Dia33
15.01.11,11:38
Dobry den, chcem sa spytat, ze co musi obsahovat vypis z uctu a ktorym zakonom sa to riadi. Totiz mam otvoreny neviazany terminovany vklad v Postovej banke a prisiel mi vypis za minuly rok, ktory ma dost sokoval, kedze cely vypis obsahuje len pociatocny stav, sucet kreditnych operacii, sucet debetnych operacii a konecny zostatok. Neobsahuje vobec udaje:
- o mojich vkladoch/vyberoch
- o pripisanom uroku a zrazenej dane.
Moze banka legalne poslat takyto otrasny vypis? Nemusi vypis obsahovat udaje o urokoch a zrazenej dani? To si mam doma niekde zapisovat, ze co a kedy som na ucet vlozila?
Chcem si z danoveho uradu uplatnit vratenie dane z tohto vkladu, lenze takyto vypis k dan. priznaniu prilozit nemozem, lebo tu nie je ziaden udaj o pripisanych urokoch a zrazenej dani. Takyto isty vypis mi dosiel aj 24mesacnemu terminovanemu vkladu, ziadne info a urokoch a dani. Predpokladam, ze mozno Postova banka na ziadost vystavi nejaky doklad za minimalne 6 Eur, ale neviem sa nikde dopatrat ci je banka povinna na vypisoch udavat uroky a dane.
Okrem toho ked som si zratala moje vklady a z toho vypocitala uroky, tak mi potom nesedela vypocitana dan.
Dakujem za akekolvek rady.
Katy a R
15.01.11,10:48
Dobry den, chcem sa spytat, ze co musi obsahovat vypis z uctu a ktorym zakonom sa to riadi. Totiz mam otvoreny neviazany terminovany vklad v Postovej banke a prisiel mi vypis za minuly rok, ktory ma dost sokoval, kedze cely vypis obsahuje len pociatocny stav, sucet kreditnych operacii, sucet debetnych operacii a konecny zostatok. Neobsahuje vobec udaje:
- o mojich vkladoch/vyberoch
- o pripisanom uroku a zrazenej dane.
Moze banka legalne poslat takyto otrasny vypis? Nemusi vypis obsahovat udaje o urokoch a zrazenej dani? To si mam doma niekde zapisovat, ze co a kedy som na ucet vlozila?
Chcem si z danoveho uradu uplatnit vratenie dane z tohto vkladu, lenze takyto vypis k dan. priznaniu prilozit nemozem, lebo tu nie je ziaden udaj o pripisanych urokoch a zrazenej dani. Takyto isty vypis mi dosiel aj 24mesacnemu terminovanemu vkladu, ziadne info a urokoch a dani. Predpokladam, ze mozno Postova banka na ziadost vystavi nejaky doklad za minimalne 6 Eur, ale neviem sa nikde dopatrat ci je banka povinna na vypisoch udavat uroky a dane.
Okrem toho ked som si zratala moje vklady a z toho vypocitala uroky, tak mi potom nesedela vypocitana dan.
Dakujem za akekolvek rady.

.. áno, taký výpis posielajú.. :mee:
Daň z úroku máš započítanú v debetných operáciách. pre DU si asi bude treba vypýtať potvrdenie o výške úrokov a zrazenej dani.
ešte dodám - ber to tak, že je to len výpis slúžiaci k odsúhlaseniu zostatku ku koncu roku.
Dia33
15.01.11,11:33
Dakujem za odpoved. Takze je to aj legislativne v poriadku, ze posielaju takyto vypis, ktory nic konkretne neobsahuje? Zakon im nic neprikazuje? Totiz doteraz som sa este nikdy s takymto biednym vypisom nestretla. Skusim is od nich vypytat to potvrdenie o daniach, som zvedava aky bude poplatok. Chcem to hlavne kvoli svojim rodicom - dochodcom, aby si mohli vypytat naspat zrazenu dan, lenze neviem ci sa to vobec oplati ked dan maju 9.92 eur a poplatok za potvrdenie bude 6 eur. Najlepsie bude zmenit banku a vlozit si peniaze tam, kde posielaju normalny vypis. Oni na vypise nemali ziaden debet okrem tej dane, ale ked som si z tej bankou vypocitanej dane vyratala uroky, tak mi to nesedelo, ratala som s 19 percentami: 9.92/0.19 = 47.37 (to by mali byt uroky) no im tam vysli ine (ked si od celkovych kreditov odratam svoje vklady).
onical
15.01.11,11:35
.. áno, taký výpis posielajú.. :mee:
Daň z úroku máš započítanú v debetných operáciách. pre DU si asi bude treba vypýtať potvrdenie o výške úrokov a zrazenej dani.
ešte dodám - ber to tak, že je to len výpis slúžiaci k odsúhlaseniu zostatku ku koncu roku.

