Stanislav 1975
14.01.11,09:55
Mám len jeden taký postreh, ktorý ma troška mrzí- už dlhšie sledujem, že moji spoluporaďáci najma zo západu, vobec, ale vobec nedržia spolu- sme rozdrobení, nikto sa nikdy nikoho nezastane...
Keď si napr. všímam najma košickú ( a okolia) vetvu Porady,zgrupených okolo danushky, tak aj keď niesom s nimi zrovna v láske-ale uznávam,že aspoň držia spolu a navzájom sa podporujú- poviem príklad- povadím sa s danushkou( danushka rada rozdáva neužitočné,aj keď nieje dovod) ale viem , že na jej ochranu vystúpi pár ľudí a vždy zhruba presne viem asi kto- ale my západniari ani za toho svatého-jeden druhého sa nezastaneme ani keby ho rezali... A to mi je ľúto-a to len preto, že Ba namá rada hentých, tí zasa oných a oní zasa tamtých a to mi je veľmi ľúto-mali by sme sa dať nejako dokopy...:cool:
veronikasad
14.01.11,09:03
Stano, to sa ti zase podarila téma ...

Prečo chceš poraďákov deliť na západniarov, východniarov ?
Stanislav 1975
14.01.11,09:04
Stano, to sa ti zase podarila téma ...

Prečo chceš poraďákov deliť na západniarov, východniarov ?

Nechcem nikoho deliť-ale povedz,že nemám pravdu...- absolútne západniar zapádniara si nezastane...
Tweety
14.01.11,09:07
Nechcem nikoho deliť-ale povedz,že nemám pravdu...- absolútne západniar zapádniara si nezastane...
Ak to chceš zmeniť, musíš začať v prvom rade od seba.:)
Zoltán Kovács
14.01.11,09:09
Stanko nemáš pravdu..... Skôr asi pozeráš do tých nesprávnych tém..

P.S.: mimochodom deliť nás na západniarov a vychodniarov, je dosť nešťastné.

To mi pripomína jeden vtip:

Belgická armáda, veliteľ pri nástupe zavelí:
Flamovia napravo, Valóni na ľavo. V strede ostane jeden chlapík.
Veliteľ sa pýta, a ty si hluchý?
Odpoveď:
- Nie pán veliteľ, len neviem kam sa majú postaviť belgičania....
Martin Mocko
14.01.11,09:16
Nechcem nikoho deliť-ale povedz,že nemám pravdu...- absolútne západniar zapádniara si nezastane...

Pekna tema Stanley..si zabil :D

Ja osobne som zapadniar a osobne si skor zastanem nazor a ako osobu. Je mi jedno kto odkial je. Aj tu aj tam mame aj takych..aj "takych".

PS: Zabudol si na stred. Co s nimi? Prihodime ich k zapadu..alebu budu mat vlastne pole posobnosti? ;)
Zoltán Kovács
14.01.11,09:17
A čo južania, prípadne severania...... keď už delíme...
JankaO
14.01.11,09:19
PS: Zabudol si na stred. Co s nimi? Prihodime ich k zapadu..alebu budu mat vlastne pole posobnosti? ;)
My stredoslováci ostávame v strede - nám stačí, že sme ľudia!
Martin Mocko
14.01.11,09:20
Tak to navrhujem, aby mal každý svojho sverana a južana. Teda juh západu a sever západu jasne k nám západniarom...nie? :)
VieraPopluharova
14.01.11,09:21
Plne súhlasím s názorom, že poraďaci by sme sa nemali deliť, ale nedá mi nepovedať svoj názor, že ak človek trošku prebehne všetky príspevky a pozrie sa kto kde ako prispieva a suhlasí, alebo akym spôsobom rozobera danu temu, tak musim i ked nerada priznat, ze naozaj tu zo zapadu je ta sudrznost celkovo velmi slaba az na vynimky. Samozrejme teraz ma asi ukamenujete, ale je to tak. No je to sposobene pravdepodobne tým, ze poradaci z tohoto regionu maju zrejme viac prace a menej casu reagovat mimo odborných tém a je aj pravdou, ze ak pride niekto s temou , ktora tu uz bola xxx krat opakovana, tak sa dožadujeme radšej rychlejšou cestou zadanim novej temy , ako by ludia pohladali trosku po celej porade a tak si pozreli aj vsetky prispevky k hladanej teme.
Stanko skratku tu u nas to je zaneprazdnenostou , to vsak nechcem povedat, že nasi kolegovia z ostatných regionov nemaju co robit, ale iny kraj iny mrav a tak to asi ostane.
A neviem ci tato tema je stastna, asi si trosku rozburil vody na porade.
Pekny den všetkym poradakom ci uz zo zapadu alebo vychodu.Mali by sme byt jedna rodina.
Manual
14.01.11,09:22
Že máte čas o takomto niečom aj písať, nepomôžete mi s nejakým DPH... ???
great.zv
14.01.11,09:25
Pekna tema Stanley..si zabil :D

Ja osobne som zapadniar a osobne si skor zastanem nazor a ako osobu. Je mi jedno kto odkial je. Aj tu aj tam mame aj takych..aj "takych".

