Alena Medvedzie
05.12.05,09:26
Prosím Vás vysvetlite mi, kto môže účtovať PHM do nákladou bez potvrdení o kúpe ,alebo bez faktúry. Mám jednú firmu, s.r.o, kde sa majiteľ so mnou stále vadí, že môže dávať PHM do nákladou len na základe knihy jázda nemusí mať žiadne potvrdenie o kúpe PHM. Auto je v majetku firmy.
On si to dal overiť aj iným účtovníkom, ktorí mu to potvrdili, ale mne sa to nezdá ! Ak by ste mi mohli pomôcť aj niejakým paragrafom! Ďakujem.:confused:
Tweety
05.12.05,08:35
Prosím Vás vysvetlite mi, kto môže účtovať PHM do nákladou bez potvrdení o kúpe ,alebo bez faktúry. Mám jednú firmu, s.r.o, kde sa majiteľ so mnou stále vadí, že môže dávať PHM do nákladou len na základe knihy jázda nemusí mať žiadne potvrdenie o kúpe PHM. Auto je v majetku firmy.
On si to dal overiť aj iným účtovníkom, ktorí mu to potvrdili, ale mne sa to nezdá ! Ak by ste mi mohli pomôcť aj niejakým paragrafom! Ďakujem.:confused:
Aby sme mohli náklad zaúčtovať, potrebujeme doklad o tom, že nám vôbec vznikol, t.j. ak nebudem mať doklad o nákupe PHM, tak na základe čoho si naúčtujem?:cool: ;) :o ,teda jednoznačne nákup PHM preukázať dokladom o nákupe. Ak je vozidlo v majetku tam niet iného riešenia. :o
STRELEC
05.12.05,08:42
Prosím Vás vysvetlite mi, kto môže účtovať PHM do nákladou bez potvrdení o kúpe ,alebo bez faktúry. Mám jednú firmu, s.r.o, kde sa majiteľ so mnou stále vadí, že môže dávať PHM do nákladou len na základe knihy jázda nemusí mať žiadne potvrdenie o kúpe PHM. Auto je v majetku firmy.
On si to dal overiť aj iným účtovníkom, ktorí mu to potvrdili, ale mne sa to nezdá ! Ak by ste mi mohli pomôcť aj niejakým paragrafom! Ďakujem.:confused:
Navrhujem cez funkciu vyhľadávanie dať napr. vyhľadávať podľa kľúča "pohonné hmoty".
Ináč sú : §2 pism. i) ZDP a § 19 ods 2 L) (ako Libor) ZDP.

Možno tomu účtovníkovi nevysvetlil, alebo ten tomu zle rozumel, že sa jedná o auto v majetku firmy. Možno to bolo pochopené tak, že sa jedná o auto konateľa (nie sro) používané v súvislosti s činnosťou sro. Vtedy by nebolo potrebné dokladovať nákup PHL, len ceny nákupu. Samozrejme by nebol ani nárok na odpočet DPH, nakoľko by sa jednalo o náhrady.
mlyn16
05.12.05,08:57
Trvaj na bločkoch o skutočnom nákupe. Keď máš bločky a ste plátcom DPH, môžeš si tiež uplatniť DPH.
Alena Medvedzie
05.12.05,09:16
Ak tomu dobre rozumiem, musím mať vždy doklad o kúpe PHM ak je to auto v majetku. Týka sa to aj FO ak má auto v majetku firmy?
Tweety
05.12.05,09:19
Ak tomu dobre rozumiem, musím mať vždy doklad o kúpe PHM ak je to auto v majetku. Týka sa to aj FO ak má auto v majetku firmy?
Ak je v majetku, tak ako som už napísala, musí byť doklad ,toto sa týka každého nákladu.:rolleyes: :eek:
Alena Medvedzie
05.12.05,09:26
:) Veľmi pekne ďakujem.
Tweety
05.12.05,10:37
:) Veľmi pekne ďakujem.
Rado sa stalo.;)