Maniak
14.01.11,15:07
Zdravým Vás vsetkých pred vcerom som prehliadal web a nasiel som toho.
http://webtrh.cz/119241-investgen-investujte-internetoveho-podnikani

Mne sa ten napad pači ale mam aj pochybnosti o tom, že či to nieje nejaky podvod.

tymto nechcem robiť žiadnu reklamu ale neda mi to nespitať sa na to tuna na porade čo si o tom myslite?
dragan.michal
14.01.11,14:42
sorry, ale nechápem na čo tu dávať odkazy na diskusiu ktorá je na inom webe. Na samotnom webtrhu padlo dosť názorov aby si si spravils voj vlastný. Sú tam názory aj pre aj proti. Navyše chalani čo to robia už majú niečo za sebou, majú meno a kvôli podvodu by o to prísť nechceli.

Máš tam riziko. Ale to máš všade kde investuješ!
Maniak
14.01.11,15:08
Kvoli tomu že porada sa mi zda tak trochu profesionalnejsia na oblasť podnikanie a tak spoznať aj viacej nazorov na tuto temu.
peterknazeje
14.01.11,16:13
osobne nemam k tomu doveru:
1| ked zmluvu uzavriem s podnikatelom/fyzickou osobou a nie firmou,
2| ked si po par vetach precitam "Peníze se dnem předání stávají naším majetkem" a nasledne po dalsich par vetach je uvedene "vklad který k nám dáváte je neustále váš",
3| Podnikatel se zavazuje, v případě že jeho hospodaření bude ztrátové, že nebude požadovat po tichém společníkovi úhradu vzniklých nákladů ve větší částce, než činí jeho vklad.
misoft
14.01.11,16:31
Smrdí to!

Peníze, které investujete k nám vkládáte jako tichý společník. Peníze se dnem předání stávají naším majetkem, smlouvou jsme však vázáni je použít pouze pro účely projektu investgen.cz - tedy pro nákup, správu a vývoj internetových projektů. Peníze jsou samozřejmě vratné a to po ukončení smlouvy ! Dostanete tedy váš vklad + zisky.


- Předpokládané úročení je minimálně 3% měsíčně, 36% ročně čo vám to pripomína - mne BMG Invest(je to hrubý odhad vycházející z toho, že se dají koupit projekty za 20ti násobek měsicnich výdělků - my se o projekty samozřejmě budeme starat a tak by výdělky neměli klesat, naopak stoupat, přesto je to úročení počítáno z předpokladu že se výdělky nehnou směrem dolu ani nahoru. Jsme si ale jisti, že budeme schopni většinu projektů naopak posouvat nahoru naozaj?, úročení je tedy potencionálně mnohem vyšší) - nutno dodat ze v pripade ze dojde k prodeji projektu za větší částku než byl koupen, opět se rozdíl počítá jako zisk a náleží vám z něho samozřejmě 60% jako ze všech ostatních zisků !


Do projektů a investování nemusíte nijak zasahovat, o všechno se postaráme my ako ináč a do čoho ich vložia? Nebudú podporovať alebo investovať niečo nekalé? Nevieš, lebo do toho nevidíš, vy pouze vložíte peníze. Ovšem kdykoliv budete mít nějaký tip na investici, na novou funkčnost jakéhokoliv projektu ve kterém máme zainvestováno, nebo budete ochotni či schopni jakkoliv vypomoct, nebudeme se tomu bránit. Máte právo vyjádřit názory k tomu jak jsou peníze investovány !
dragan.michal
14.01.11,18:02
Osobne neviem čo na tom smrdí. Je to invetícia ako ktorákoľvek iná. A porovnávať to s BMG? To nehrozí.

