojna idem dalej... a vacsinou chodim tam kde neni vela ludi. mam ich plne zuby cely rok... chodim vacsinou na prazdne plaze, do kludu....

...začiatkom septembra by so nemala odvahu ísť , možno niekde južnejšie, keď chodíš sama, tak je to v pohode, ale s deťmi, to by som si netrúfla, ale môj synovec si zmyslí že ide a ide a to malo jeho dieťa 8 mesiacov, mňa chytali z toho depky, já to musím mať dopredu zabezpečené...
zk24
15.01.11,22:08
...začiatkom septembra by so nemala odvahu ísť , možno niekde južnejšie, keď chodíš sama, tak je to v pohode, ale s deťmi, to by som si netrúfla, ale môj synovec si zmyslí že ide a ide a to malo jeho dieťa 8 mesiacov, mňa chytali z toho depky, já to musím mať dopredu zabezpečené...

kvoli comu nie? myslis akoze teplo? alebo? No v septembri uz nie je 37, vacsinou je príjemných 32 :D

Vacsinou sa mi to podari spojit so sviatkom a vikendom... Vsetko je od vkusu. ja nemusim preplnene plaze, dokonca nechodim ani do hotelov... privat, restauracie, a trebars aj na tri miesta za tyzden... ale asi s detmi by to nebolo moc prijemne. chodim s priatelmi

Mna by zas chytali depky z toho, ze budem pol roka dopredu trpnut ci bude pekne pocasie :D
helicka
15.01.11,22:12
toto sa nám páči,môžeš mi povedať prosím s akou cestovkou si bola?fotku sú krásne...
Lubaba
15.01.11,22:13
s deťmi odprúčam hotel Narcis, my sme boli all inclusive, ponúka to tento hotel, sú tam bazény, zábava pre deti
http://www.maslinica-rabac.com/index.php?pid=109&lang=hr&id=3
Lubaba
15.01.11,22:18
kvoli comu nie? myslis akoze teplo? alebo? No v septembri uz nie je 37, vacsinou je príjemných 32 :D

Vacsinou sa mi to podari spojit so sviatkom a vikendom... Vsetko je od vkusu. ja nemusim preplnene plaze, dokonca nechodim ani do hotelov... privat, restauracie, a trebars aj na tri miesta za tyzden... ale asi s detmi by to nebolo moc prijemne. chodim s priatelmi

Mna by zas chytali depky z toho, ze budem pol roka dopredu trpnut ci bude pekne pocasie :D

boli sme na prelome augusta a septembra, počasie nebolo nič moc, lebo ak nechceš cestovať dlho a ďaleko / kvôli deťom / tak počasie je približne také aké u nás, ale pravdu máš v tom, že keď niečo objednáš dopredu nikdy nevieš aké bude počasie... a zase si musíš aj dovolenku v práci nahlásiť, nie každý môže odísť kedykoľvek
helicka
15.01.11,22:28
dakujem všetkým za tipy,snád ešte niečo pribudne...zatial sa teším na výstavu o dovolenkách v Inchebe...lenže tam bude tolko ponúk a ludí,až sa bojím ...chytá ma čisté zúfalstvo...na last minute už nechceme,boli sme po dve sezony,a nie velmi spokojní../slabší výber,vlastne sme museli brať to čo bolo/...tak si chcem vybrať.Mne sa velmi páčil Rhodos/Lardos/ ale moja naj.dovolenka bola pred dvomi rokmi Korfu,hotel Iberstar regency beach,blízko Kerkyry...top dovolenka,na ktorú stále a rada spomínam....Helka
pivko
16.01.11,17:47
kvoli comu nie? myslis akoze teplo? alebo? No v septembri uz nie je 37, vacsinou je príjemných 32 :D

Vacsinou sa mi to podari spojit so sviatkom a vikendom... Vsetko je od vkusu. ja nemusim preplnene plaze, dokonca nechodim ani do hotelov... privat, restauracie, a trebars aj na tri miesta za tyzden... ale asi s detmi by to nebolo moc prijemne. chodim s priatelmi

