vlado.b
13.01.11,19:02
Dobry vecer, dostal som sa do neprijemnej situácie. Do servisu som si dal odstranit vaznu zavadu na aute. auto mi prebrali a slubili, ze do tyzdna bude hotové. po piatich mesiacoch mi auto odovzdali. Ako prve ma prekvapilo to, ze svojvolne sa pustili do servisovania casti auta, ktore som od nich neziadal, potom cena...dohodnuta cena za opravu bola 500 eur. navysila sa o dalsich 600 eur...cela ciastka 1100 eur bola samozrejme vyplatená. vsetko by bolo v poriadku, keby naozaj vsetko, co servisovali fungovalo. Auto je v este horsom stave ako bolo pred prijatim do servisu, pouzite nahradne diely boli nefunkcne, opotrebovane a namontovane do mojho auta. neda sa na nom jazdit. Ja ako zakaznik sa domaham reklamacie, no neuspesne. majitelia servisu sa zatajuju a dištancujú sa od celej veci. neviem ako to mam riesit dalej. ja len chcem auto aspon v takom stave ako bolo predtym, resp. aby bolo odborne opravene v tej cene, ktoru som im vyplatil.
za radu vopred dakujem
Zoltán Kovács
13.01.11,18:09
Obráť sa na SOI s presným opísaním situácie.
Ice dive
13.01.11,18:10
Dobry vecer, dostal som sa do neprijemnej situácie. Do servisu som si dal odstranit vaznu zavadu na aute. auto mi prebrali a slubili, ze do tyzdna bude hotové. po piatich mesiacoch mi auto odovzdali. Ako prve ma prekvapilo to, ze svojvolne sa pustili do servisovania casti auta, ktore som od nich neziadal, potom cena...dohodnuta cena za opravu bola 500 eur. navysila sa o dalsich 600 eur...cela ciastka 1100 eur bola samozrejme vyplatená. vsetko by bolo v poriadku, keby naozaj vsetko, co servisovali fungovalo. Auto je v este horsom stave ako bolo pred prijatim do servisu, pouzite nahradne diely boli nefunkcne, opotrebovane a namontovane do mojho auta. neda sa na nom jazdit. Ja ako zakaznik sa domaham reklamacie, no neuspesne. majitelia servisu sa zatajuju a dištancujú sa od celej veci. neviem ako to mam riesit dalej. ja len chcem auto aspon v takom stave ako bolo predtym, resp. aby bolo odborne opravene v tej cene, ktoru som im vyplatil.
za radu vopred dakujem
o aký servis sa jednalo? bol to servis dajakej značky (teoreticky by sa dalo tlačiť na nich cez importéra) alebo ak to bol nejaký servis Horná dolná susedová garáž - tak cez obchodnú inšpekciu avšak to by bolo na dlho lakte...
prečo si vôbec platil za opravu, ktorú si nežiadal? dostal si zákazkový list, v ktorom malo byť napísané s akým stavom km a nádržou si auto odovzdal, čo treba opraviť a predpokladaná cena opravy... (každý slušný servis zvykne aspoň zavolať, ak niečo čo treba opraviť dodatočne nájdu...)
za ďalšie prečo ti auto 5 mesiacov vôbec nechýbalo... už len toto by mne osobne bolo podozrivé, aby som niekde nechával auto na 5 mesiacov však nie som autopožičovňa...
misoft
13.01.11,18:13
auto mi prebrali a slubili, ze do tyzdna bude hotové.
Pokiaľ je toto zapísané na zákazkovom liste, nedodržali termín, už si mal uplatňovať zľavu.

prve ma prekvapilo to, ze svojvolne sa pustili do servisovania casti auta, ktore som od nich neziadal
To ako? Vôbec ťa neinformovali o (z ich strany) svojvoľnom rozšírení zákazky? Nedal si im žiaden súhlas k tomu, nemajú si čo faktúrovať, ak máš pôvodnu zákazku, s predbežnou cenou, platí len táto. To, čo urobili svojvoľne mimo "plán", by malo ich na ich triko, alebo uviesť do presne takého stavu (aj funkčného) ako to bolo.

dohodnuta cena za opravu bola 500 eur. navysila sa o dalsich 600 eur...cela ciastka 1100 eur bola samozrejme vyplatená.
Mohli bez tvojho vedomia prekročiť rozpočet maximálne o 10%, inak by museli žiadať od teba súhlas.

Auto je v este horsom stave ako bolo pred prijatim do servisu, pouzite nahradne diely boli nefunkcne, opotrebovane a namontovane do mojho auta. neda sa na nom jazdit.
Tomu sa tiež vraví poškodzovanie cudzej veci, ak si za tie diely zaplatil = podvod.

Ja ako zakaznik sa domaham reklamacie, no neuspesne. majitelia servisu sa zatajuju a dištancujú sa od celej veci
Podať tr.oznámenie (príp. žalobu) pre tr. čin podvodu. Oznámiť SOI!

Len tak na okraj: zadaj sem celý a presný názov tohto superservisu.
vlado.b
13.01.11,18:23
bol to podomovy servis,zivnostici. nevyziadanu opravu som musel zaplatit inak by mi auto nevydal,resp aj ano ale cez policiu. a navyse keby to dal do povodneho stavu tak by nefungovalo lebo to cele dokafral ako sa len dalo..ja som auto dal do servisu na tyzden ako mi slubil ze to aj stihnu.. a nasledne nastalo neskutocne mnozstvo problemov. najprv ze nevyrabaju nahradne diely, potom ze cakaju na dodavku dielov z francuzska a podobne blbosti no a to trvalo 5 mesiacov. nakoniec mi tam namontovali horsie nahradne diely ako povodne boli.. to mi potvrdili v autorizovanom servise... chcem podniknut tvrde kroky voci servisu, len neviem kde a ako zacat aby to bolo košer
misoft
13.01.11,18:29
Podať tr.oznámenie (príp. žalobu) pre tr. čin podvodu. Oznámiť SOI! Toto je kóšer!

ja som auto dal do servisu na tyzden ako mi slubil ze to aj stihnu.. a nasledne nastalo neskutocne mnozstvo problemov. najprv ze nevyrabaju nahradne diely, potom ze cakaju na dodavku dielov z francuzska a podobne blbosti no a to trvalo 5 mesiacov. nakoniec mi tam namontovali horsie nahradne diely ako povodne boli..
Ale toto už NIE!
misoft
14.01.11,11:21
Ešte ma napadlo: platia za svoje príjmy z tejto činnosti dane a odvody? Majú na to živnostenský list? Nie? Tichý bonz na Daňový úrad.