Mal som to tak niekoľkokrát aj v iných bankách,vždy mi dodatočne vystavili potvrdenie o pripísaných úrokoch a zrazenej dani.ZADARMO.Celé roky som to tak robil,že chechtáky boli na deti a neskôr na vnúčatá,aby sa nám dane z úroku vracali.R.2010 je bohužiaľ posledný.
Katy a R
15.01.11,11:45
Dakujem za odpoved. Takze je to aj legislativne v poriadku, ze posielaju takyto vypis, ktory nic konkretne neobsahuje? Zakon im nic neprikazuje? Totiz doteraz som sa este nikdy s takymto biednym vypisom nestretla. Skusim is od nich vypytat to potvrdenie o daniach, som zvedava aky bude poplatok. Chcem to hlavne kvoli svojim rodicom - dochodcom, aby si mohli vypytat naspat zrazenu dan, lenze neviem ci sa to vobec oplati ked dan maju 9.92 eur a poplatok za potvrdenie bude 6 eur. Najlepsie bude zmenit banku a vlozit si peniaze tam, kde posielaju normalny vypis. Oni na vypise nemali ziaden debet okrem tej dane, ale ked som si z tej bankou vypocitanej dane vyratala uroky, tak mi to nesedelo, ratala som s 19 percentami: 9.92/0.19 = 47.37 (to by mali byt uroky) no im tam vysli ine (ked si od celkovych kreditov odratam svoje vklady).

.. možnože nepýtajú za to poplatok - zisťovala si? DU stačí akékoľvek potvrdenie, kde je úrok a daň. Napr v slsp vlani za to nepýtli nič:).
K tým výpisom .. mohla by si dostať aj podrobný výpis - ak požiadaš...ale za to sa platí;).
Mám skúsenosť s osobným účtom mamky v PB. Tiež ju poštárka "nahovorila", že musí ho mať .. a že všetko bude bez poplatkov :D:D
Keď som jej k tomu zriadila IB - a vytlačila jej výpisy, tak bola veru prekvapená - a nemilo. :mad:
Ešte k výpočtu - skús, či tie úroky už nie sú po odpočítaní dane:confused:
luja5
15.01.11,12:15
Dakujem za odpoved. Takze je to aj legislativne v poriadku, ze posielaju takyto vypis, ktory nic konkretne neobsahuje? Zakon im nic neprikazuje? Totiz doteraz som sa este nikdy s takymto biednym vypisom nestretla. Skusim is od nich vypytat to potvrdenie o daniach, som zvedava aky bude poplatok. Chcem to hlavne kvoli svojim rodicom - dochodcom, aby si mohli vypytat naspat zrazenu dan, lenze neviem ci sa to vobec oplati ked dan maju 9.92 eur a poplatok za potvrdenie bude 6 eur. Najlepsie bude zmenit banku a vlozit si peniaze tam, kde posielaju normalny vypis. Oni na vypise nemali ziaden debet okrem tej dane, ale ked som si z tej bankou vypocitanej dane vyratala uroky, tak mi to nesedelo, ratala som s 19 percentami: 9.92/0.19 = 47.37 (to by mali byt uroky) no im tam vysli ine (ked si od celkovych kreditov odratam svoje vklady).
Potvrdenie pre daňové účely z NTV v Poštovej banke (výška pripísaných úrokov, odvod dane z úrokov za rok 2010) mi vydali tento týždeň na počkanie bez poplatku. ;)
doktor01
15.01.11,12:22
Dobry den, chcem sa spytat, ze co musi obsahovat vypis z uctu a ktorym zakonom sa to riadi. Totiz mam otvoreny neviazany terminovany vklad v Postovej banke a prisiel mi vypis za minuly rok, ktory ma dost sokoval, kedze cely vypis obsahuje len pociatocny stav, sucet kreditnych operacii, sucet debetnych operacii a konecny zostatok. Neobsahuje vobec udaje:
- o mojich vkladoch/vyberoch
- o pripisanom uroku a zrazenej dane.