Mna by zas chytali depky z toho, ze budem pol roka dopredu trpnut ci bude pekne pocasie :D
Posledných 6 rokov som bol v Tučepoch pod Makarskou každý , stále september a 32 som nezažil:mee: , max tak 26 a tento rok voda max 21:mee: .
32 nebolo v Chorvátsku v septembri asi nikdy:mee: možno na slnku;)
Teplý začiatok septembra som zažil v r. 2005;)
amigo007
17.01.11,06:51
v egypte je krasne,teple more....a hlavne pod hladinou mora krasne koraly,oblast Makadi bay je krasna....Turecko je celkom fajn,sluzby na vysokej urovni
atour.sk
17.01.11,10:12
Ak autom, tak jednoznačne staré, dobré Chorvátsko. Ak letecky a v lete, tak Rodos je určite dobrá voľba. Napríklad hotel Blue Sea Beach Resort, Faliraki. Odporúčam návštevu akropoly v Lindose, tiež grécky večer. Ak je predpokladaný termín Vašej dovolenky skôr jún, alebo september doporučujem skvelé Turecko, alebo Egypt.
helicka
17.01.11,18:31
s Rhodosom súhlasím,boli sme vlani,Lindos je čarovný a mesto Rhodos krásne ,ja by som išla hned...Egypt ma ale neočaril...ten nemusím...skôr mi je bližšie Grecko a ostrovy...Termín dovolenky si bohužial vyberaž nemôžem,je "prudko" stanovený...na preexponované 2júlové týždne....Priatel by najradšej išiel do Švedska,Norska,Finska,avšak ja statočne bojujem za more..nuž a kedže "nemá rád vylihovania na pláži" snažím sa tentoraz nájsť aj niečo akčnejšie,aby sme si prešli aj niečo iné nielen hotelové rezorty...Preto pátram po vašich tipoch a za každý vám budem vdačná...
Lubaba
17.01.11,21:40
poraďte tip na Turecko, toľko som sa bránila že Turecko nie, ale teraz po nepokojoch v Tunisku mi vychádza Turecko alebo Egypt, alebo Španielsko..
nicolette
17.01.11,22:09
Kretu urcite odporucam, je to nadherny ostrov, ludia su velmi mili, mentalita velmi podobna nasej, stabilne pocasie. Dovolenka tam nemala chybu.
nicolette
17.01.11,22:16
s Rhodosom súhlasím,boli sme vlani,Lindos je čarovný a mesto Rhodos krásne ,ja by som išla hned...Egypt ma ale neočaril...ten nemusím...skôr mi je bližšie Grecko a ostrovy...Termín dovolenky si bohužial vyberaž nemôžem,je "prudko" stanovený...na preexponované 2júlové týždne....Priatel by najradšej išiel do Švedska,Norska,Finska,avšak ja statočne bojujem za more..nuž a kedže "nemá rád vylihovania na pláži" snažím sa tentoraz nájsť aj niečo akčnejšie,aby sme si prešli aj niečo iné nielen hotelové rezorty...Preto pátram po vašich tipoch a za každý vám budem vdačná...
Raz som vyskusala cyklozajazd na Elbe a bolo to super. Aj ked som len taky rekreacny cyklista, nebolo to nic narocne. Trasy boli zvolene velmi dobre, kazdy den priblizne 50 km s prestavkou na obed, poobede kupanie na niektorej z nadhernych plazi. Videli sme miesta, na ktore by sme sa v ramci klasickeho pobytoveho zajazdu urcite nedostali, uz vyberame nieco podobne aj na tuto sezonu.
pivko
18.01.11,04:54
Ak autom, tak jednoznačne staré, dobré Chorvátsko. Ak letecky a v lete, tak Rodos je určite dobrá voľba. Napríklad hotel Blue Sea Beach Resort, Faliraki. Odporúčam návštevu akropoly v Lindose, tiež grécky večer. Ak je predpokladaný termín Vašej dovolenky skôr jún, alebo september doporučujem skvelé Turecko, alebo Egypt.
Rhodos júl august nie , je tam ako v kuchte,stačilomi júnových 37c minulý rok:mee:
helicka
18.01.11,13:14
S tým Tuniskom je to pravda,tento rok by som neriskovala,Turecko je dobrá volba,len si treba pozorne vybrať hotel.Je medzi nimi velký rozdiel/myslím ****-velké rozdiely/ dokonca aj viac hviezdičiek nezaručí spokojnosť.Velmi sa mi páči Andalúzia,myslím že pri dobrej volbe tam úplne postačí hotel s ***.Ale u nás zatial vyhráva Kréta...tak uvidím kde nakoniec skončíme.S mojou drahou polovičkou statočne bojujem...som za viacdnový pobyt ako 8 nocí:-)) príjemný výber vám želám
Rozalka
18.01.11,18:34
peter3377
18.01.11,19:33
tak my sme si len tak s manzelkou povedali ked bola celozavodna dovolenka . ze by nebolo zle dakam vypadnut , a tak sme za rozhodli ze ideme dakam na dovolenku , dva dni pred odletom sme pobehali cestvky a bolo uplne super, satur- dva tyzdne - zo 65000 sk na osobu na 12000, rhodos -kolymbia. tento rok to skusime tak isto na poslednu chvilu, a uvidime
Lubaba
19.01.11,20:54
ešte stále rozmýšľam kam v lete, jedno mi je jasné, s vnúčatami Chorvátsko júl alebo stred augusta, ale plánujem aj niečo začiatkom septembra, " my dva a čas"
helicka
19.01.11,21:10
viete že ten začiatok septembra tíško závidím?! to si ešte budem musieť počkať,aby som si mohla len tak ísť...mne moju dovolenku plánujú iní..
helicka
19.01.11,21:16
práve to je problém last minute,už vlani ich bolo málo a málo ich bude aj ttúto sezonu a nie je velmi z čoho vyberať...my sme na to vlani tiež doplatili..zohnali sme den pred odletom Egypt a museli sme brať čo mali,a po prílete nás aj tak dali do iného hotela/musím ale povedať že bol novší ,ale či lepší neviem posúdiť/...cestovky už vlani nakúpili ovela menší počet izieb v hoteloch ako pred krízou...
lulu74
20.01.11,11:04
o Sicílii, Kalábrii snívam aj ja, ale som z rodiny a svojho okolia inak príbuzných kamarátskych duší jediná, tak asi mi zostane len to snívanie :rolleyes:, preto ...
...my sme boli veľmi spokojné na Costa del Sol – Andalúzia – oblasť Marbelly, výborná strava a obsluha, čistá pláž, pekný areál v štýle andalúzskej dedinky plný stromov, kríkov, kvetov a kaktusov, ubytovanie (naše) vo veľmi dobre vybavenej vilke s teraskou so sedením, bez rušivých nočných vplyvov vo vilke (tichúčko), v hlavnej budove program-zábava ... :);)
krásna krajina, návšteva Sevilly, svetoznámeho prístavu Puerto Banus (úžasné jachty, autá, promenády...), Gibraltáru (kvapľová jaskyňa s koncertnou sálou, voľne žijúce opice, nádherný výhľad na Afriku a španielske pobrežie ...) ...