PS: Zabudol si na stred. Co s nimi? Prihodime ich k zapadu..alebu budu mat vlastne pole posobnosti? ;)

.. nakoniec budeme Belgičania..:D
Llívia
14.01.11,09:26
Great.zv, aj ty si Belgičan? :rolleyes::D
great.zv
14.01.11,09:31
nuž nie som západniar, nie som východniar ani hluchá... tak potom musím byť len Belgičan :-))
magno
14.01.11,09:33
......takze ak to spravne chapem,tak bude zapad-vychod a Belgicko? Hm,tam som este nebola,ale OK moze byt ;)
Martin Mocko
14.01.11,09:35
......takze ak to spravne chapem,tak bude zapad-vychod a Belgicko? Hm,tam som este nebola,ale OK moze byt ;)

Ak to znamena belgicku zivotnu uroven, mzdy, dochodky...atd., tak sa v pondelok pravdepodobne stahujem do Bystrici....;)
Llívia
14.01.11,09:40
Len aby nám, novým Belgičanom, nezrušili slovenské občianstvo :rolleyes::D:)
marleau
14.01.11,09:42
:):Dmimotemy:):DZakladám Žilinskú vetvu.Dnes na pive.:):Dmimotemy:D
magno
14.01.11,09:44
.....tak toho by som sa vzhladom na iste skutocnosti neobavala,ale uz sa celkom tesim ;) hlavne na tu uroven a platy-to nam tu ale bude.Budeme taka mala rezervacia :D
Halli
14.01.11,09:45
Mám len jeden taký postreh, ktorý ma troška mrzí- už dlhšie sledujem, že moji spoluporaďáci najma zo západu, vobec, ale vobec nedržia spolu- sme rozdrobení, nikto sa nikdy nikoho nezastane...
Keď si napr. všímam najma košickú ( a okolia) vetvu Porady,zgrupených okolo danushky, tak aj keď niesom s nimi zrovna v láske-ale uznávam,že aspoň držia spolu a navzájom sa podporujú- poviem príklad- povadím sa s danushkou( danushka rada rozdáva neužitočné,aj keď nieje dovod) ale viem , že na jej ochranu vystúpi pár ľudí a vždy zhruba presne viem asi kto- ale my západniari ani za toho svatého-jeden druhého sa nezastaneme ani keby ho rezali... A to mi je ľúto-a to len preto, že Ba namá rada hentých, tí zasa oných a oní zasa tamtých a to mi je veľmi ľúto-mali by sme sa dať nejako dokopy...:cool:

http://www.beruska8.cz/smajlici/male2/60.gif
Melnick
14.01.11,09:48
mimotemymimotemymimotemy Keď som zhliadla túto tému- hneď som vedela, kto je zadávateľ.
Stando nesklamal si ma !!!!
Llívia
14.01.11,09:51
mimotemy
:):Dmimotemy:):DZakladám Žilinskú vetvu.Dnes na pive.:):Dmimotemy:D
Aké územie zaberá Žilinská vetva? :rolleyes:
Melnick
14.01.11,09:52
Plne súhlasím s názorom, že poraďaci by sme sa nemali deliť, ale nedá mi nepovedať svoj názor, že ak človek trošku prebehne všetky príspevky a pozrie sa kto kde ako prispieva a suhlasí, alebo akym spôsobom rozobera danu temu, tak musim i ked nerada priznat, ze naozaj tu zo zapadu je ta sudrznost celkovo velmi slaba az na vynimky. Samozrejme teraz ma asi ukamenujete, ale je to tak. No je to sposobene pravdepodobne tým, ze poradaci z tohoto regionu maju zrejme viac prace a menej casu reagovat mimo odborných tém a je aj pravdou, ze ak pride niekto s temou , ktora tu uz bola xxx krat opakovana, tak sa dožadujeme radšej rychlejšou cestou zadanim novej temy , ako by ludia pohladali trosku po celej porade a tak si pozreli aj vsetky prispevky k hladanej teme.
Stanko skratku tu u nas to je zaneprazdnenostou , to vsak nechcem povedat, že nasi kolegovia z ostatných regionov nemaju co robit, ale iny kraj iny mrav a tak to asi ostane.
A neviem ci tato tema je stastna, asi si trosku rozburil vody na porade.
Pekny den všetkym poradakom ci uz zo zapadu alebo vychodu.Mali by sme byt jedna rodina.

