tinkas
14.01.11,10:15
ahojte poradaci..môžte mi poradiť...začinam robit účtovníctvo pre SZČO, ktorý vykonáva rozvoz tovaru (niečo ako UPC, DHL)...kupil si dodávku, ktorú zaradil do obchodného majetku:

1. auto je zaradené v OM - čiže treba odpisovať
2. ako je to z PHM.....Musí viesť knihu jazd, aby si mohol uplatnovť PHM v celkovej výške alebo treba viesť ZoPV aby si mohol uplatnovať všetky PHM. Treba na konci roka robiť aj vypočet nadspotreby aj napriek tomu?

3. alebo si nemusi viesť knihu jazd, do nákladov ale môže potom uplatniť len 80% phm?
:(
Ďakujem
Tweety
14.01.11,09:20
ahojte poradaci..môžte mi poradiť...začinam robit účtovníctvo pre SZČO, ktorý vykonáva rozvoz tovaru (niečo ako UPC, DHL)...kupil si dodávku, ktorú zaradil do obchodného majetku:

1. auto je zaradené v OM - čiže treba odpisovať
2. ako je to z PHM.....Musí viesť knihu jazd, aby si mohol uplatnovť PHM v celkovej výške Áno alebo treba viesť ZoPV aby si mohol uplatnovať všetky PHM. Treba na konci roka robiť aj vypočet nadspotreby aj napriek tomu? Áno

3. alebo si nemusi viesť knihu jazd, do nákladov ale môže potom uplatniť len 80% phm?
:(
Ďakujem
Odpovede v texte.
tinkas
14.01.11,09:35
dakujem Tweety, ty mi vždy poradiť..:) a čo potrebuje viesť knihu jázdy alebo ZoPV? A kedy by nemusel robiť nadspotrebu? Keby používal satelitný príjmač, ktorý mu vsetky jazdy zaznamenáva alebo keby si uplatnoval tých 80%phm či tu musí robiť tiež nadspotrebu?