..Chcem len poradit, že svojej vysnivanej destinacie sa netreba vzdat len preto ze nema kto s Vami ist..ja som bola sama 2 tyzden v Spanielsku a bola to jedna z najlepsich dovoleniek ake som zazila..a bolo nas tam takych samostatnych 6. Ist na dovolenku sam ma aj svoje velke vyhody..ziadne prisposobovanie.. to je nahodou vzacny pocit.
jurga
20.01.11,12:59
ešte stále rozmýšľam kam v lete, jedno mi je jasné, s vnúčatami Chorvátsko júl alebo stred augusta, ale plánujem aj niečo začiatkom septembra, " my dva a čas"

Tak to ste naša krvná skupina.My sme boli minulý rok v auguste s vnúčatami (dvojičky chlapci 4r.) v Duce.A začiatkom septembra v Podstrane sami dvaja.Tento rok to zopakujeme. August Zaton s vnúčatami a september my dvaja ešte neviem kde.Prajem peknú dovolenku.
Rozalka
20.01.11,18:02
..Chcem len poradit, že svojej vysnivanej destinacie sa netreba vzdat len preto ze nema kto s Vami ist..ja som bola sama 2 tyzden v Spanielsku a bola to jedna z najlepsich dovoleniek ake som zazila..a bolo nas tam takych samostatnych 6. Ist na dovolenku sam ma aj svoje velke vyhody..ziadne prisposobovanie.. to je nahodou vzacny pocit.

