kaparov
15.01.11,07:43
Potreboval by som potradiť, v našej obci bol starostom určený jeho zástupca s mesačnou odmenou 160 EUR. Je to osoba ktorá je v hmotnej núdzi, zaujímalo by ma či v tomto prípade mu bude o túto čiastku znižovaný príspevok a čo má na UPSVAR odovzdať, keď nie je v pracovnom pomere, odmena mu bola priznaná uznesením Obecného zastupiteľstva.
pepsikova
15.01.11,07:28
..zástupca starostu je do funkcie menovaný menovacím dekrétom..ten musí odovzdať na UPSVaR-keďže je to teraz jeho zamestnanie, bude z evidencie uchádzačov vyradený...dávky v hmotnej núdzi sa mu prepočítajú podľa výšky príjmu a tým sa mu aj zníži suma...
verkaz
15.01.11,07:43
Starostom nemôže byť určený zástupca, musí byť menovaný zastupiteľstvom a stane sa zamestnancom obce. Pretože má príjem, dávka sa mu zníži.
verkaz
15.01.11,07:44
Pepsi, kým som písala, tak Tvoja odpoveď už nabehla. Ale v podstate sme sa zhodli.
gastronom.mt
16.01.11,18:46
Zástupcu si určí starosta. Mestské zastupiteľstvo to len berie na vedomie. Po poslednej novele účinnej od 1. apríla 2010
uctokrajan
20.01.11,20:23
Stane sa zamestnancom s nepravidelným prijmom.
gabikao
06.03.11,19:34
moze byt viceprimator statutar neziskovky zalozenej a dotovanej mestom? dochadza tu k nezlucitelnosti funkcii alebo nie?
v zakone je spominana totiz len rozpoctova a prispevkova org. zalozena mestom
gabikao
08.03.11,07:53
posuvam otazku - neviem sa dopatrat odpovede:

moze byt viceprimator statutar neziskovky zalozenej a dotovanej mestom? dochadza tu k nezlucitelnosti funkcii alebo nie?
v zakone je spominana totiz len rozpoctova a prispevkova org. zalozena mestom
obecbracovce
07.05.11,16:26
A akú činnosť vykonáva váš zastupca starostu? Nemá byť náhodou správne, že odmenu dostane iba vtedy, ak vykonáva činnosť počas neprítomnosti starostu? Či u vás platí stále to, že len nech je zastupcom a pritom sa na obecnom úrade zastaví len po dátume výplaty aby si zobral odmenu? Bola by som rada, keby nás niekto poinformoval, ako to má byť správne, či zastupcu starostu platiť alebo nie.