ferrz
13.01.11,20:03
Dobrý večer vospolok


mám takú netradičnú otázku, je možné sa vzdať odstupného? Pracoval som v rodinnej firme mojej blízkej príbuznej a chceli by sme uzavrieť dohodu o ukončení PP z org. dôvodov. Netrvám na odstupnom, pretože viem ako na tom je, rád by som sa tohto nároku vzdal. Je preto potrebné spísať nejakú dohodu že sa vzdávam svojho nároku na odstupné?
veronikasad
13.01.11,19:05
Dobrý večer vospolok


mám takú netradičnú otázku, je možné sa vzdať odstupného? Pracoval som v rodinnej firme mojej blízkej príbuznej a chceli by sme uzavrieť dohodu o ukončení PP z org. dôvodov. Netrvám na odstupnom, pretože viem ako na tom je, rád by som sa tohto nároku vzdal. Je preto potrebné spísať nejakú dohodu že sa vzdávam svojho nároku na odstupné?
Ak netrváš na odstupnom, požiadaj o skončenie prec.pomeru dohodou (bez uvedenia dôvodu). Načo sa vystavovať riziku pri príp. kontrole Inšpekcie práce.
ferrz
13.01.11,19:12
Dosť sa mi jedná o tie org. dôvody, pretože sa mi črtá nové pracovné miesto, ale keďže je to akosi financované z úradu práce tak musím byť "prepustený" z org. dôvodov, inak budem sedieť opäť doma
veronikasad
13.01.11,19:13
Dosť sa mi jedná o tie org. dôvody, pretože sa mi črtá nové pracovné miesto, ale keďže je to akosi financované z úradu práce tak musím byť "prepustený" z org. dôvodov, inak budem sedieť opäť doma
Urad práce pri evidovaní uchádzača o zamestnanie neskúma dôvod skončenia prac.pomeru
danushka
13.01.11,19:16
A navyše, neviem, či môže zamestnávateľ čerpať dotáciu z ÚP na zamestnanca, ktorý nie je uchádzačom o zamestnanie nejaký čas...
Určite nemôžeš byť evidovaný týždeň a hneď si Ťa niekto zamestná s dotáciou...
day
13.01.11,19:16
peniaze mozes vratit, pripadne len podpisat prevzatie
Tweety
13.01.11,19:17
, pripadne len podpisat prevzatie
Tak, toto by už nebolo kóšer.
ferrz
13.01.11,19:18
Takto...mám možnosť sa opäť zamestnať v jednej organizácii, síce len na 9 mesiacov ale aj to je niečo. No na to aby má mohli zamestnať musím spĺňať isté kritériá, ak má tá organizácia dostať na moje zamestnanie príspevok z úradu práce. Jedinou možnosťou je využiť terajší stav, keďže sa u firmy mojej príbuznej situácia rapídne zhoršila,tak radšej odídem teraz, keď mám takúto možnosť.
terezamaria
13.01.11,19:21
Dobrý večer vospolok


mám takú netradičnú otázku, je možné sa vzdať odstupného? Pracoval som v rodinnej firme mojej blízkej príbuznej a chceli by sme uzavrieť dohodu o ukončení PP z org. dôvodov. Netrvám na odstupnom, pretože viem ako na tom je, rád by som sa tohto nároku vzdal. Je preto potrebné spísať nejakú dohodu že sa vzdávam svojho nároku na odstupné?

Prečo by si sa mal vzdávať odstupného? Veď existuje aj iný spôsob skončenia pracovného pomeru ako z organizačných zmien.
V pohode pracovný pomer ukončite Dohodou, podľa § 60 ZP a bude všetko O.K.
Nemusia Ti vyplácať odstupné a pokiaľ by si aj išiel na ÚPSV a R sa prihlásiť ako žiadateľ podpory v nezamestnanosti, tak pokiaľ spĺňaš podmienky Ťa zoberú do evidencie.
terezamaria
13.01.11,19:23
Takto...mám možnosť sa opäť zamestnať v jednej organizácii, síce len na 9 mesiacov ale aj to je niečo. No na to aby má mohli zamestnať musím spĺňať isté kritériá, ak má tá organizácia dostať na moje zamestnanie príspevok z úradu práce. Jedinou možnosťou je využiť terajší stav, keďže sa u firmy mojej príbuznej situácia rapídne zhoršila,tak radšej odídem teraz, keď mám takúto možnosť.

Pokiaľ má nový zamestnávateľ na Teba dostať z ÚPSV a R príspevok na zamestnanie občana, resp. príspevok na vytvorenie pracovného miesta, musíš byť v evidencii ÚPSV a R minimálne 3 mesiace.
ferrz
13.01.11,19:31
Síce ste ma nepotešili, ale aj tak vám všetkým ďakujem za odpovede. Prajem pekný večer
vieraaaa
19.01.11,17:38
Dobrý večer vospolok


mám takú netradičnú otázku, je možné sa vzdať odstupného? Pracoval som v rodinnej firme mojej blízkej príbuznej a chceli by sme uzavrieť dohodu o ukončení PP z org. dôvodov. Netrvám na odstupnom, pretože viem ako na tom je, rád by som sa tohto nároku vzdal. Je preto potrebné spísať nejakú dohodu že sa vzdávam svojho nároku na odstupné?
§ 17 ZP
Neplatnosť právneho úkonu
(1) Právny úkon, ktorým sa zamestnanec vopred vzdáva svojich práv, je neplatný.