To tvrdia mnohí (najmä muži), vraj "polovičné výdavky, dvojnásobná radosť" :D:D
Gapo
20.01.11,18:13
poraďte tip na Turecko, toľko som sa bránila že Turecko nie, ale teraz po nepokojoch v Tunisku mi vychádza Turecko alebo Egypt, alebo Španielsko..

My sme už boli tri krát na tom istom mieste aj v hoteli, sme spokojný.
Turecko , Alanya:)
Už máme zaplatený aj na tento rok v júni.
Lubaba
20.01.11,19:49
My sme už boli tri krát na tom istom mieste aj v hoteli, sme spokojný.
Turecko , Alanya:)
Už máme zaplatený aj na tento rok v júni.
prezradíš aj názov hotela?
helicka
20.01.11,21:05
no neviem neviem...to si s tou zlavou musel mať z pekla šťastie...my sme kupovali zájazd v sobotu a v nedelu ráno sme leteli /last min./ a zdaleka sme nedostali takú zlavu...
Lubaba
20.01.11,22:12
počkám na Gapo, snáď prezradí, kde sa tak dobre nakúpiť, dal mi chrobáka do hlavy:D
luja5
21.01.11,08:09
poraďte tip na Turecko, toľko som sa bránila že Turecko nie, ale teraz po nepokojoch v Tunisku mi vychádza Turecko alebo Egypt, alebo Španielsko..
Nám sa páčilo v tureckej Lare, je tam na výber viac pekných hotelov, my sme boli tu:
Mária27
21.01.11,08:35
ešte stále rozmýšľam kam v lete, jedno mi je jasné, s vnúčatami Chorvátsko júl alebo stred augusta, ale plánujem aj niečo začiatkom septembra, " my dva a čas"
Vnúčatá by asi viac ocenili pieskové pláže s plytkým pobrežím, v Chorvátsku ich je pomenej. V Španielsku je výborný piesok, sám z teba opadá, ale bolo tam dosť hlboko hneď z kraja, vnúčatá treba strážiť.
luja5
21.01.11,08:44
..Chcem len poradit, že svojej vysnivanej destinacie sa netreba vzdat len preto ze nema kto s Vami ist..ja som bola sama 2 tyzden v Spanielsku a bola to jedna z najlepsich dovoleniek ake som zazila..a bolo nas tam takych samostatnych 6. Ist na dovolenku sam ma aj svoje velke vyhody..ziadne prisposobovanie.. to je nahodou vzacny pocit.
Keďže to bola rada pre mňa, sluší sa odpovedať. Plne súhlasím s výhodami samocestovania, ktoré si spomenula a tiež odporúčam. Každý rok využívam aj tento spôsob oddychu v mojej srdcovke – Egypte. Snáď sa mi podarí Sicília/Kalábria aspoň "na skok" pri plánovaní pobytu na Capri - ďalší sen, ku ktorému mám parťáčku ;).
Ale je to aj o hľadaní kompromisov, každý rok pri "hlavnej" dovolenke rovnaká dilema, akú má aj helicka. A aj peniažky zohrávajú svoju rolu, keďže ja už dosť postaršia ;) potrebujem aj nejaké to pohodlíčko a menej námahy, skôr piánko a full servis (pri doprave, ubytku, strave, aby si to niekto nevysvetľoval inak :D:D:D), aj keď aj zábava neuškodí a omladí....
Tento rok plánujem zase sama vybehnúť do Egypta spláchnuť zo seba špinu, keď budem celá zaprášená po zatepľovaní domu a po dokončení rekonštrukcie bytu ... :);):D.
helicka
21.01.11,14:24
velmi pekné..ako sa volá hotel? ja som sa práve vrátila z výstavy v Inchebe...otras!! viac sa tam propaguje ,resp.zdá sa mi akoby bola zamerana na domaci cest.ruch a Česko...vela cestoviek ani neprišlo...viac je to asi zamerané na gastronomiu ako na letné zájazdy.Kto tam išiel s predstavou že si vyberie letnú dovolenku/ako ja/ bude maximálne sklamaný/ako ja/..
helicka
21.01.11,15:53
asi som prišla na názov hot.volá sa Titanic? fotky sú krásne,len v tom júli je drahýý..
luja5
21.01.11,17:32
asi som prišla na názov hot.volá sa Titanic? fotky sú krásne,len v tom júli je drahýý..
Áno, je to Titanic, trochu viac som popísala v inej téme "leto 2011".
Inak odporúčam jednu vec. Ak si nájdeš destináciu, ktorá sa Ti páči, skús si porovnať ceny so zahraničnými CK s odletmi z Viedne, kým aj oni majú first moment. My sme takto boli s TUI, aj s Neckermannom a vyšlo náš to o dosť lacnejšie, ako s CK na Slovensku (rezerváciu aj platbu sme robili tu). Stalo sa nám to aj minulý rok práve s Titanicom (poškuľovali sme naň už rok predtým), kde nás dvojtýždňový pobyt vyšiel o cca 500 € na osobu lacnejšie ako s CK na Slovensku. Nie vždy to však platí. Je tiež pravda, že pre tento hotel mala jedna naša CK dobrú cenu ako last minute, ale (bohužiaľ pre nás) len na kratšiu dobu pobytu.
Gapo
21.01.11,18:09
prezradíš aj názov hotela?