Moze banka legalne poslat takyto otrasny vypis? Nemusi vypis obsahovat udaje o urokoch a zrazenej dani? To si mam doma niekde zapisovat, ze co a kedy som na ucet vlozila?
Chcem si z danoveho uradu uplatnit vratenie dane z tohto vkladu, lenze takyto vypis k dan. priznaniu prilozit nemozem, lebo tu nie je ziaden udaj o pripisanych urokoch a zrazenej dani. Takyto isty vypis mi dosiel aj 24mesacnemu terminovanemu vkladu, ziadne info a urokoch a dani. Predpokladam, ze mozno Postova banka na ziadost vystavi nejaky doklad za minimalne 6 Eur, ale neviem sa nikde dopatrat ci je banka povinna na vypisoch udavat uroky a dane.
Okrem toho ked som si zratala moje vklady a z toho vypocitala uroky, tak mi potom nesedela vypocitana dan.
Dakujem za akekolvek rady.
No ja mám osobnú skúsenosť. Najprv na presviedčali, že nič také nevydávajú neskôr, že mi to príde poštou. Áno, poštou prišiel výpis, kde nebola uvedená daň (len súčet debetných operácii -ktorý nepostačuje pre DU). Tak som navštívil poštu, kde mi vytlačili obraty na mojom účte za rok 2010. V ňom je uvedený úrok aj zrazená daň (a podstatne je, že je to zdarma). Len treba zájsť na poštu a vyžiadať si to. Nevýhodou je, že je to niekoľko desiatok strán, nakoľko sa úroky pripisujú denne a denne aj odpočítava daň. Ale podstatné je, že pre DU je to akceptovateľné.
Dia33
15.01.11,12:25
Onical: co tym myslite, ze rok 2010 bol posledny? V roku 2011 si uz nebude dat na deti a dochodcov vyziadat vratenie dane? Prave som uvazovala, ze svoje vklady na uctoch prepisem na dieta prave z dovodu moznosti vratenia dane. Uz to nebude mozne?
Katy a R: volala som na ich linku ale zabudla som sa spytat, ze kolko by take potvrdenie o urokoch stalo. Na linke bol taky zvlastny chlapik, ktory ani poriadne nevedel reagovat na moje otazky. Povedal mi iba, ze ak by som chcela podrobny vypis tak tam je to 1.66 Eur ZA STRANU a kedze pri neviazanom terminovanom vklade je kazdy den pripisovanie urokov a odpisovanie dani, tak ten vypis by mohol mat zevraj az 50 stran (takze 50 x 1.66):) Ked mi toto povedal, tak som aj zabudla, co som sa chcela este spytat. Vlani som potrebovala jedno potvrdenie o urokoch a daniach z posty a povedali mi, ze stoji okolo 6 eur, takze predpokladam, ze to bude tolko aj v Postovej banke. Skusim tam napisat a zistim to. Napisem na oddelenie reklamacii (vo vypise je adresa) a uvidime co odpisu. No mojich rodicov postarka tiez nahovorila na ten osobny ucet, (zevraj je zadarmo) dlho sa nedali nahovorit ale teraz v decembri vyplnili ziadost, tak som zvedava, ze ake poplatky tam budu. To clovek aby uz pri zakladani uctu zistoval milion veci. Napr. ani to som nevedela, ze z tohto neviazaneho TV sa neda vyberat na poste, treba ist priamo do postovej banky. Zriadit sa da na poste ale vyber uz nie. Takisto ak clovek chce vediet, ci tam boli pripisane peniaze, ktore tam poslal, tak musi ist osobne do pobocky Postovej banky, lebo posta nevidi zostatky na ucte. Ale tieto 'pozitivne' info pri otvoreni uctu nepovedia.
Nastastie ten urok nie je uz po odpocitani dane, lebo to by ma poriadne vytocili, ved to by znamenalo, ze si na vypise dvakrat odratali dan (raz by pripisali uz len ciste uroky a plus je tam aj debetna transakcia vo vyske dane). Ale inak dobra pripomienka, ani ma nenapadlo to takto ratat. Uvidim, napisem na reklamacie a budem cakat na odpoved. Stve ma ja to, ze tam treba pisat len pisomne a neda sa poslat email.
