babooa
14.01.11,22:29
Dobrý deň,

môžem poprosiť o radu...
Dostala som denné uzávierky, pri ktorých nesedí DPH o par centov ( niekedy 10 centov)
Ako napríklad z 1329,48 je na uzavierke DPH 252,85... ????
Čo stým???

a tiež nie je na uzavierke rozdelenie na hotovosť a terminál??? takže mam problém to deliť...nakolľko firma ma niekolko terminálov k jednému účtu....

Ďakujem
KEJKA
15.01.11,07:24
matematickú nepesnosť treba podľa mňa reklamovať u servisu, programátora. Závisí aj koľkom nákupov-blokov robí tú sumu.
Je to ešte za december 2010 - teda 19%DPH?
terminály - vyžiadaj si súpis nákupov na terminál, to sa dá, k tomu sú kontrolné bločky, resp. výpis z banky. Ja súpis terminálov dostávam na osobitnej súpiske po dňoch - hm, ale to je o tom, že oni nastavenie majú. Tak pardon, toto nedostaneš, aspoň ich na to dôrazne upozorni, veď ako si odovzdávajú pokladnicu-hotovosť?
Terminály sa dajú dohľadať podľa banky a výpisu termínálv od banky - dáva súpis, avízo.
babooa
18.01.11,12:08
Ten termínál som už zistila. Ale neviem ako doriešiť tie denné uzavierky...Je to za december...a ta denná uzavierka sa sklada z desiatok nakupov...ako to mam teda učtovať ?? Ked nahodim zaklad dane bez dph, tak mi tam učtovný program dorata DPH a ta nesedí s DPh uvedenou na uzavierke a tym padom ani celkova suma???
great.zv
18.01.11,12:21
mne tiež nesedia dz a dph z dennej uzávierky erp. vzniká to zrejme pri zaokrúhľovaní jednotlivých "bločkov". pri účtovaní dennej uzávierky sa program opýta či chcem ponechať dph tak ako ju naúčtujem podľa dokladu alebo ju má prerátať, ale ja ju nechávam podľa sumy z "erp"