Je to Meryan. Je to útulný hotel a pre deti stále nejaká činnosť.;)
helicka
21.01.11,18:23
dakujem za rýchlu odpoved...ešte jedna prosba,tieto cestovky čo si menovala majú sídlo aj tu v BA?dakujem za rýchlu odpoved Helka,inak pekný večer a víkend...
luja5
21.01.11,22:34
dakujem za rýchlu odpoved...ešte jedna prosba,tieto cestovky čo si menovala majú sídlo aj tu v BA?dakujem za rýchlu odpoved Helka,inak pekný večer a víkend...
Predpokladám, že sa pýtaš mňa :).
V Bratislave je CK TUI ReiseCenter, ktorá má viac pobočiek (info na http://www.tui-reisecenter.sk/ (http://www.tui-reisecenter.sk/)). Zabezpečuje pobyty od viacerých CK (TUI, Neckermann, Gulet, 1-2-Fly ...), majú v tom dobrý prehľad.
Minulý rok sme boli na Panskej ul. Bol tam veľmi ochotný pracovník, s ktorým som najprv telefonovala, vymenili sme si aj nejaké e-maily. Povedala som mu našu predstavu, mali sme vybrané dva hotely a on nám pripravil ponuku od troch cenovo najvýhodnejších CK. A ešte jednu výhodu som zabudla napísať, teda my sme s tým mali zatiaľ len dobré skúsenosti. Keď sme chceli izbu s balkónom a s výhľadom na more, vždy sme takú dostali. Napríklad v Egypte je to s našimi CK problém, bežným rituálom je vymieňanie izieb, ale boli sme s TUI a kam sme sa chceli z izby pozerať, tam sme sa od začiatku pozerali :);). Dokonca minulý rok sa nás pýtal, či v Titanicu chceme nižšie alebo vyššie poschodie :);).
Držím palce, nech Váš výber už kdekoľvek a od ktorejkoľvek CK dopadne k Vašej spokojnosti a nech prežijete peknú dovolenku.
helicka
22.01.11,12:48
dakujem ,bola si rýchla a to sa počíta...už si na ich stránke listujem...
Gapo
22.01.11,15:06
[QUOTE=luja5;1627364]Áno, je to Titanic, trochu viac som popísala v inej téme "leto 2011".QUOTE]

Vidím , že je tam pekná piesková pláž, ale v mori sa mi zdajú kamene, vidím dobre?:confused:
luja5
22.01.11,16:38
[QUOTE=luja5;1627364]Áno, je to Titanic, trochu viac som popísala v inej téme "leto 2011".QUOTE]

Vidím , že je tam pekná piesková pláž, ale v mori sa mi zdajú kamene, vidím dobre?:confused:

Naozaj sa Ti len zdajú :);). V mori neboli žiadne kamene. Boli sme prekvapené príjemným pieskom na dotyk, ktorý sa neprepadával pod nohami, takže aj pohyb v mori chodením po dne nebol náročný, ak sa nechcelo plávať, ale len tak pľačkať. Hĺbka mora bola ako pre plavcov, tak aj pre neplavcov, aj pre detičky. Piesková pláž neprerušene postupovala do mora a aj v mori. Možno Ťa mýli fotka s trieštiacou sa vlnou o mólo? Práve takú sme chceli "chytiť" do záberu. Všelijaké, aj menšie, aj veľké vlny bývali poobede a podvečer, doobeda bolo more pokojné takmer ako voda vo vani :). Vo vlnách sa dalo vyblázniť, úraz od kameňov nehrozil ;););).
Gapo
23.01.11,09:51
Tak to si dám do zálohy nabudúce. Na našej pláži boli kamene, teda veľký štrk a aj vo vode pri brehu, takže obuv do vody bola treba pre citlivých (ako ja), ale z móla to bola pohoda.
luja5
23.01.11,19:42
pre Gapa: hľadala som nejaké foto, na ktorom by bolo vidieť prístup z pláže do mora, tak som horko-ťažko po všelijakom priblížení našla takéto:
katka1608
27.01.11,10:48
Jednoznačne odporúčam Prímorsko v Bulharsku. Bola som tam minulý rok a nemôžem sa sťažovať, more čisté, teplé, je tam lacno.
Prípadne Chalkidiky v Grécku
verkaz
27.01.11,11:06
Ak chceš ísť so Bulharska, tak skús Albenu. V Bulharsku som už bola skoro všade ale najradšej sa vraciam do Albeny. Krásne hotely, more, blízko Varny, Balčika a celkové vybavenie letoviska super.
Ja sa chcem opäť pozrieť toto leto do Egypta. Ale nevime ako to bude s tými nepokojmi.
Lubaba
02.02.11,17:49
Je to Meryan. Je to útulný hotel a pre deti stále nejaká činnosť.;)

vďaka Gapo, hotel vyzerá byť super aj služby v ňom, len ten prístup do mora kamienkový mi vŕta v hlave:---
helicka
03.02.11,15:22
..tak neviem ako vy ...ja už mám tú svoju dovolenku vybratú..vyhla som sa Tunisku a Egyptu,vyhrala Kréta Rethymno 13 dní...nech už je júl...
luja5
03.02.11,15:38
..tak neviem ako vy ...ja už mám tú svoju dovolenku vybratú..vyhla som sa Tunisku a Egyptu,vyhrala Kréta Rethymno 13 dní...nech už je júl...
Tak želám peknú dovolenku :):):) a potom napíš, ako bolo a dúfam, že pripojíš aj nejaké foto. Možno pre našu budúcu inšpiráciu ;).
pivko
03.02.11,16:56
Stále som žene tvrdil že Grécko ako aj Grécke ostrovy/bol so Kreta , Rhodos, Korfu/ sa nikdy nevyrovnajú Španielsku a už vobec nie Kanárom , tak že po tohtoročnej skúsenosti s Rodosom jednoznačne nazad domov na Kanáre;) a do Thajska;)
RenataGat
03.02.11,17:23
My chodíme už niekoľko rokov do Grécka a stále sa nám tam páči. Máme svoje vyhliadnute miesta-keď boli chlapci malí, tak vyhralo Korfu-Kavos - dobrý vstup do vody, dlho plytká voda (deti mohli chodiť samé do vody - to mali 18 mesiacov, takže paráda), alebo Chalkidiky-Sarti - tam sme boli asi najviac, minulý rok sme boli v Nei Pori a tento rok to tam už máme opäť zaplatené. Ale nabudúci rok už asi skúsime niečo iné - chceli by sme ísť niekde do karavánu - chlapci budú mať 9 a 7 rokov tak predpokladám, že z toho budú mať väčší zážitok . A čo sa týka termínu - nikdy sme neboli cez prádzdniny, cez najväčšie teplá. Chodíme koncom mája-začiatkom júna, alebo na konci sezóny - v septembri s prechodom do októbra. A zatiaľ nám počasie vždy vyšlo - bolo krásne teplo, žiadna tlačenica a hlavne deťom to pomohlo po zdravotnej stránke. Obaja sú prieduškári, takže tie septembrové pobyty sú pre nás balzam.
Lubaba
03.02.11,21:01
..tak neviem ako vy ...ja už mám tú svoju dovolenku vybratú..vyhla som sa Tunisku a Egyptu,vyhrala Kréta Rethymno 13 dní...nech už je júl...