Dia33
15.01.11,12:30
Doktor01: na poste Vam dali vypis z neviazaneho terminovaneho vkladu? :confused:mozem sa spytat, ze na akej poste to vydali? Totiz mne uz na viacerych postach povedali, ze oni mi nevedia pozriet pohyby na neviazanom terminovanom vklade, ze ak chcem vediet ci tam nieco bolo pripisane, musim ist priamo do Postovej banky. Tak ja uz tomu fakt nerozumiem. A pan z infolinky Postovej banky mi zasa povedal, ze ak taky vypis chcem, tak tam uctuju 1.66 za stranu a kedze je to dlhy vypis, tak moze mat zevraj az 50 stran.
Luja5: Boli ste priamo v pobocke Postovej banky a tam Vam to vystavili?
Mam z toho pocit, ze na kazdej poste ci pobocke PB povedia nieco ine.
Zdenka 0705
15.01.11,12:35
Mne tiež takýto výpis došiel a veľmi som sa divila. Našťastie mám pobočku poštovej banky v meste, tak tam zájdem osobne.
Tiež mi z tých pripísaných úrokov nevychádza ten debet /dań z úrokov/, ale je pravda, že som v minulom roku mala aj jeden výber, poplatok z neho som však platila za hotové.
doktor01
15.01.11,12:49
Doktor01: na poste Vam dali vypis z neviazaneho terminovaneho vkladu? :confused:mozem sa spytat, ze na akej poste to vydali? Totiz mne uz na viacerych postach povedali, ze oni mi nevedia pozriet pohyby na neviazanom terminovanom vklade, ze ak chcem vediet ci tam nieco bolo pripisane, musim ist priamo do Postovej banky. Tak ja uz tomu fakt nerozumiem. A pan z infolinky Postovej banky mi zasa povedal, ze ak taky vypis chcem, tak tam uctuju 1.66 za stranu a kedze je to dlhy vypis, tak moze mat zevraj az 50 stran.
Luja5: Boli ste priamo v pobocke Postovej banky a tam Vam to vystavili?
Mam z toho pocit, ze na kazdej poste ci pobocke PB povedia nieco ine.
Nie, výpis mi nedali na pošte (ten mi zaslali poštou). Na pošte (v Ružinove) mi vytlačili prehľad obratov (bolo to niekoľko desiatok strán). Nič som neplatil. Na vlastne oči som videl v PC na pošte aj stav účtu (v poštovej banke som nebol). Problémom je, že časť zamestnancov pošty nevie narábať so systémom poštovej banky a potom tvrdia, že to možné nie je.
doktor01
15.01.11,12:57
Onical: co tym myslite, ze rok 2010 bol posledny? V roku 2011 si uz nebude dat na deti a dochodcov vyziadat vratenie dane? Prave som uvazovala, ze svoje vklady na uctoch prepisem na dieta prave z dovodu moznosti vratenia dane. Uz to nebude mozne?
Katy a R: volala som na ich linku ale zabudla som sa spytat, ze kolko by take potvrdenie o urokoch stalo. Na linke bol taky zvlastny chlapik, ktory ani poriadne nevedel reagovat na moje otazky. Povedal mi iba, ze ak by som chcela podrobny vypis tak tam je to 1.66 Eur ZA STRANU a kedze pri neviazanom terminovanom vklade je kazdy den pripisovanie urokov a odpisovanie dani, tak ten vypis by mohol mat zevraj az 50 stran (takze 50 x 1.66):) Ked mi toto povedal, tak som aj zabudla, co som sa chcela este spytat. Vlani som potrebovala jedno potvrdenie o urokoch a daniach z posty a povedali mi, ze stoji okolo 6 eur, takze predpokladam, ze to bude tolko aj v Postovej banke. Skusim tam napisat a zistim to. Napisem na oddelenie reklamacii (vo vypise je adresa) a uvidime co odpisu. No mojich rodicov postarka tiez nahovorila na ten osobny ucet, (zevraj je zadarmo) dlho sa nedali nahovorit ale teraz v decembri vyplnili ziadost, tak som zvedava, ze ake poplatky tam budu. To clovek aby uz pri zakladani uctu zistoval milion veci. Napr. ani to som nevedela, ze z tohto neviazaneho TV sa neda vyberat na poste, treba ist priamo do postovej banky. Zriadit sa da na poste ale vyber uz nie. Takisto ak clovek chce vediet, ci tam boli pripisane peniaze, ktore tam poslal, tak musi ist osobne do pobocky Postovej banky, lebo posta nevidi zostatky na ucte. Ale tieto 'pozitivne' info pri otvoreni uctu nepovedia.
