matejkoo1
15.01.11,11:26
Ahojte .... chcel by som si objednať neobmedzený internet do PC ktorý by bol stabilný .... Mám teraz internet ktorý padá stále a nie je stabilný ... Kto tu má magio internet a aký je chcem vedieť čí je dobrý alebo ne lebo si ho pôjdem asi kúpiť :) A keď máte niekto internet s ktorým ste spokojní napíšte my sem potrebujem nejakú radu aký si mam kúpiť ... bývam pri Trnave a pevnú linku nemám takže asi nejaký vzduchom .... Asi do 18e mesačne max díky
Vlado40
15.01.11,10:31
Mám internet od T-Com.Začinal som s modemom na USB ,v dnešnej dobe už router .Mám ho aj s Mágiom-TV ,takže kvôli tomu iba Turbo2 a žiadný problém.
matejkoo1
15.01.11,10:32
No a to všetko ta stojí do 18e mesačne ?
matejkoo1
15.01.11,10:36
Lebo pozerám magio ponuku a internet za 18e je celkom výhodní a taký rýchli ale k tomu telefónu linku za 12e mesačne tak to už nemôžem :)
canbo
15.01.11,10:45
Mal som službu od Tcomu, bol som veľmi sklamaný. Internet nedosahoval deklarovanú rýchlosť , výpadky od niekoľkých minút až po dni. Všetko majú zabezpečené ,spoľahlivé ,ale iba po podpis zmluvy . Potom iba cez písomné reklamácie .
Vlado40
15.01.11,12:06
No a to všetko ta stojí do 18e mesačne ?

Ako verný zákazník mám internet Turbo2+Magio-TV komplet za 22,73 euro mesačne.Nie cez optiku,u mňa sa to nedá.
Vlado40
15.01.11,12:07
Lebo pozerám magio ponuku a internet za 18e je celkom výhodní a taký rýchli ale k tomu telefónu linku za 12e mesačne tak to už nemôžem :)

Je možnosť aj internet bez pevnej linky.

http://www.t-com.sk/neobmedzeny-magio-internet

6 x 9.06 euro + 18 x 20,16 euro - 20 euro zľava cez internet = priemerne 16,55 euro
Fero11
15.01.11,12:15
Mam turbo 4 a som spokojny, vypadky nie su skoro ziadne (momentalne mi bezi router 82 dni, asi raz sa mi zmenila IP adresa). Je to sice neobmedzeny NET, ale t-com si uplatnuje FUP, takze ak na turbo 2 nestiahnes mesacne viac ako 120GB, tak ich FUP sa ta nedotkne
matejkoo1
15.01.11,21:24
díky porozmýšlam... potom napíšem ako som sa rozhodol .....
Deiky
16.01.11,07:12
díky porozmýšlam... potom napíšem ako som sa rozhodol .....
Poviem to zjednodusene... pri telefonnej linke nedosiahnes stalu ked vôbec niekedy dosiahnes tu max rychlost ktoru mas v zmluve. Nejedna sa o garantovanu rychlost pozor je to maximalne dosiahnutelna rychlost... takze asi tak... nik ti to negarantuje (ziaden poskytovatel internetu) je to akýsi strop.. Rychlost sa garantuje iba odberatelom ktoryi si zato aj platia a potrebuju mat stale bezporuchove pripojenie ( vecsie podniky a podobne)

V pripade optiky sa rychlost nadsadzuje dost rapidne, to znamena ze ti pustaju viac ako mas v zmluve len aby v pripade spiciek nedoslo k prudkemu znizeniu a aby sa to v spicke vyrovnalo. (pustaju viac do celeho segmentu)

U telefónnej linky to ale take rapidne nieje a povecsine budes niekde pod tou hranicou : ) zavisi to aj od segmentu v ktorom sa nachadzas a kolko ludi sa v nom nachadza aj ked tam je aktivovany FUP pre rovnomerne zdielanie siete.

V pripade moblneho internetu su tieto rychlosti doslova v neustalom pohybe a asi sa ani nikdy nestane ze namerate strop ktory mate v zmluve....

To ze to nieje garantovane neznamena ze teraz ti môzu poskytovat sluzby hlboko pod urovnou v zmluve....V takomto pripade ide o technickú poruchu a je potrebne ju ohlasit...

PS u niektorych poskytovateľov ani nejde o poruchu ale o ich standardne sluzby :)
Vlado40
16.01.11,09:18
Poviem to zjednodusene... pri telefonnej linke nedosiahnes stalu ked vôbec niekedy dosiahnes tu max rychlost ktoru mas v zmluve. Nejedna sa o garantovanu rychlost pozor je to maximalne dosiahnutelna rychlost.

