buici
15.01.11,20:23
Cawte!

Potreboval by som plynovy sporak s elektrickou rurou. Nasiel som tu par tem avsak uz 2-3roky stare takze technologie uz by nemuseli byt najnovsie. Vela ludi dava doraz na ruru, potreboval by som aby z nej vychadzali dobre upecene piskoty.
Este otazka vraj z teplovzdusnych vychadzaju po okraji upecene a v strede surove? Teplovzdusne funguju na principe ventilatora ktory cirkuluje vzduch v rure? ak ano da sa vypnut?
Vlastne ja sa do toho nerozumiem ma to byt darcek pre manzelku tak prosim poradte mi! Resp. dajte mi link na nejaku dobru.

Vopred DAKUJEM!
Tweety
15.01.11,19:26
Cawte!

Potreboval by som plynovy sporak s elektrickou rurou. Nasiel som tu par tem avsak uz 2-3roky stare takze technologie uz by nemuseli byt najnovsie. Vela ludi dava doraz na ruru, potreboval by som aby z nej vychadzali dobre upecene piskoty.
Este otazka vraj z teplovzdusnych vychadzaju po okraji upecene a v strede surove? Teplovzdusne funguju na principe ventilatora ktory cirkuluje vzduch v rure? ak ano da sa vypnut?
Vlastne ja sa do toho nerozumiem ma to byt darcek pre manzelku tak prosim poradte mi! Resp. dajte mi link na nejaku dobru.

Vopred DAKUJEM!
AK ju chceš darčekom prekvapiť, skús z nej vymámiť všetko o tom, aký by podľa nej mal byť , veď obsluhovať ho bude ona, či?
buici
15.01.11,19:27
Uz viem ze sa vyrabaju 50cm a 60cm (sirka rury) lebo starsie plechy maju sirku 55cm a nezmestia sa do rury.
buici
15.01.11,19:31
AK ju chceš darčekom prekvapiť, skús z nej vymámiť všetko o tom, aký by podľa nej mal byť , veď obsluhovať ho bude ona, či?

no tak mame starsiu plynovu ruru v ktorej sa zle pecu kolace tak dolezite su tie kolace aby boli dobre upecene, a pocet funkcii nie je dolezity lebo velka cast z nich sa neviuzije...

chcem vediet ci tie teplovzdusne su dobre na pecenie kolacou alebo nie
Xanti
15.01.11,19:33
no tak mame starsiu plynovu ruru v ktorej sa zle pecu kolace tak dolezite su tie kolace aby boli dobre upecene, a pocet funkcii nie je dolezity lebo velka cast z nich sa neviuzije...

chcem vediet ci tie teplovzdusne su dobre na pecenie kolacou alebo nie
Osobne si teplovzdušnú rúru neviem vynachváliť. Pečiem naraz na dvoch plechoch, a aj oveľa rýchlejšie upečie.

Inú rúru by som nekupovala ani teraz.
Tweety
15.01.11,19:35
no tak mame starsiu plynovu ruru v ktorej sa zle pecu kolace tak dolezite su tie kolace aby boli dobre upecene, a pocet funkcii nie je dolezity lebo velka cast z nich sa neviuzije...

chcem vediet ci tie teplovzdusne su dobre na pecenie kolacou alebo nie
Mám skúseností len s plynovou, už som prišla na jej finty, ale už by som ju chcela vymeniť za elektrickú, tú mám na chate, a musím povedať, že je lepšia, než plynová, a aj na pečenie koláčov.
Tweety
15.01.11,19:36
Osobne si teplovzdušnú rúru neviem vynachváliť. Pečiem naraz na dvoch plechoch, a aj oveľa rýchlejšie upečie.

Inú rúru by som nekupovala ani teraz.
Na dvoch plechoch vie upiecť aj plynová.:)
arizona
15.01.11,19:40
Tiez mam teplovzdusnu,ale este nikdy som nemala tak zle upecene kolace ako opisujes...
Xanti
15.01.11,19:41
Na dvoch plechoch vie upiecť aj plynová.:)
Bez prehadzovania? :D
Tweety
15.01.11,19:42
Bez prehadzovania? :D
Áno, bez. Vianočné pečivo hravo zvládla.
janulka
15.01.11,19:44
S plynom nemám skúsenosť, no na teplovzdušnú rúru nedám dopustiť, ani na elektrickú vyskúšala som obe - treba si však každú jednu odsledovať a "naučiť sa s ňou žiť". A čo sa týka varenia - indukcia je pre mňa niečo superné čo sa týka rýchlosti varenia i spotreby elektriny.

toť môj názor, ale každý máme samozrejme svoje skúsenosti a svoj názor na danú vec.

papa
Xanti
15.01.11,19:45
Tweety aj piškotové cestá?

Ako rýchlejšie sa mi v nej upečie aj mäso, aj zemiaky. Porovnávam s plynovou čo som mala kedysi.
Tweety
15.01.11,19:47
Tweety aj piškotové cestá?

Ako rýchlejšie sa mi v nej upečie aj mäso, aj zemiaky. Porovnávam s plynovou čo som mala kedysi.
To som neskúšala, len medovníčky a linecké. Ale, ako som už uviedla, chcem si sporák vylepšiť tak, že plyn len hore, ale dole bez:---, ale neviem čo namiesto neho.
Xanti
15.01.11,19:49
Ja mám hore plyn dole teplovzdušnú :D , čisto elektrickú dole by som asi nechcela.
terezamaria
15.01.11,19:57
Osobne si teplovzdušnú rúru neviem vynachváliť. Pečiem naraz na dvoch plechoch, a aj oveľa rýchlejšie upečie.

Inú rúru by som nekupovala ani teraz.

Presne tak Xanti, tiež mám teplovzdušnú, keď chcem, zapnem ventilátor a môžem piecť naraz 3 plechy. Keď nechcem, ventilátor nezapínam. Pečie vynikajúco.:)
Tweety
15.01.11,19:58
Takže mi ju odporúčate?
Xanti
15.01.11,19:59
Tweety určite áno.
Tweety
15.01.11,20:00
Vďaka.
lujza.j
15.01.11,20:05
myslím, že dnes je možné kúpiť super kombinovaný sporák len si treba vybrať funkcie: vrchný aj spodný ohrev, len vrchný ohrev, len ventilátor, vrchný spodný ohrev+ventilátor, gril, gril+ventilátor, ja mám napríklad tieto funkcie a som spokojná:)