Nandrolon
13.01.11,20:26
Písal som jeden príspevok a naraz zistím že niekto to zamkol, tak to hodím sem a potom môže tento delikvent to spojiť :-))))))))))))))))))
i keď dôvod takéhoto zamknutia by ma zaujímal... že tí neprispôsobivý spoluobčania, ktorí tam boli spomenutí ?

Julian, o tom štekaní si úplne trafil klinec po hlavičke...
Na "všetko" a "vždy" šteká väčšinou iba bastard. Inteligentný pes šteká iba v dvoch prípadoch:
1. na povel pána /či už slovný alebo posunkový/
2. ak sa nachádza "narušiteľ" v jeho teritóriu a pes ho "nemôže" eliminovať. /či už v dôsledku povelu, alebo v dôsledku že nemá na narušiteľa priamy kontakt, napríklad ak je v ohrade..../
A potom je ešte plno prípadov niekde "medzi"...

Konkrétne týmto sa vyznačuje plemeno rotvailer, a preto aj bolo využívané v II. sv. vojne, pretože "útočil po tichu". Je to väčšinou ale zásada každého čistokrvného psa, ktorý má "povolené útočiť", teda nejedná sa o policajného psa, ktorý je cvičený tak, aby útočil iba na povel a ináč bol krotký ako baránok /nakoľko ak by tento nebola 100 % istota "poslušnosti" nemohol by pracovať tak ako pracuje, napr. v autobuse, vo vlaku bez náhubku atď./, alebo nejakých špecifických plemien, ktoré nezaútočia nikdy /napr. dalmatín/.
každý pes niekedy šteká, ale "na všetko" štekajú iba hlupáci, alebo tí, ktorí to majú "prikázané"...
Práve na štekanie sme mali toho maličkého psa, tento ani štekať pomaly nevie, je to skôr "hučanie" ako keď niečo vyklápa TATRA 815 a trieska jej zadná korba :-))))))))))))))) /nepočul som vlka štekať...../
PS: petardy ho nejako nevyrušujú, sám ich kupujem na silvestra, teda nie petardy ale niečo ostrejšie...