imzuna
14.01.11,09:50
Dobry den, dala som si v USA vyrobit mince - je to pametna minca za rok 2010 pre istu skupinu ludi. Vzorky, ktore su uctovne zadarmo, ale pre mna maju hodnotu mi zadrzali na colnici. Ako dovod uviedli, ze k nim nie je prilozena faktura. Ziadaju za ne 13 eur. Zaujimalo akym sposobom sa vypocitava hodnota cla zo vzoriek a akym sposobom si vypocitam sumu, ktoru zaplatim ked mi budu zasielat celu zasielku. Dakujem.
Martin Mocko
14.01.11,08:55
Dobry den, dala som si v USA vyrobit mince - je to pametna minca za rok 2010 pre istu skupinu ludi. Vzorky, ktore su uctovne zadarmo, ale pre mna maju hodnotu mi zadrzali na colnici. Ako dovod uviedli, ze k nim nie je prilozena faktura. Ziadaju za ne 13 eur. Zaujimalo akym sposobom sa vypocitava hodnota cla zo vzoriek a akym sposobom si vypocitam sumu, ktoru zaplatim ked mi budu zasielat celu zasielku. Dakujem.

Clo nie je rovnake na vsetky druhy tovarov. Pre vypocet cla je potrebne zatriedit tovar do colnej tarifikacie a potom zistis clo. To by mali dokazat na colnom urade - aspon mne tak pomohli, ked som taktiez nieco objednaval v USA.
Popozeraj tu na porade - je tu vela tem ohladom dovozu tovaru z USA.

Napr.:
http://www.porada.sk/t63862-tovar-z-usa.html

ale i novsie...