janka.mo
14.01.11,17:14
dobry den, dnes rano som zadala otazku do temy tykajucej sa odvodov konatela za rok 2011 a nevsimla som si, ze ta tema je uzavreta...az teraz.. :o , kedze mi nikto na to neodpovedal....
chcela by som vas poprosit o odsuhlasenie pripadne vyvratenie....
konatel a zaroven spolocnik, pobera prijem za vykon funkcie vo vyske 50 eur. doteraz sa z toho platila len ZP, co bolo 7 eur a vlastne za taku malu sumu bol zdravotne poisteny. ak som spravne pochopila, tak teraz ho prihlasim do SP a jeho odvody budu vyzerat nasledovne:
zdravotne poistenie: on 2,- firma 5,-
nemocenske poistenie on 0,70 firma 0,70
starobne p on 2,- firma 7,-
invalidne p on 1,50 firma 1,50
poistenie v nezamest. on 0,50 firma 0,50
rezervny fond on 0 firma 2,36
neplati sa GF a UP
takze celkove odvody aj za neho aj za firmu budu 23,08
nie je mi ale jasne, ci nebude problem potom pri RZZP (http:///) 2011, ze mal platene len take male odvody, ci to nemusi platit z minimalneho vymeriavacieho zakladu a teda v roku 2012 bude musiet doplatit rozdiel, lebo ak nie, tak potom sa mu tato forma oplati viac, ako keby bol samoplatitel . co sa tyka dane, ma podpisane vyhlasenie, takze dan neplati ziadnu
je to prosim takto spravne? bude mat tym padom poriesene zdravotne poistenie? dakujem
janka.mo
16.01.11,23:30
dobry den, dnes rano som zadala otazku do temy tykajucej sa odvodov konatela za rok 2011 a nevsimla som si, ze ta tema je uzavreta...az teraz.. :o , kedze mi nikto na to neodpovedal....
chcela by som vas poprosit o odsuhlasenie pripadne vyvratenie....
konatel a zaroven spolocnik, pobera prijem za vykon funkcie vo vyske 50 eur. doteraz sa z toho platila len ZP, co bolo 7 eur a vlastne za taku malu sumu bol zdravotne poisteny. ak som spravne pochopila, tak teraz ho prihlasim do SP a jeho odvody budu vyzerat nasledovne:
zdravotne poistenie: on 2,- firma 5,-
nemocenske poistenie on 0,70 firma 0,70
starobne p on 2,- firma 7,-
invalidne p on 1,50 firma 1,50
poistenie v nezamest. on 0,50 firma 0,50
rezervny fond on 0 firma 2,36
neplati sa GF a UP
takze celkove odvody aj za neho aj za firmu budu 23,08
nie je mi ale jasne, ci nebude problem potom pri RZZP (http:///) 2011, ze mal platene len take male odvody, ci to nemusi platit z minimalneho vymeriavacieho zakladu a teda v roku 2012 bude musiet doplatit rozdiel, lebo ak nie, tak potom sa mu tato forma oplati viac, ako keby bol samoplatitel . co sa tyka dane, ma podpisane vyhlasenie, takze dan neplati ziadnu
je to prosim takto spravne? bude mat tym padom poriesene zdravotne poistenie? dakujem
prosiiim, to mi nikto neporadi? ja viem, ze je tu toho popisane vela, precitala som si to vsetko, ale momentalne som v takom stave, ze pochybujem aj o tom ako sa volam, tak vas prosim o vyvratenie alebo odobrenie.
dakujem
KEJKA
17.01.11,07:19
treba si dať kávičku, ukľudniť sa. Na odvody konateľa máš ešte čas do konca januára to množstvo tém prelúskaš.
Okrem toho dobrý mzdový program to ajtak urobí za Teba - len si to pozrieš a skonfrontuješ s príspevkami.
janka.mo
17.01.11,13:09
treba si dať kávičku, ukľudniť sa. Na odvody konateľa máš ešte čas do konca januára to množstvo tém prelúskaš.