Si ty šťastné dieťa, už máš vybraté, ja som sa zamerala na Turecko, ale čo ma zaujalo je dosť drahé, /hotel Titanic/ musím sa tomu ešte viac povenovať, ale keď už som nevybrala dovolenku do konca januára, keď boli dosť veľké zľavy, nechám to na neskôr, takisto minulý rok som vyberala dovolenku mesiac pred odletom, a celkom dobre som vybrala, chce to čas a ten momentálne nemám, tak nech si tú dovolenku užiješ.
Žabinka
04.02.11,07:49
Možno sme s manželom konzervatívni, ale prvých dvadsať rokov spoločného života sme chodili do Chorvátska, pobehali sme ho od hora dole. Ďalšiu dvadsaťročnicu :D sme začali dovolenkami v Grécku-Sarti, boli sme tam posledné tri roky, a boli sme veľmi spokojní.
helicka
04.02.11,14:07
dakujem..pokúsim sa niečo pekné nafotiť.. aj vám všetkým pekné leto nech ste kdekolvek Helka
220870
17.02.11,18:13
Neviem na porade nič podobného nájsť.Mailom som dostal ponuku.Máte niekto skúsenosť s niečím takýmto.To je dovolenka podľa všetkých predstáv mojej polovičky ,mňa to síce moc neláka ale?!!!...Bol už niekto z vás na takejto plavbe prípadné skúsenosti http://www.ictour.cz/morske-plavby/fascinujici-stredomori
Lubaba
17.02.11,21:13
Neviem na porade nič podobného nájsť.Mailom som dostal ponuku.Máte niekto skúsenosť s niečím takýmto.To je dovolenka podľa všetkých predstáv mojej polovičky ,mňa to síce moc neláka ale?!!!...Bol už niekto z vás na takejto plavbe prípadné skúsenosti http://www.ictour.cz/morske-plavby/fascinujici-stredomori

s týmto ti neporadím, na plavbe som nebola , ale ani ma to neláka, ja radšej len tak..lážo...plážo...:)
helicka
17.02.11,21:22
ahoj...nuž foto krásne len tá predstava,že si celú dovolenku niekde "zavretý bez možnosti úniku",ale ak je lod dostatočne velká/a táto veru je/ určite sa nudiť nebudeš,len pozor na morskú nemoc...myslím že jeden týžden by sa dal zvládnuť...ak sa rozhodneš pre takýto druh dovolenky,daj vedieť ako bolo...a ešte dúfam,že tá lod bude skutočne taká ako na foto ...Helka
ACCNT
20.02.11,20:03
vsak nebude zavrety, kazdy den lod kotvi niekde inde.

kukal som si tie obrazky v tom linku a tiez by som nesiel. ved tam budu sami ludia a sam budes maximalne na zachode a v kajute. bazeny budu urcite preplnene.
jedine co sa mi pozdava, ze kazdy den si v inom meste.
alaya1
21.02.11,07:31
My tento rok chceme spoznat Slovensko. Hladam uz dlhsie na nete nejaku peknu chatu, oplotenu a vonkajsim bazenom na plavanie, kde by nas nikto nerusil. Nio je tazke nieco take najst. Dcerka uz k moru nechce, nudi sa a takto by sme robili vylety a oddychovali v pokoji so psami.
Indeed
03.07.14,17:07
alaya, chata a plavanie , to dokopy moc nejde, nemyslíš ???
alaya1
03.07.14,17:16
Indeed, nemyslim.:)
Indeed
03.07.14,17:18
alaya ty maš zapnutú notifikaciu pre nové prispevky ???
alaya1
03.07.14,17:18
mam zapnutu hlavu a hlavne, oci. :)