papulisko
13.01.11,19:24
Ahojte,
potreboval by som poradiť s nasledovným problémom. Mám jedného klienta, ktorému robím externe účtovníctvo. Klient pôsobí ako správcovská spoločnosť vlastníkov bytov. Na účtovanie, rozpočítavanie, výpočty záloh, výpočty vyúčtovaní majú interného človeka. Ja mám účtovať len účtovníctvo tej konkrétnej sro-cky. Keďže spravujú bytový dom, ktorý nemá právnu subjektivitu, v banke založili ako správcovská spoločnosť účet, ktorý je na ten dom. V skutočnosti peniaze na tomto účte nie sú vo vlastníctve správcovskej spoločnosti, ale na výpise z účtu figuruje jej názov. Ako sa postaviť k tomuto problému ? Mám to evidovať niekde v podsúvahovej evidencii, alebo sa o tom vôbec neúčtuje ?
Vrelá vďaka za pomoc.
papulisko
16.01.11,19:34
nikto nevie poradit ?
papulisko
17.01.11,17:46
prosim vas, neviete ?
lubica_02
17.01.11,19:59
Takže ahojček, účet je vo vlastníctve vlastníkov bytov, správca tam funguje - jeho meno ako disponent, nakoľko vlastníci bytov nie sú právny subjekt a správca ako s.r.o. ich zastupuje.
Peniaze na účtoch neúčtuješ nikde v s.r.o., nakoľko uct. domu vykonáva iná osoba - jeho akoby DP je ročné vyúčtovanie. Ty zo správy účtuješ len príjmy a výdaje s.r.o. týkajúce sa toho domu .
Monika Poláčková
23.03.11,09:56
Hľadám pomoc: fungujúca firma s.r.o. má založené dva bankové účty.Na jednom z nich účtuje správcovstvo domu, kde sú jednotlivo príjmy od vlastníkov bytov atď. Samozrejme okrem správcovstva vykonáva iné činnosti ako napr. stavebné práce, k čomu jej slúži iný účet i pokladňa.Ako teda účtovať takýto prípad a čo daňové priznanie, prosím o radu. Ďakujem