Anna2411
15.01.11,15:37
Dobrý deň. Už sa o tom veľa popísalo, ale ešte raz prosím o radu. Kábel, svietidlá, pájkovačka, meter, račne, kanc,potreby materiál alebo réžia v j.ú. Zákon študujem, ja som za réžiu a známa by účtovala materiál. Tak teda prosím o radu viac hláv viac rozumu. Veľká vďaka.:)
Tweety
15.01.11,14:41
Dobrý deň. Už sa o tom veľa popísalo, ale ešte raz prosím o radu. Kábel, svietidlá, pájkovačka, meter, račne, kanc,potreby materiál alebo réžia v j.ú. Zákon študujem, ja som za réžiu a známa by účtovala materiál. Tak teda prosím o radu viac hláv viac rozumu. Veľká vďaka.:)
Všetko je materiál.
sova*
15.01.11,16:22
Vydavky za nakup drobneho spotrebneho materialu by som uctovala ako prevadzkova rezia. :) (DUPP 13/2010 str. 153)
Anna2411
15.01.11,16:35
Ďakujem, tak ja neviem ale známa mala kontrolu a pani daňovníčka ju upozornila, že to ma účtovať ako réžiu a vo viacerých prípadoch účtujú ako materiál tak teraz čo?.... ja by som to dala ako drobné náradie do réžie. Poradí ešte niekto?
Veľká vďaka.
ivettt
15.01.11,16:42
Stačí si to ošetriť internou smernicou, napr. že kanc.potreby do výšky 30,- Eur, drobný mat. na výrobu do výšky 50,- Eur sa bude účtovať priamo do prevádzkovej réžie a dať to rovno do réžie.
Lenka1979
15.01.11,16:46
Ďakujem, tak ja neviem ale známa mala kontrolu a pani daňovníčka ju upozornila, že to ma účtovať ako réžiu a vo viacerých prípadoch účtujú ako materiál tak teraz čo?.... ja by som to dala ako drobné náradie do réžie. Poradí ešte niekto?
Veľká vďaka.

Účtuješ to ako nákup materiálu s tým,že si to môžeš analyticky rozlíšiť na prac.náradie, spotreb.materiál, kancel.potreby.... Prev.réžia je napr. platby telef.,...
Heni
15.01.11,16:55
Ďakujem, tak ja neviem ale známa mala kontrolu a pani daňovníčka ju upozornila, že to ma účtovať ako réžiu a vo viacerých prípadoch účtujú ako materiál tak teraz čo?.... ja by som to dala ako drobné náradie do réžie. Poradí ešte niekto?
Veľká vďaka.

pani daňováčka asi nečítala Postupy účtovania pre JU:

§ 11 Zásoby
odst. 2
Ako materiál sa účtujú najmä suroviny, pomocné látky a prevádzkové látky, náhradné dielce, obaly a majetok podľa § 10 ods. 25 do doby jeho uvedenia do používania a majteok pdľa § 10 ods. 26 pričom asko
a) suroviny sa účtujú hmoty, ktoré....
atď.
Anna2411
15.01.11,16:55
Tak ďakujem za každú radu ste super. A ešte mimo témy, nemá niekto živnostníka so slovenskou živnosťou a pracuje celý rok v ČR? Treba sa hlásiť do ČR na sociálnu poisťovňu? Že sa to obchádza ale niekto za to už platil riadnu pokutu.Ďakujem
doktor01
15.01.11,17:34
Dobrý deň. Už sa o tom veľa popísalo, ale ešte raz prosím o radu. Kábel, svietidlá, pájkovačka, meter, račne, kanc,potreby materiál alebo réžia v j.ú. Zákon študujem, ja som za réžiu a známa by účtovala materiál. Tak teda prosím o radu viac hláv viac rozumu. Veľká vďaka.:)
Ja osobne to rozdeľujem podľa použitia:
materiál: všetko z čoho niečo vyrábam
prevádzková réžia: všetko ostatné
Daňovákom to takto vyhovovalo.
rodina1
15.01.11,17:45
Stačí si to ošetriť internou smernicou, napr. že kanc.potreby do výšky 30,- Eur, drobný mat. na výrobu do výšky 50,- Eur sa bude účtovať priamo do prevádzkovej réžie a dať to rovno do réžie.
Všetko, čo si napísala, sa aj napriek ošetreniu v internej smernici, účtuje ako výdavok za materiál a nie ako prevádzková réžia. Len to znamená, že uvedený materiál nevedieš ako zásobu na sklade.
Monika Kováčová
15.01.11,17:58
:eek::eek::eek::eek:to snáď nemyslíte vážne???

prosím pekne neotvárajte diskusiu, ktorá je tu už niekoľko rokov a rozobratá naozaj z každej strany!

http://www.porada.sk/t74798-material-alebo-rezia.html

Hlasujem za Vyriešenú tému