Nastastie ten urok nie je uz po odpocitani dane, lebo to by ma poriadne vytocili, ved to by znamenalo, ze si na vypise dvakrat odratali dan (raz by pripisali uz len ciste uroky a plus je tam aj debetna transakcia vo vyske dane). Ale inak dobra pripomienka, ani ma nenapadlo to takto ratat. Uvidim, napisem na reklamacie a budem cakat na odpoved. Stve ma ja to, ze tam treba pisat len pisomne a neda sa poslat email.
Tá debetná transakcia, je zrazená daň. Nič iné tam nestrhávajú len daň, ktorú vo výpise nazvali debetná operácia. Tak som nepochopil, čo chceš reklamovať.
luja5
15.01.11,13:01
Doktor01: na poste Vam dali vypis z neviazaneho terminovaneho vkladu? :confused:mozem sa spytat, ze na akej poste to vydali? Totiz mne uz na viacerych postach povedali, ze oni mi nevedia pozriet pohyby na neviazanom terminovanom vklade, ze ak chcem vediet ci tam nieco bolo pripisane, musim ist priamo do Postovej banky. Tak ja uz tomu fakt nerozumiem. A pan z infolinky Postovej banky mi zasa povedal, ze ak taky vypis chcem, tak tam uctuju 1.66 za stranu a kedze je to dlhy vypis, tak moze mat zevraj az 50 stran.
Luja5: Boli ste priamo v pobocke Postovej banky a tam Vam to vystavili?
Mam z toho pocit, ze na kazdej poste ci pobocke PB povedia nieco ine.
Vydali mi ho v pobočke banky, kde som sa cestou kamsi inde len tak zastavila. A v tej pobočke som ani NTV neuzatvárala. A na potvrdení, ktoré si myslím, že pre daňové účely bude postačovať, je celková suma pripísaných úrokov, celková suma odvodenej dane z úrokov, pečiatka, podpis a ďalšie potrebné (napríklad moje osobné) údaje.
Dia33
15.01.11,13:08
Doktor01: dakujem za odpoved, skusim zajst na postu v Ruzinove, snad mi taku zoznam transakcii vytlacia, lebo doteraz sa na poste vzdy tvarili, ze oni vobec nevedia pozriet transakcie na NTV, vedia ho len zalozit a prijat nan vklady.
Je mi jasne, ze ta suma debetnej transakcie je dan (kedze som ziaden vyber na ucte nemala), lenze mi nevychadza jej vyska. Dan by mala byt 19% z uroku ale akosi to nevychadza. Viem kolko som mala vklad, takze suma kreditnych transakcii je vlastne moj vklad a vypocitany urok, no a ked si z tohto uroku pocitam 19% tak to nesedi.
Dakujem za vsetky odpovede. V pondelok skusim zohnat bud to potvrdenie alebo aspon zoznam transakcii.
luja5
15.01.11,13:10
Ešte k niektorým veciam, ktoré som si z niektorých príspevkov zapamätala:
Pred založením NTV mali byť klientovi poskytnuté Obchodné podmienky pre NTV. Ja som ich dostala, najprv som si ich pozrela a všimla si práve tie špecifiká, ktoré sa v reklamnej kampani neuvádzali :rolleyes: a nechala som si to podrobne vysvetliť. Aj keď si myslím, že banka má informovať sama od seba o špecifikách v prípade záujmu klienta o daný produkt. Preto pripájam len ako doplňujúcu informáciu výber z Obchodných podmienok pre NTV, ja som ho uzatvárala ešte v roku 2009, tak neviem, či sa to odvtedy nejako nezmenilo:
(7). Banka vyhlasuje, že neprijíma dodatočné hotovostné vklady na Neviazaný TV realizované na poštách. Vklad v hotovosti je možné realizovať len v pobočkách Banky.
(11.) Úroky z predchádzajúceho kapitalizačného obdobia [predchádzajúceho dňa] sú v Deň revolvovania pripísané k istine Neviazaného TV.
(13.) Banka generuje k Neviazaným TV informáciu o zostatku vždy po ich zrušení a k 31.12. kalendárneho roka. Majiteľ Neviazaného TV má právo požiadať o vystavenie mimoriadneho výpisu, ktorý je spoplatnený v zmysle Sadzobníka poplatkov.

Pokiaľ ide o vklady, s ohľadom na uvedené obchodné podmienky som si svoje vklady (prípadne bezhotovostné prevody, ktoré sú tiež možné) zapisovala. Občas som si zašla do niektorej pobočky banky a vypýtala si len tak na kúsok papierika údaj o aktuálnom stave. Vždy mi ho napísali bez problémov. Pri kompletnom výpise za celý rok by takýto výpis musel mať x-násobne viac riadkov, ako je 365 dní v roku.