Mám to čo mám zmluve .Ak to niekto nemá ,tak nech reklamuje.
Deiky
17.01.11,05:52
Mám to čo mám zmluve .Ak to niekto nemá ,tak nech reklamuje.
Len vravim ze hodnota v zmluve nieje garantovana je to strop ktory by ste za normalnej prevadzky sieti mali dosahovat okrem pripojeni ktore som vypisal...
Ak vam niekto z predajcov tvrdí ze vam garantuje tuto rychlost tak vas len zavadza lebo ziaden z nich to pri takejto prevadzke nieje schopny garantovat vid ako spom psial firmam ktorym sa to garantuje si zato aj platia..
Ak mas sluzby ako mas mat len môzes dakovat su segmenty kde kôli technickemu vybaveniu nieje pripojenie take kvalitne : )

Este spomeniem trosku mimi temy... Podobne technicke problemy byvaju aj pri optike... konkretne s digitalnou TV... Ak je blok napojený ako segment a posledný vchod najvzdialenejsi od switchu môže a častokrat aj má problem s digitalnou TV.. Takymto zakaznikom sa bud ziadost rovno zamieta alebo sa im ponuka moznost technickeho presetrenia a v pripade dosahovania ramca kvality ktorý stanovuju provideri je im tato sluzba spristupnena v opacnom pripade je zmluva neplatná... Pricom internet im cez opt.linku môze ist no nemôzu prijmat digitalnu TV kôli technickym nedostatkom... siete maju svoje obmedzenia...

Tento problem má kazdy provider... Z osobnej predajnej skusenosti...
Fero11
17.01.11,06:05
Staci ze mas v zmluve napisanu agrgaciu. Urcite mas v zmluve napisanu garantovanu rychlost ??? Lebo dneska ti nic nikto negarantuje a ak ano, tak ako bolo spomenute, pekne sa za to cvaka
truch
17.01.11,06:24
V decembri mi ponúkol T-com Turbo 2, je to neobmedzený internet, bez pevnej linky, viazanosť 2 roky, cena - hart ponuka 14,90€ mesačne po celú dobu viazanosti. Som spokojná, ide pomerne rýchlo a nepadá:)
Stanislav 1975
17.01.11,06:33
Ja som tiež spokojný s mojím netom- rýchlosť cca. 80MEGA- 10 MEGA, neviazaný, za 15,57 eur a rok som neplatil, lebo som vyhral akúsi súťaž...
truch
17.01.11,06:36
Ja som tiež spokojný s mojím netom- rýchlosť cca. 80MEGA- 10 MEGA, neviazaný, za 15,57 eur a rok som neplatil, lebo som vyhral akúsi súťaž...
mimotemyniekto má ale šťastie, že Stanko:D
srska
17.01.11,06:38
Staci ze mas v zmluve napisanu agrgaciu. Urcite mas v zmluve napisanu garantovanu rychlost ??? Lebo dneska ti nic nikto negarantuje a ak ano, tak ako bolo spomenute, pekne sa za to cvaka
presne ako píše Fero, existuje niečo ako agregácia napr. ak máš v zmluve 40Mbit/s a agregácia je 1/10 t.j. 10 užívateľov zdieľa pripojenie, tak garantovaná rýchlosť pre užívateľov je 4Mbit/s - agregáciu väčšinou poskytovatelia v zmluve neuvádzajú.
Stanislav 1975
17.01.11,06:45
mimotemyniekto má ale šťastie, že Stanko:D

:)-ja som v týchto veciach dosť nepríjemný( však najma v t-come to vedia)-otravujem, až povolia, nech sa ma zbavia...;)
Inak,potom som ten net neplatil, dalších nejakých 8 mesiacov- totiž som im zavolal a dal som im návrh,že za každého klienta čo im dohodím, nech mi dajú mesiac zadara a dohodil som im nejakých susedov...:D
truch
17.01.11,06:58
Stanko, a dali ti? myslím ten mesiac zadarmo za každého:D
Stanislav 1975
17.01.11,07:00
Dali, veru dali-zobrali to seriozne...
Deiky
17.01.11,13:42
presne ako píše Fero, existuje niečo ako agregácia napr. ak máš v zmluve 40Mbit/s a agregácia je 1/10 t.j. 10 užívateľov zdieľa pripojenie, tak garantovaná rýchlosť pre užívateľov je 4Mbit/s - agregáciu väčšinou poskytovatelia v zmluve neuvádzajú.
Nic nieje garantovane bez sa spytat do akelkolvek predajne agregacia alebo ochrana FUP je len akysi rozdelovac... ziadna z rychlosti nieje garantovana su to len stropy...