SMartina
13.01.11,21:28
Ahojte. Zamestnanec mal v 11/2010 životné jubileu a zamestnávateľ sa teraz rozhodol, že mu chce dať odmenu, ktora sa vyplaca pri životnom jubileu, ale vyplata uz bola urobena. Ako mám postupovať, môžem v mesiaci december vyplatiť túto odmenu pre zamestnanca, aj ked to je o mesiac neskôr? K výške odmeny musí byť aj smernica? Ďakujem.:)
Tweety
13.01.11,20:30
Ahojte. Zamestnanec mal v 11/2010 životné jubileu a zamestnávateľ sa teraz rozhodol, že mu chce dať odmenu, ktora sa vyplaca pri životnom jubileu, ale vyplata uz bola urobena. Ako mám postupovať, môžem v mesiaci december vyplatiť túto odmenu pre zamestnanca, aj ked to je o mesiac neskôr? K výške odmeny musí byť aj smernica? Ďakujem.:)
AK to máte ošetrené smernicou, nie je žiaden problém, ale postupovali ste takto aj u ostatných?
SMartina
13.01.11,20:37
Tento zamestnanec je prvý, ktorý oslavuje životné jubileu.
terezamaria
13.01.11,20:38
Ahojte. Zamestnanec mal v 11/2010 životné jubileu a zamestnávateľ sa teraz rozhodol, že mu chce dať odmenu, ktora sa vyplaca pri životnom jubileu, ale vyplata uz bola urobena. Ako mám postupovať, môžem v mesiaci december vyplatiť túto odmenu pre zamestnanca, aj ked to je o mesiac neskôr? K výške odmeny musí byť aj smernica? Ďakujem.:)

Mali by ste odmeny pri príležitosti životných jubileí mať zakotvené v kolektívnej zmluve alebo pokiaľ kolektívnu zmluvu nemáte tak v pracovnom poriadku, resp. v osobitnej smernici. Ako viete spravodlivo vyplatiť odmenu, napr, pri odpracovaní 5,10,15 rokov,alebo pri životnom jubileu napr.40, 50, 55 rokov pokiaľ
nemáte k tomu žiadnu " smernicu ".
Tweety
13.01.11,20:39
Tento zamestnanec je prvý, ktorý oslavuje životné jubileu.
Ak je prvý, ktorý má jubileum, bolo by to v poriadku, takže moja predch. odpoveď by mala byť správna.
terezamaria
13.01.11,20:42
Tento zamestnanec je prvý, ktorý oslavuje životné jubileu.

Tak sadnite so šéfom, napíšte smernicu o udeľovaní odmien pri životných jubileách a pri odpracovaní napr. 3,5,7,10 rokov, určite odkedy je smernica platná a potom sa už len budete odvolávať na napr. SMERNICU č. 1, bod. 1,alebo 2. Samozrejme, že si to prispôsobíš.:)
SMartina
13.01.11,20:44
Ďakujem.