lady gaga
14.01.11,22:30
Ahojte, potrebujem poradit. Som zamestnana na trvaly prac.pomer ale chcem si privyrobit a preto zvazujem predavat cez internet kozmetiku a sperky, ktore vyrabam. Nie som vsak podnikatel. Preto chcem vediet, co si mam vybavit, ci mam povinnost to niekde ohlasit, platit nejake odvody a pod. Prosim, neradte mi citat zakony, citala som a nerozumiem im. Dakujem moc za rady, ktore ma posunu blizsie k cielu.

Ak som to zaradila do nespravnej temy, ospravedlnujem sa, ale je to tu dost pre mna este neprehladne.
danushka
14.01.11,22:19
Nezakladaj viac tém s rovnakou problematikou na začiatok :).

Aby si smela predávať čokoľvek, musíš mať oprávnenie na podnikanie, inak sa jedná o nepovolené podnikanie a je trestné.

Založ si živnosť a rozbehni sa. Prv si však prepočítaj, či sa to vôbec oplatí, pretože so založením živnosti súvisia aj výdavky.
lady gaga
15.01.11,17:55
Nezakladaj viac tém s rovnakou problematikou na začiatok :).

Aby si smela predávať čokoľvek, musíš mať oprávnenie na podnikanie, inak sa jedná o nepovolené podnikanie a je trestné.

Založ si živnosť a rozbehni sa. Prv si však prepočítaj, či sa to vôbec oplatí, pretože so založením živnosti súvisia aj výdavky.

Ja sa nevzdám. Podnikanie je môj sen, ale najprv chcem začať niečím malým. Aké výdavky, prosím, máš na mysli ? Vieš mi aj povedať cca koľko by stáli ? Ďakujem za rady :)
Danielle369
16.01.11,07:11