rage1
05.12.05,11:14
Potrebovala by som poradit. Zamestnavatel sa rozhodol zamestnat cloveka na skusku ako obchodneho manazera, ktory by mal zhanat zakazky pre firmu. Ako najlepsie spisat zmluvu?Skusobna doba by mala trvat 1 mesiac, aby si ho zamestnavatel overil a potom na HPP.Mam to spisat ako dohoda o vykonanej praci?
Luba2
05.12.05,10:17
Veď ho môžeš zobrať na trvalý pracovný pomer hneď a dať mu skúšobnú dobu tri mesiace. Počas tých troch mesiacov môžeš kedykoľvek pracovný pomer skončiť.

Ak mu chceš dať dohodu o vykonaní práce, tak to definuj ako nejakú jednorazovú prácu, inak by to dohoda nemala byť.
nextra
08.12.05,10:42
mimotemy Tiež mám otázku ohľadom Dohody o vykonaní práce. Otec je momentálne nezamestnaný a evidovaný na úrade práce.Poberá podporu v nezamestnanosti a popri tom by sa rád zamestnal.Jeho nastávajúci vedúci však tvrdí, že on už nemôže byť evidovaným pracovníkom na dohodu, nakoľko to už zákon nepovoluje. Je to pravda? Otec má 48 rokov.
ajobs
08.12.05,10:49
mimotemy Tiež mám otázku ohľadom Dohody o vykonaní práce. Otec je momentálne nezamestnaný a evidovaný na úrade práce.Poberá podporu v nezamestnanosti a popri tom by sa rád zamestnal.Jeho nastávajúci vedúci však tvrdí, že on už nemôže byť evidovaným pracovníkom na dohodu, nakoľko to už zákon nepovoluje. Je to pravda? Otec má 48 rokov.

Môže pracovať, ale za presne definovaných podmienok ( zákon č. 5/2004 Z.z o službách zamestnanosti - § 6,ods.2,písm. d ). Čiže konkrétne, môže vykonávať zárobkovú činnosť max. 64 hodín mesačne a odmena za ňu nesmie presiahnuť 3200 Sk.
nextra
08.12.05,11:14
:o ďakujem za stručnú a výstižnú odpoveď. Čakala som, že odpoviete presne takto, ale nebola som si istá. Ja totiž tiež robím účtovníčku i mzdárku,ale som si myslela že tento zákon sa týka iba pre dlhodobo nezamestnaných a pre ľudí vo výkone VPP - verejnoprospešných prác. Ale mýlila som sa.

Ešte raz ďakujem!!!

Mýlime sa, veď sme ľudia!!