912
13.01.11,20:56
Dobrý večer,

pre holandskú spoločnosť robíme na základe zmluvy o spracovaní (bývalý zušľachťovák). Ich je kompletne celý materiál, ktorý nám dodávajú z Holandska, my im fakturujeme len hodnotu práce. Teraz sa rozhodli, v rámci šetrenia nákladov za dopravu, že materiál si k nám nechajú posielať priamo z Holandska cez DHL, TNT, ... EORI číslo do colného systému majú pridelené v Holandsku, takže na SK prebehne len preregistrácia do nášho systému. Sú na SK povinný sa registrovať na DPH (nemajú tu prevádzku ani sídlo ani pobočku)?

Veľmi pekne ďakujem.

Zuzana
IvoM
14.01.11,08:16
Zuzana stále mi uniká podstata otázky, najskôr píšeš že material nám dodali z Holanska a teraz že materiál nám posielajú priamo z Holandska cez DHL,TNT.., veď to je jedno či ten materiál dovezú alebo pošlú, alebo som niečo prehliadol :-)
Bývalý zušlachťovák je po novom teraz už bežne dodaná služba §15.1., ozaj a čo je to SCH v nadpise otázky?
912
14.01.11,12:42
SCH znamená Švajčiarsko. Holandská firma nám dodáva ich materiál na spracovanie priamo zo Švajčiarska (inak by im Švajčiari poslali materiál do Holandska a oni nám na Slovensko). My ho opracujeme a pošleme naspäť do Holandska bez zmeny majiteľa (stále je to majetok holandskej firmy). Ide mi o to, že keď Holandská firma si nechá svoj materiál poslať na Slovensko na opracovanie priamo zo Švajčiarska, či je povinná registrovať sa na DPH. Mňa požiadali moji holandskí kolegovia, aby som zistila čo tu pre nich vyplýva.
Zuzana