Okrem toho dobrý mzdový program to ajtak urobí za Teba - len si to pozrieš a skonfrontuješ s príspevkami.
kejka... kavicku si davam pravidelne, ale o "ukludnenie" sa stara aj moj trojrocny syn :D

ak som dobre citala a luskala a neviem co este, tak som zistila, ze minimalny vymeriavaci zaklad nie je, takze z toho mi vyplyva, ze kludne moze mat odmenu aj tych 50 eur mesacne a z toho mu pojdu odvody do ZP a SP. mna len trosku strasi to RZZP v roku 2012 za rok 2011. Lebo uz teraz bol odniest vykaz za december, kde mal odmenu 50 eur a pani v poistovni mu ho nechcela prevziat, ze to je mala odmena. tak on jej na to povedal, ze viac si nezasluzi. :D
takze ak som spravne pochopila, tak za tych 7 eur bude zdravotne poisteny, teda sa mu neoplati zrusit tu odmenu za vykon funkcie a ist na samoplatcu, aj ked musi platit socialku, vsak?
prepacte, ze som sa tak rozpisala, ale rozmyslam nahlas (pardon - pisomne) :D
nana067
24.01.11,09:05
Prosím viete niekto odpovedať :
podlieha odvodu do Sociálnej poisťovne dividenda konateľa za rok 2009 vyplatená v roku 2011?:mee:
Nevie mi to nikto povedať. Dokonca sú úplne odlišné názory. Nevie mi to povedať ani sociálka. Sú názory že dividendy SP vôbec nerieši, iné názory že z dividend za rok 2009 nejdú odvody. Neviem sa dopátrať a potrebujem 100%-nú info.
Ďakujem moc
blondy
24.01.11,09:30
Prosím viete niekto odpovedať :
podlieha odvodu do Sociálnej poisťovne dividenda konateľa za rok 2009 vyplatená v roku 2011?:mee:
Nevie mi to nikto povedať. Dokonca sú úplne odlišné názory. Nevie mi to povedať ani sociálka. Sú názory že dividendy SP vôbec nerieši, iné názory že z dividend za rok 2009 nejdú odvody. Neviem sa dopátrať a potrebujem 100%-nú info.
Ďakujem moc
http://www.porada.sk/t153587-socialne-poistenie-od-1-1-2011-a.html
príspevok č .2 špecifická situácia ...
Tabitha
25.01.11,19:19
prosiiim, to mi nikto neporadi? ja viem, ze je tu toho popisane vela, precitala som si to vsetko, ale momentalne som v takom stave, ze pochybujem aj o tom ako sa volam, tak vas prosim o vyvratenie alebo odobrenie.
dakujem
Ahoj Janka , čitam tvoje otázky a mám presne ten istý problem až na to že moj muž min.rok platil min. .odovody a celý rok som sa snažila presvedčiť učtovničku mojho muža nech mu urobí zmluvu o výkone funkcie a ona celý rok sluvbovala že zistí ..nezistila,takže tiež to tu čitam hore dole a presne toho sa obávam, že mu budu tieto odvody vypočítane z príjmu za výkon funkcie na figu ked pri roč.zučtovaní zp bud e musieť doplatiť do min.VZ to radšej budeme platiť mesačne po novom zvýšený min.odovod ako potom naraz doplacať ,zatial odo mňa iba podpora nič nove neviem:(
EMILY04
15.02.11,12:57
Dobrý deň ja by som vás chcela poprosiť o odpoveď na moje otázky.
Konateľ a spoločník (jednoosobová s.r.o) nepobera od firmy žiadne odmeny a ani podiely na zisku. Tento konateľ je zároveň cudzinec občan PL a tam si platí odvody. Ako je to potom s odvodami na Slovensku do ZP a soc. poisťovne, má povinnosť sa niekde registrovať?
Bude mať povinnosť sa niekde registrovať ak v roku 2012 si bude chcieť vyplatiť podiel na zisku za zisk dosiahnutý za rok 2008?

Ďakujem za odpoveď
EMILY04
16.02.11,18:14
Nevie mi niekto poradiť?