Dantess
14.01.11,09:08
Ahojte, rád by som sa opýtal ako dlho môže trvať prekolaudovanie priestoru z bytového na nebytový ?

Je tento postup správny ?

1. ísť na hygienu, oni nám vystavia papier
2. ísť s tým papierom na stavebný úrad a požiadať o zmenu
.
.
. ako ďalej ? sú prvé kroky správne ?

Radi by sme otvorili 2. februárový týždeň a až dnes sme zistili, že musíme spraviť aj túto vec, tak dúfam, že sa to podarí aj pomocou Vás. dík
Dantess
14.01.11,10:07
Takže som obvolal všetkomožné a dozvedel som sa nasledovný postup:

* Kvalifikovaná žiadosť (meno, priezvisko, adresa, druh, účel, miesto stavby, parc.č. ...

podľa § 21 vyhlášky 453/2000Zb.),

* správny poplatok 16,50 € v hotovosti do pokladne pri podaní žiadosti,
* Kópia z katastrálnej mapy,
* Výpis z listu vlastníctva (v prípade bytových domov celkový, nakoľko účastníci konania sú spoluvlastníci pozemku)
* V prípade, ak ZÚV nežiada vlastník, treba doložiť – Zmluvu o prenájme nebytových/bytových priestorov a splnomocnenie
* Projektová dokumentácia (stačí pôdorys) - pôvodný stav a nový stav so sprievodnou správou,
* Projekt statickej dopravy – alebo výpočet statickej dopravy zahrnutý v technickej správe,
* Vyjadrenie Krajského riaditeľstva policajného zboru k riešeniu statickej dopravy
* Konzultácia RÚVZ k projektu stavby (Regionálny úrad verejného zdravotníctva, Ružinovská 8),
* Stanovisko OrHaZ (Okresné riaditeľstvo hasičského a záchranného zboru), Staromestská 6, Ba
* Odbornú prehliadku a skúšky elektrických zariadení ( nie staršie ako 5 rokov)
* Správu o odbornej skúške plynového zariadenia ( nie staršie ako 3 roky),

to len pre niekoho, kto to raz možno bude potrebovať... Snáď sa nám to podarí vybaviť čo najskôr
Osmicka
26.03.12,09:00
..ja tym prechadzam teraz...mozete odporucit kontakty ?
Dantess
26.03.12,09:38
Zdravím, všetko vybavili majitelia priestorov, takže nemám kontak na nikoho. Naštastie sme sa s tým nemuseli babrať. želám vela pevných nervov