EkoRenka
15.01.11,19:34
Ahojte, mám firmu, s.r.o., kde v majetku mali pôvodne dve autá, ale obe mali autonehody. Napokon sa z týchto dvoch nepojazdných áut urobilo jedno, ktoré má predok Peugeot a zadok Renault:-). Naozaj nevšedné auto. Ako to však vyriešiť účtovnre, čo sa týka zaradenia takéhoto "zlepenca"do majetku?
Indeed
15.01.11,18:43
Stalo sa raz na vyrobnej linke v jednej automobilke, že vyrobili auto,ktoré malo na strane vodiča len jedny dvere, kým na druhej strane malo dvoje dverí.:o

Ale zlepiť dve karoserie odlišných značiek do jedneho auta ???:eek:

Mne sa tomu nechce veriť .
lujza.j
15.01.11,18:54
a to ako chcete prihlásiť? tento zlepenec
Indeed
15.01.11,18:57
Asi to prihlasia na tie papiere na ktoré "sedí" čislo karoserie VIN,

na motor sa už dnes neprihliada,

predpokladam,že obe auta mali podobný motor a možno aj ten istý

koncern PSA používa identické motory do aut Peugeot, Citroen a Renault.
Tweety
15.01.11,18:59
Ahojte, mám firmu, s.r.o., kde v majetku mali pôvodne dve autá, ale obe mali autonehody. Napokon sa z týchto dvoch nepojazdných áut urobilo jedno, ktoré má predok Peugeot a zadok Renault:-). Naozaj nevšedné auto. Ako to však vyriešiť účtovnre, čo sa týka zaradenia takéhoto "zlepenca"do majetku?
Ja by som to teoreticky zaúčtovala takto: Cena jedného a druhého delená dvomi.
Stefan2005
15.01.11,19:04
obe autá máte predpokladám zaradené v majetku, obe autá sú prihlásené v evidencii,... Pre posúdenie zlepenca nie je podstatný predok ani zadok auta, ale VIN číslo motora a karosérie. Ktoré zostalo, to by som ponechal v majetku, druhé vyradil. Toľko k účtovnej stránke problému.
Ostatné nech riešia majitelia (napr. problémy s STK, zadržania TP pri cestnej kontrole,...)
lujza.j
15.01.11,19:05
Asi to prihlasia na tie papiere na ktoré "sedí" čislo karoserie VIN,

na motor sa už dnes neprihliada,

predpokladam,že obe auta mali podobný motor a možno aj ten istý

koncern PSA používa identické motory do aut Peugeot, Citroen a Renault.

dobre takže keď sa si do mojej "káry" šupnem iný motor-lepší-novší motor s identickej káry tak to nemusím ísť nahlásiť "chlapcom"-žabičkám:D
Indeed
15.01.11,19:06
dobre takže keď sa si do mojej "káry" šupnem iný motor-lepší-novší motor s identickej káry tak to nemusím ísť nahlásiť "chlapcom"-žabičkám:D

Ty si to vieš najlepšie zistiť sama .;)
lujza.j
15.01.11,19:08
myslela som si že si to ty:)
Indeed
15.01.11,19:11
Asi si
mimotemy
Ice dive
15.01.11,19:13
dobre takže keď sa si do mojej "káry" šupnem iný motor-lepší-novší motor s identickej káry tak to nemusím ísť nahlásiť "chlapcom"-žabičkám:D
no ak tam šupneš motor z inej káry mal by si dávať pozor aby bol typovo identický t.j. ak máš povezdme 1,4 HDI 50 kW tak tam môžeš šupnúť jedine 1,4 HDI 50 kW... ale osobne si myslím, že ak nemáš vlastnú dieľňu tak ťa takéto chute prejdú nakoľko ten druhý motor musí sadnúť na prevodovku, brzdy musíš predimenzovať na vyššiu účinnosť a pod... že nakoniec zistíš, že lepšie by bolo predať a kúpiť výkonnejšie auto...
EkoRenka
16.01.11,14:59
Ďakujem za plodnú debatu, tiež sa mi ako najlepšie vidí ponechať v evidencii auto, ktorého VIN ostalo. Ešte raz všetkým ďakujem.