To že je tam dobré úročenie je normálne. Sám som pár projektov kúpil a následne predal, prípadne vytvoril a následne predaj. A vždy to bolo takmer za 10 násobok investície. A to boli projekty za pár stoviek eur. V prípade väčších projektov je zúročenie možno aj lepšie.
lubo74
14.01.11,19:32
Ak máš len trošku IQ, tak hneď vidíš, že ide o pyramídu.
dragan.michal
14.01.11,19:42
kokos, už len kde tam vidíš pyramídu by ma zaujímalo ty expert
profesional
15.01.11,10:09
Mne sa to s ohladom na moje skusenosti javi tak ako kura podnikanie par ludi ktori sice maju pocit ze vedia ako sa podnika, ale zatial toho vela nedokazali, takze potrebuju peniaze druhych ludi. Lebo skutocne vedeli co robia, tak by dosahovali take zisky ze by peniaze druhych ludi nepotrebovali. Podla mojho nazoru sice nejde o podvod, ale ide o biznis zamer ludi co zatial toho v podnikani vela nedokazali a teda ide o vysoke riziko. Predpokladany zisk je nepomerne nizky k podstupovanemu riziku.
Filip Glasa
15.01.11,11:17
Sám som pár projektov kúpil a následne predal, prípadne vytvoril a následne predaj. A vždy to bolo takmer za 10 násobok investície. A to boli projekty za pár stoviek eur. V prípade väčších projektov je zúročenie možno aj lepšie.
Skôr naopak. Čím viac peňazí, tým horšie sa s nimi robí.
marjankaj
15.01.11,11:29
Zdravým Vás vsetkých pred vcerom som prehliadal web a nasiel som toho.
http://webtrh.cz/119241-investgen-investujte-internetoveho-podnikani

Mne sa ten napad pači ale mam aj pochybnosti o tom, že či to nieje nejaky podvod.

tymto nechcem robiť žiadnu reklamu ale neda mi to nespitať sa na to tuna na porade čo si o tom myslite?

Keď na tom zarobíš, tak je to biznis a keď budeš stratový tak potom ide asi o podvod. :confused::---:rolleyes:
Asi ako BMG invest. Niektorí zarobili a niektorí na to doplatili.:rolleyes:
srska
15.01.11,11:30
doporučujem potencionálnym investorom prečítať si toto: http://podnikam.webnoviny.sk/spravodajstvo.php?id=12352&kid=11&k=Chcem podnikať (http://podnikam.webnoviny.sk/spravodajstvo.php?id=12352&kid=11&k=Chcem%20podnika%C5%A5)
hlavne časť - Vplyv straty a zisku na vklad tichého spoločníka a nárok na podiel na zisku
dragan.michal
15.01.11,11:49
Neviem čo tu riešime, aj tak je to zatiaľ určené len pre čechov


doporučujem potencionálnym investorom prečítať si toto: http://podnikam.webnoviny.sk/spravodajstvo.php?id=12352&kid=11&k=Chcem podnikať (http://podnikam.webnoviny.sk/spravodajstvo.php?id=12352&kid=11&k=Chcem%20podnika%C5%A5)
hlavne časť - Vplyv straty a zisku na vklad tichého spoločníka a nárok na podiel na zisku



ak sa nemýlim, tak hento sa týka slovenska. Hento je český subjekt, tak tam sú asi zákony trošku iné
srska
15.01.11,12:01
Neviem čo tu riešime, aj tak je to zatiaľ určené len pre čechov



ak sa nemýlim, tak hento sa týka slovenska. Hento je český subjekt, tak tam sú asi zákony trošku iné
ani veľmi nie http:///www.podnikatel.cz/zakony/zakon-c-513-1991-sb-obchodni-zakonik/cele-zneni/#p-673 (http://www.podnikatel.cz/zakony/zakon-c-513-1991-sb-obchodni-zakonik/cele-zneni/#p-673) §673 - §681
marleau
16.01.11,10:02
Ak by som mal taký kšeft,kde za tak malú investíciu zarobím tak veľa,ako to ten Pepa rozpisuje,tak sa nebudem deliť o zisk a prvotný kapitál si zoženiem inou cestou.
Ak by som chcel do polroka okradnúť niekoľko ľudí,urobím presne to,čo on.Ale ja nechcem,ja si najradšej poctivo zarobím,teda vydriem.
dragan.michal
16.01.11,10:14
Ako vidím debata sa uberá divným smerom.

Chalani, čo stoja za projektom nerobia nič iné, iba zohnajú pár investorov, ktorí vložia určitú čast. Tá časť tým, že ich bude viac tak bude aj väčšia sumu. A za tú sumu následne investujú do rôznych projektov. Pretože, väčšie projekty sú drahšie je viac pravdepodobné, že 10 ľudí vloží viac ako 1 investor.