Moje výpočty, pokiaľ ide o úroky a daň, mi nikdy celkom nesedeli, nakoľko sa tam denne pripisujú úroky, denný úrok po jeho zdanení sa pripisuje k vkladu (už je to kredit) a od druhého dňa sa už považuje za vklad (čo je na prospech majiteľa NTV). V zásade – súčet kreditných operácií vykázaných bankou musí byť vyšší, ako súčet reálne uskutočnených vkladov na NTV.
onical
15.01.11,15:18
Onical: co tym myslite, ze rok 2010 bol posledny? V roku 2011 si uz nebude dat na deti a dochodcov vyziadat vratenie dane? Prave som uvazovala, ze svoje vklady na uctoch prepisem na dieta prave z dovodu moznosti vratenia dane. Uz to nebude mozne?
Katy a R: volala som na ich linku ale zabudla som sa spytat, ze kolko by take potvrdenie o urokoch stalo. Na linke bol taky zvlastny chlapik, ktory ani poriadne nevedel reagovat na moje otazky. Povedal mi iba, ze ak by som chcela podrobny vypis tak tam je to 1.66 Eur ZA STRANU a kedze pri neviazanom terminovanom vklade je kazdy den pripisovanie urokov a odpisovanie dani, tak ten vypis by mohol mat zevraj az 50 stran (takze 50 x 1.66):) Ked mi toto povedal, tak som aj zabudla, co som sa chcela este spytat. Vlani som potrebovala jedno potvrdenie o urokoch a daniach z posty a povedali mi, ze stoji okolo 6 eur, takze predpokladam, ze to bude tolko aj v Postovej banke. Skusim tam napisat a zistim to. Napisem na oddelenie reklamacii (vo vypise je adresa) a uvidime co odpisu. No mojich rodicov postarka tiez nahovorila na ten osobny ucet, (zevraj je zadarmo) dlho sa nedali nahovorit ale teraz v decembri vyplnili ziadost, tak som zvedava, ze ake poplatky tam budu. To clovek aby uz pri zakladani uctu zistoval milion veci. Napr. ani to som nevedela, ze z tohto neviazaneho TV sa neda vyberat na poste, treba ist priamo do postovej banky. Zriadit sa da na poste ale vyber uz nie. Takisto ak clovek chce vediet, ci tam boli pripisane peniaze, ktore tam poslal, tak musi ist osobne do pobocky Postovej banky, lebo posta nevidi zostatky na ucte. Ale tieto 'pozitivne' info pri otvoreni uctu nepovedia.
Nastastie ten urok nie je uz po odpocitani dane, lebo to by ma poriadne vytocili, ved to by znamenalo, ze si na vypise dvakrat odratali dan (raz by pripisali uz len ciste uroky a plus je tam aj debetna transakcia vo vyske dane). Ale inak dobra pripomienka, ani ma nenapadlo to takto ratat. Uvidim, napisem na reklamacie a budem cakat na odpoved. Stve ma ja to, ze tam treba pisat len pisomne a neda sa poslat email.

Presne tak.Za r.2011 už to nebude možné,lebo NČZD 3559€ si môžeš uplatniť iba na aktívne príjmy a nie úroky,prenájom atď.
luja5
16.01.11,07:40
... Tiež mi z tých pripísaných úrokov nevychádza ten debet /dań z úrokov/, ale je pravda, že som v minulom roku mala aj jeden výber, poplatok z neho som však platila za hotové.
Zdenka, ani mne nevyjde jedným výpočtom daň z úhrnnej sumy pripísaných úrokov taká, aká je na potvrdení z banky, aj keď som nemala žiadny výber. Je to preto, lebo každý deň zrážaná daň z úrokov sa zaokrúhľuje na eurocenty nadol. Pri mojom výpočte dane z úhrnu denne pripisovaných (a zdaňovaných) úrokov, t.j. len z jednej sumy, mi preto vyšla vyššia daň, ako je v potvrdení z banky, čo som si urobila pre orientáciu, lebo som vedela, že by to tak malo byť.
Zdenka 0705
16.01.11,08:51
luja5, pochopila som už z Tvojho predchádzajúceho príspevku. Ďakujem za vysvetlenie, je pre mňa užitočné. :)
luja5
16.01.11,11:01
ďakujem Zdenka :-)