Jarka
18.08.04,11:38
Naša spoločnosť si objednala u slov. prepravcu prepravu tovaru z Ukrajiny do Čiech. Má nám prepravca faktúrovať tuz. úsek, úsek EU s DPH alebo bez?
Prepravca nám chce vystaviť dve faktúry, jednu Ukrajina - SK, bez DPH oslobodené dovoz z 3. krajiny a druhú fa SK - CZ s DPH. Je tento postup správny? Ďakujem.
Luckasari
18.08.04,10:36
vy ste SK firma? tovar do Ciech ste si dali prepravit do svojej prevadzky? alebo pre zakaznika?

ale podla mojho nazoru, zatial z tych informacii, ktore mam, faktura ma byt vystavena bez DPH, prepravca vie, ze tovar ide Ukrajina - CR
pouzila by som §48 ods. 8 - oslobodenie od dane pri dovoze tovaru (len mi nie je jasny vztah vy a CR)
bude sa preclievat aj tovar, a pri tomto JCD bude zahrnuta aj preprava, z ktorej na JCD odvediete DPH, ak by vam aj prepravca fakturoval DPH, tak by ste to mali dvakrat, dvakrat DPH platili, a dvakrat DPH odpocitavali - co nie je spravne

ale bolo by este dobre objasnit ten vas vztah, naco si vlastne veziete tovar do CR, keby ste si ho tu na SK nechali doviezt, tak tvrdim to, co som napisala
Jarka
18.08.04,11:15
My sme slovenská firma. Tovar nakupujeme z Ukrajiny a predávame zákazníkovi v Čechách. Tovar ide priamo do Čiech zákazníkovi.