Stačí si pozrieť nasledujúce video:
http://inhd.cz/videos/151-jak-ne-hledat-investora

je to prednáška Bartoša, ktorý je jeden z investorov v ČR, bol aj v den D, ktorý vysiela česká televízia. Má to síce hodinu a pol a veľa sa človek dozvie.
Mimochodm Bartoš stojí napríklad za INVIa čo je asi najväčší streduourópsky sprostredkovateľ zájazdov, takže asi vie o čom hovorí.

Nevidím na myšlienke chalanov nič zlé. niektorí si vložia peniaze na termínované účty, niektorí si kupia akcie TMR (prípadne iné) a niektorí to vrazia do internetových portálov.

Samozrejme, ten čo nechce riskovať nech neriskuje a vloží si peniaze do banky. Ale tí, čo chcú riskovať tak nech to skúsia, investovanie ako každé iné. Ako vraví Bartoš, je to ako na dostihoch. ked vsadíte na kona, ktorí je pravdepodobný víťaz tak má malý kurz a ked si nanho vsadite tak vyhrate naspat vsadene peniaze a nieco malo navyse (terminovany vklad). Ale ked vsadite na kona, ktory bude asi posledny, tak je vysoky kurz. A ak vyhrate tak zarobite nekrestanske peniaze (napr. internetove projekty..)
Maniak
16.01.11,15:15
V tomto suhlasim z draganom.

Chalani, čo stoja za projektom nerobia nič iné, iba zohnajú pár investorov, ktorí vložia určitú čast. Tá časť tým, že ich bude viac tak bude aj väčšia sumu. A za tú sumu následne investujú do rôznych projektov. Pretože, väčšie projekty sú drahšie je viac pravdepodobné, že 10 ľudí vloží viac ako 1 investor.
torrus
23.01.11,09:31
pripomina mi to bmg
kukide
23.01.11,09:58
tie možnosti zisku samozrejme smrdia po BMG a podobných lietadlách, ale na druhej strane, bavíme sa o internete, nie o reálnom svete.

Čo to o podnikaní na internete viem, takže teoreticky to môže byť fajn vec, ak neviete čo s peniazmi. Zrejme najlepšie sa v tej diskusii na webtrhu vyjadril diskutér vodička:


Nechápu ty reakce plný nedůvěry a strachu, prostě pošlu 2 000 šlupek na půl roku do Jugoslávie s tím, že když se mi nevrátí, tak mě to nesloží a když se vrátí, tak i s kamarádama. Minimum investice je stanoveno rozumně, nikdo vás do velkých částek nenutí.


Inak ešte trocha pre porovnanie, pri investovaní do akcií sa za normálnu návratnosť v dividendách považuje 10-15 rokov (zisk 10% ročne). Osobne považujem za normálnu (väčšinovú) návratnosť na internete 1, maximálne 3 roky (zisk 100%-30% ročne), samozrejme nejedná sa o gigantické projekty typy Facebook alebo Google.
Peacemaker11
24.01.11,15:40
Cawte poradaci =))
Ak by niekto založil firmu za podobným učelom ako tý 2 česi sli by ste do toho???
Vložili by ste do takejto firmi peniaze...
phejl
25.01.11,14:50
Ako vidím debata sa uberá divným
je to prednáška Bartoša, ktorý je jeden z investorov v ČR, bol aj v den D, ktorý vysiela česká televízia. Má to síce hodinu a pol a veľa sa človek dozvie.
Mimochodm Bartoš stojí napríklad za INVIa čo je asi najväčší streduourópsky sprostredkovateľ zájazdov, takže asi vie o čom hovorí.

Podle mého subjektivního názoru, meřekl bych, že pan Bartoš je směrodatná a důvěryhodná osoba. Nedávno jsem jej v jedné diskuzi usvědčil řekněme z né úplné pravdy.
marleau
25.01.11,14:54
Ja len nechápem,prečo nechce investovať svoje peniaze,ale cudzie.
Ak ich aj nemá toľko,pri takomto percente zisku ich bude mať veľmi rýchlo dosť na to,aby sa nemusel deliť so ziskom.