majdžy
15.01.11,13:12
ahojte vsetci,
rad by som sa spytal uz skusenejsich, momentalne som si zalozil zivnost a zobral som aj prispevok z UPSVAR takze musim dva roky podnikat ako zivnostnik.
Na UPSVAR mi povedali ze neni problem sucasne podnikat aj ako s.r.o., takze rozmyslam uz teraz do buducna nad tym, nakolko skrz socialnej poistovne a odvodov ktore nie su najmensie by som rad podnikal skor ako S.R.O. pretoze vtedy sa mozem rozhodnut co si chcem platit a co nie a tak by mi to vyhovovalo.
Preto moja otazocka č.1 na Vas?
Ako to funguje ak by som si zalozil aj s.r.o., potom podavam dve rozne danove priznania? Ako to je s rocnym prijmom a zakladom dane, ak vystupujem aj ako zivnostnik aj ako konatel v s.r.o. Je danovy zaklad pre kazdy tento podnikatelsky subjekt samostatny? Teda v jednoduchosti ak by som bol aj zivnostnik aj s.r.o. mal by som na kazdom podnikatelskom subjekte to nezdanitelne minimum ccc 3553 EUR?
A otazocka č.2 ohladom socialnej poistovne a odvodov?
Ako to je ked vystupujem aj ako zivnostnik aj ako s.r.o., moj prijem sa hodnoti za ten rok celkovy ci pre s.r.o. sa prijmy do uvahy neberu?
Ak by som sa chcel vyhnut odvodom a prejdem pocas roka na s.r.o. a na zivnost budem vykonavat len cinnost aby nepresiahli moje prijmy 3900 euro a ostatne prijmy si budem pisat na s.r.o. vyhnem sa tym odvodom?
dakujem moc
Heleč
15.01.11,12:18
iba maličký dotaz: čo je to účtovník v Tvojom verejnom profile?
majdžy
15.01.11,17:18
ja som tu novy neviem co to tam je ale je to hlupost, nie som uctovnik inak by som taku otazku nemal :) este sa len ucim troska pohybovat tu na porade :)