Ďalšia čo zabudla na stred. :---:D:D:D

KRÁSNA, VYDARENÁ TÉMA, LEN TAK ĎALEJ . ZAPĹŇAJME SI TÚTO ODBORNÚ STRÁNKU VŠELIJAKÝMI JOJOVINAMI:


Význam slova „ všelijaký ” v Slovníku slovenského jazyka všelijaký zám. neruč.

1. rozličný, rozmanitý: všelijaké výhody (Urb.);

Množstvo žiab škrečalo všelijakým hlasom. (Tim.) Popod vysoký murovaný plot záhrady prechodili všelijakí ľudia. (Taj.)

2. expr. kadejaký, nedobrý, zlý: Nastávajú mi všelijaké chvíle. (Al.) Všelijakí lotri využili jeho bojazlivosť. (Heč.) Zdalo sa mu to všelijakým (Taj.) nepozdávalo, nepáčilo sa mu to. Gržo chodieval po všelijakých chodníčkoch (Min.) má pestrú minulosť.
Stefan2005
14.01.11,09:53
Že máte čas o takomto niečom aj písať, nepomôžete mi s nejakým DPH... ???

Stanislav už v predchádzajúcich príspevkoch, najmä v anketách napísal, že sa rád zabáva a má teraz dosť času. Na rozdiel od jadra Porady, ktoré je rado, že stíha, nieto aby vyplnilo Stankovu "uhorkovú sezónu" :)
Tweety
14.01.11,09:56
mimotemy
Aké územie zaberá Žilinská vetva? :rolleyes:
Žiadne vetvy, treba urobiť minirepubliky, alebo kráľovstvá, východniarske, západniarske, .... a každý sa môže vyšantiť v tom svojom, a niekedy môže aj prekročiť hranice a navštíviť susedné, ako v rozprávke. :---
Llívia
14.01.11,10:01
+ Žilinské, Belgické hranice :D (Nebudete nakoniec chcieť emigrovať všetci do nášho Nového Belgicka? :D)
Chce si ešte niekto spraviť vlastnú minirepubliku? :D
Excise Duty
14.01.11,10:11
Neviem, prečo sa ľudia chcú deliť, keď je oveľa múdrejšie spájať sa. V minulosti sa už delili napríklad na bielych a čiernych, árijcov a neárijcov...
A koľko to stálo ľudských životov.
Llívia
14.01.11,10:20
Čestné pionierske, že ako Nová Belgičanka nepôjdem biť ani nijako inak fyzicky ubližovať západniarovi Stanislavovi1975 :D
Halli
14.01.11,10:23
...Livi, ale podržať "HO" môžeš :D
magno
14.01.11,10:33
No... myslim si a urcite nie som sama,ze ak niekto napise nieco OK a niekto dalsi ma potrebu ho sfuknut pre nic,tak ho zastanu nie len ludia z jeho kraja ci casti Slovenska,ale aj vsetci ostatny ktory s jeho nazorom suhlasia a vobec pri tom neriesia odkial je . ;)
Indeed
14.01.11,10:38
Neviem ako Vy , ale ja som postrehol v iných diskusiach na iných portáloch
ako sa prejavuje nevraživosť Zapadniarov, voči Vychodniarom a tiež voči Severanom /Orava/

Hlavne niektorí "Blaváci" sú na to veľmi zaťažení,
a doslova KYDAJÚ na všetkych ostatných občanov Slovenska , čo dochádzajú za prácou do BA.

Že vraj Vychodniari "berú" rodeným Bratislavčanom prácu, a že aj na sidliskach sa nedá zaparkovať kvoli autám s EČ ako napr. PO, SN, BJ, či HN , VV alebo aj ML, či SV.

Takéto su moje postrehy.

Ja osobne som z Vychodu a pracoval som v BA asi 1 rok,
Ďakujem neprosím a nikdy viac BA !
Netúžim po zaprášenom, preplnenom autami a hlučnom meste plnom namyslených, chamtivých a na každom kroku "sebapresadzujúcich sa" ľudí.

To už radšej pojdem hľadať prácu do ČR, tam bola odjakživa lepšia slušnosť a vyššia kultúra medziĺudských vzťahov a jednania človeka s človekom vobec.
verkaz
14.01.11,10:58
Stredoslováci sa nezapájajú do tejto diskusie ? Mlčia
Mne je to jedno, mám priateľov aj zo západu aj s východu. Nikdy by ma nebolo napadlo zadeliť poraďáka, ktorý mi poradil, na východ alebo západ.
Stredoslováci spíte ?:D:D:D
Danielle369
14.01.11,11:05
Indeed
Z tvojho príspevku ide dobrá nenávisť a mám dojem že ty si ten
"sebapresadzujúci"
V každej krajine je pár ludí čo sa nevedia správať na úrovni.
Ja mám rada východniarov, sú to milí ludia a takisto aj stredné slovensko, šikovní a múdri, krásne nárečie. A to som zo západu.