vegoska
05.12.05,10:47
Nase obcianske zdruzenie si ma zalozit firmu, co to vsak znamena? To je ta s.ro., ktoru nemozeme zalozit ,lebo nemame ani nahodou 200 000 alebo to je len obycajna zivnost s tym, ze obchodne meno bude nejaky nazov? Ja ked mam zivnost a moje meno je obchodne meno tiez staci si dat nejaky nazov a uz som firma aj ja??
bendži
05.12.05,09:55
myslím si že naše zákony nepoznajú pojem "firma" ako taký... je to len právnická osoba - čo už ste aj v tejto chvíli. Občianske združenie je právnická osoba nezaložená za účelom podnikania. Ak niekto od vás chce, aby ste založili firmu, pravdepodobne chce, aby ste mohli vykonávať podnikateľskú činnosť.. to znamená, ako občianske združenie si dáte žiadosť o vystavenie živnostenského listu na činnosti, ktoré chcete vykonávať. Názov už nový vymýšlať nebudete, veď občianske združenie už určite svoj názov má.
mlyn16
05.12.05,09:58
Myslím, že firma je každý, kto má pridelené IČO.
Zlata
05.12.05,10:59
IČO má aj každá športová organizácia, škola, obecný úrad a iné organizácie, ale nemusia mať živnostený list. Platí to,čo je v príspevku 2.
Kažný z nich môže požiadaj o živnostenský list. Živnostenský list dostane fyzická alebo právnická osoba (tých 200.000).