tutiola
15.01.11,12:29
Za posledné roky došlo k toľkým zoštíhľovaniam štátnej a verejnej správy, že dnes už nie je koho prepustiť. Koncom r. 2010 na príkaz zhora došlo k ďalšiemu prepúšťaniu. Dnes to vyzerá takto: prepustíme zaučenú dlhoročnú silu, ktorá ma 3-4 roky do dôchodku, plat v hrubom 350-400 € a zoberieme z úradu práce dve absolventky, ktoré sa budú striedať po 4 hodinách v priebehu 6 mesiacov s platom v čistom cez 180€. Suma sumárum mi to vychádza, že dve absolventky stoja štátnu kasu viac, ako stala pracovná sila. Nuž čo, podstatné je to, že náš rezort splnil podmienku zoštíhlenia, ušetril peniaze na jedného pracovníka. Kým sa dvaja absolventi zaučia a čiastočne dokážu nahradiť prepusteného pracovníka, absolvenská prax končí a nastupujú ďalší ktorých začneme zaúčať.....nekonečný kolotoč. Takto sa v našom štáte šetrí a znižuje pracovná nezamestnanosť.
srska
15.01.11,11:51
Za posledné roky došlo k toľkým zoštíhľovaniam štátnej a verejnej správy, že dnes už nie je koho prepustiť. Koncom r. 2010 na príkaz zhora došlo k ďalšiemu prepúšťaniu. Dnes to vyzerá takto: prepustíme zaučenú dlhoročnú silu, ktorá ma 3-4 roky do dôchodku, plat v hrubom 350-400 € a zoberieme z úradu práce dve absolventky, ktoré sa budú striedať po 4 hodinách v priebehu 6 mesiacov s platom v čistom cez 180€. Suma sumárum mi to vychádza, že dve absolventky stoja štátnu kasu viac, ako stala pracovná sila. Nuž čo, podstatné je to, že náš rezort splnil podmienku zoštíhlenia, ušetril peniaze na jedného pracovníka. Kým sa dvaja absolventi zaučia a čiastočne dokážu nahradiť prepusteného pracovníka, absolvenská prax končí a nastupujú ďalší ktorých začneme zaúčať.....nekonečný kolotoč. Takto sa v našom štáte šetrí a znižuje pracovná nezamestnanosť.
je aj iný variant obmeny št. zamestnancov: - príjme sa kamarát na voľné miesto do dočasnej št. služby - po čase sa proforma vypíše výberové konanie - miesto sa obsadí kamarátom, ktorý už na funkcii je - zvonku ľudia nemajú šancu
tutiola
15.01.11,11:58
Je to o niečom inom, ale je pravda, že aj to sa robí.
srska
15.01.11,12:11
Je to o niečom inom, ale je pravda, že aj to sa robí.
90%
srska
15.01.11,12:19
si zober, koľko je času od volieb a na 6-tich pDR z 8, sú zastupujúci riaditelia - aspoň teda podľa zdroja www.drsr.sk (http://www.drsr.sk)
doktor01
15.01.11,12:39
si zober, koľko je času od volieb a na 6-tich pDR z 8, sú zastupujúci riaditelia - aspoň teda podľa zdroja www.drsr.sk (http://www.drsr.sk)
Mám známu, ktorá sa pokúšala v roku 2010 dostať na DU. Po 15 výberoch na DU to vzdala. Pravdu povediac sa nečudujem, 12x skončila na 2 mieste a 3x na tretom mieste (testy na 100%). Dokonca na jednom výbere, vedľa v miestnosti, kde sa konal výber mala kanceláriu jedna z účastníčok na výbere. Tak, transparentnosť na Slovensku je nadovšetko. Jednoducho na Slovensku je to tak.
MiroM4
15.01.11,12:54
Za posledné roky došlo k toľkým zoštíhľovaniam štátnej a verejnej správy, že dnes už nie je koho prepustiť.

vybory, nadvybory, podvybory, komisie, kontrolne komisie, komisie ktore kontroluju kontrolne komisie... keby sme vyhadzali polovicu statnej spravy, tak je to malo.
indira
28.01.11,10:05
Ja si tiež myslím, že niekto umelo, bez predchodzích analýz skutočného stavu zamestnanosti vo VS stanovil %X úbytku zamestnancov, bez zodpovednosti a bez nesenia následkov za svoje nesprávne rozhodnutia. V tomto konkrétnom prípade by som povedala, že nejde o nariadené prepúšťanie % z nadriadených orgánov, ale o to, že na pracovisku a v kolektíve sa vytvorila mafia špekulantov so mzdovými prostriedkami, pracujúca s fiktívne obsadenými miestami, falošnými plánmi čerpania mzdových prostriedkov a nepravdivými výkazmi.
V skutočnosti dve absolventky prijali na čas, aby sa aspoň čiastočne upratal do očí bijúci bordel v odbornej agende. Ináč si mzdu, ktorá je určená na obsadenie 1 plnohodnotným pracovníkom v TPP rozdelí mafia tzv. "kmeňových zamestnancov" = vyvolení, vrátane pracujúcich SD. Nie je toho kontrolného orgánu, ktorý by klepol týmto darebákom po prstoch. V skutočnosti sa krivda deje nielen na "umelo" prepustenom pracovníkovi v produktívnom veku, ale zneužívaní sú najmä uchádzači o prácu vo VS z ÚPSVaR. Títo sa vlastne stávajú "otrokmi" špekulatívnych zamestnávateľov sľubujúcim im vidinu získania zamestnania na TPP.