zaphira
13.01.11,20:58
Dobry den, poradte mi prosim, ked slovensky podnikatel, platitel DPH kupil v roku 2010 ojazdeny osobny automobil v clenskom state EU, v ktorej kolonke v danovom priznani k DPH to ma uviezt? V existujucich temach som to nenasla, a citala som ich. Dakujem.
IvoM
14.01.11,07:05
Môžeš aspoň napísať od koho kúpil to ojazdené auto /plátca alebo neplátca DPH/ a aký má doklad. Podľa mňa ale na kúpu ojazdeného osobného vozidla platia rovnaké paragrafy ako na dodanie hocijakého iného tovaru na rozdiel od dodania nového osobného vozidla.
zaphira
18.01.11,16:05
Môžeš aspoň napísať od koho kúpil to ojazdené auto /plátca alebo neplátca DPH/ a aký má doklad. Podľa mňa ale na kúpu ojazdeného osobného vozidla platia rovnaké paragrafy ako na dodanie hocijakého iného tovaru na rozdiel od dodania nového osobného vozidla.
Auto kupil v cechach od ceskej firmy ktora je platcom DPH. Na fakture je napisane "platene bez DPH - vývoz slovensko". Takze neviem do ktoreho riadku DP k DPH to mam uviezt, resp. ake povinnosti podnikatel este ma koli kupe tohto auta. A este taka vec: kupoval to v ceskych korunach, na DP to budem uvadzat v EUR, teda: akym kurzom prepocitat? Dakujem za odpoved, pre vas je to mozno malichernost ale ja som sa s takym niecim stretla prvykrat.
zaphira
19.01.11,15:18
Halo,!!! nikto mi neporadi?