kocka503
14.01.11,10:58
Ahojte,

hľadám, hľadám... Ale nič k svojmu problému nenachádzam.... Mám zamestnancov, ktory ukončili DDS ale neoznámili mi to. Teraz mi DDS vracia ich odvody (aj za zamestnanca, aj za zamestnavatela) a ja neviem čo mam robiť s tymi peniazmi. Už nemôžem otvoriť mzdy a opraviť ich. Som úplne bezradná. Veď z tej sumy mu bolo odvedené do ZP... čo s tým? A nemôžem dajak stíhať zamestnanca za neoznámenie? Prosííím, existuje dajaké nebolestivé riešenie?

Ďakujem
kocka503
14.01.11,14:48
Prosíííím, nikto nevie?
Tweety
14.01.11,14:56
Ahojte,

hľadám, hľadám... Ale nič k svojmu problému nenachádzam.... Mám zamestnancov, ktory ukončili DDS ale neoznámili mi to. Teraz mi DDS vracia ich odvody (aj za zamestnanca, aj za zamestnavatela) a ja neviem čo mam robiť s tymi peniazmi. Už nemôžem otvoriť mzdy a opraviť ich. Som úplne bezradná. Veď z tej sumy mu bolo odvedené do ZP... čo s tým? A nemôžem dajak stíhať zamestnanca za neoznámenie? Prosííím, existuje dajaké nebolestivé riešenie?

Ďakujem
Veď to vráť obidvom teraz, v dobe ich vrátenia od spoločnosti. Len tak mimochodom, a to si dali zrážať peniažky a ani nemukli?
kocka503
18.01.11,15:20
No nemukli!!! Tiež som sa nad tým rozčulovala. A nevadí, že som z príspevku DDS za zamestnávateľa zaplatila odvod do ZP a daň? Jednoducho im vrátim čiastku, ktorá nám prišla na účet a to je všetko? To sa mi ale nezdá... a ako to opravím v účtovníctve? Odúčtujem to? Na základe čoho?