Lila
05.12.05,14:03
Prosím Vás, vie mi niekto preložiť do slovenčiny túto vetu:

"Licenčné poplatky uvedené v odst.3 písm.b) môžu byť zdanené aj v zmluvnom štáte , v ktorom je ich zdroj , a to podľa predpisov tohto štátu, ak je však skutočný vlastník rezidentom druhého zmluvného štátu, daň takto stanovená nepresiahne 10 % hrubej sumy licenčných poplatkov."

1/ spadáme do odst. 3 písm b/, mýli ma slovo môžu (čiže aj nemusíme !? )
2/ mám to chápať tak, že ak by sme museli zrážkovú daň odviesť, tak by tá daň bola vo výške 10 % ???????
3/ je to Zmluva so Švajčiarskom / keď som zbežne pozerala ostatné zmluvy s inými štátmi, tak článok 12 sa veľmi nelíši
Za rýchlu odpoveď vopred moc ďakujem
Tweety
05.12.05,13:16
Prosím Vás, vie mi niekto preložiť do slovenčiny túto vetu:
"Licenčné poplatky uvedené v odst.3 písm.b) môžu byť zdanené aj v zmluvnom štáte , v ktorom je ich zdroj , a to podľa predpisov tohto štátu, ak je však skutočný vlastník rezidentom druhého zmluvného štátu, daň takto stanovená nepresiahne 10 % hrubej sumy licenčných poplatkov."
1/ spadáme do odst. 3 písm b/, mýli ma slovo môžu (čiže aj nemusíme !? )
2/ mám to chápať tak, že ak by sme museli zrážkovú daň odviesť, tak by tá daň bola vo výške 10 % ???????
3/ je to Zmluva so Švajčiarskom / keď som zbežne pozerala ostatné zmluvy s inými štátmi, tak článok 12 sa veľmi nelíši
Za rýchlu odpoveď vopred moc ďakujem
Je nutné pozrieť si zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia medzi SR a Švajčiarskom, viem že naši bratia Česi majú 10%. :cool:
Lila
05.12.05,13:20
Ďakujem, prosím tí naši bratia Česi v ktorom článku majú zakotvenú túto výšku dane?
Lebo ja som našla ohľadom výšky dane len v čl. 12 a som z toho jeleň. /v zmluve so Švajčiarskom/
Tweety
05.12.05,13:24
Ďakujem, prosím tí naši bratia Česi v ktorom článku majú zakotvenú túto výšku dane?
Lebo ja som našla ohľadom výšky dane len v čl. 12 a som z toho jeleň. /v zmluve so Švajčiarskom/
Neviem teraz narýchlo, ale skús pozrieť , zdá sa mi, že tento rok bola niekedy na začiatku roka. Alebo zavolaj na DÚ a tam ti poradia. Ja som si takto overovala Francúzov.:o
Tweety
05.12.05,13:29
Ďakujem, prosím tí naši bratia Česi v ktorom článku majú zakotvenú túto výšku dane?
Lebo ja som našla ohľadom výšky dane len v čl. 12 a som z toho jeleň. /v zmluve so Švajčiarskom/
Našla som Ti ich všetky
:o
Zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia (http://www.drsr.sk/drsr/slovak/legislativa/danove_predpisy/data/zoznam.pdf)
Lila
05.12.05,13:39
Majka, asi sme sa neporozumeli. Chcela som vedieť, v ktorom čl. to majú Česi. Už som to aj našla , je to tiež čl. 12 / ako aj u Švajčiarov/, kde je uvedená výška zráž. dane.
Ale stále nemám odpoveď na moju otázku č. 1
/je tam slovo môže- čiže chápem to, že aj nemusí/
Tweety
05.12.05,13:40
Majka, asi sme sa neporozumeli. Chcela som vedieť, v ktorom čl. to majú Česi. Už som to aj našla , je to tiež čl. 12 / ako aj u Švajčiarov/, kde je uvedená výška zráž. dane.
Ale stále nemám odpoveď na moju otázku č. 1
/je tam slovo môže- čiže chápem to, že aj nemusí/
Správne, nemusí.:o
Tweety
05.12.05,13:41
Správne, nemusí.:o
Zmluva, je obojstranná, čiže ak mi máme 10 tak aj druhá strana má 10%:o
Lila
05.12.05,13:57
No dobre, teda to zhrniem, ak máme DF zo zahraničia od Švajčiarov /ktorí sú vlastníkmi svojej web.stránky/ , tak hosťovanie na ich web. stránke
by nepodliehalo zráž. dani ?
Keďže by sme podliehali pod odst.3 písm.b), kde je uvedené, že lic. poplatky môžu byť zdanené aj v zml. štáte, v ktorom je ich zdroj ........ ?
Myslím , že slovo môže je právo voľby, či to zdaníme alebo nie. Alebo sa mýlim?????
Trochu ma však zaráža keď čítam iné podobné otázky a odpovede zase ohľadom ČR, že sa tam nikto nepozastavuje nad slovom : môže v čl. 12 .
Pretože aj v zmluve o zamedzení dvoj. zdanenia s ČR je čl. 12 odst.2 skoro navlas rovnaký ako so zmluvou so Švajčiarmi.
Tweety
05.12.05,14:46
Keďže by sme podliehali pod odst.3 písm.b), kde je uvedené, že lic. poplatky môžu byť zdanené aj v zml. štáte, v ktorom je ich zdroj ........ ?
Myslím , že slovo môže je právo voľby, či to zdaníme alebo nie. Alebo sa mýlim?????
Trochu ma však zaráža keď čítam iné podobné otázky a odpovede zase ohľadom ČR, že sa tam nikto nepozastavuje nad slovom : môže v čl. 12 .
Pretože aj v zmluve o zamedzení dvoj. zdanenia s ČR je čl. 12 odst.2 skoro navlas rovnaký ako so zmluvou so Švajčiarmi.[/QUOTE]
Je to na dohode obidvoch partnerov. Ak si to takto chcú uplatniť, tak môžu, ale potom musia tak postupovať obaja. Čiže ak Ty zaplatíš menej, budeš mať potvrdenie od DÚ o zaplatení dane, pošleš partnerovi a on si to uplatní v DP. l :cool: :o
Evanka
05.12.05,15:40
Je to na dohode obidvoch partnerov. Ak si to takto chcú uplatniť, tak môžu, ale potom musia tak postupovať obaja. Čiže ak Ty zaplatíš menej, budeš mať potvrdenie od DÚ o zaplatení dane, pošleš partnerovi a on si to uplatní v DP. l :cool: :o
Uplatní si to, ale môže sa stať, že nemôže uplatniť plnú výšku odvedenej dane v inom štáte. Záleží od pomeru príjmov zahraničných k tuzemským.
Lila
06.12.05,06:54
Nerozumiem. Ak ja uhradím celú DF Švajčiarovi a nezrazím zráž. daň, Švajčiari si na konci roka nebudú /samozrejme podla pomeru príjmov zo zahraničia a z domáceho trhu/ môcť vo svojom daň. priznaní uplatniť : časť svojich celkových nákladov??????
Dobre tomu rozumiem???
Lebo priznám sa, my sme im už dve DF uhradili v plnej výške,bez zrážky dane, odberateľov len zo SR majú možno 100, tak prečo nás neupozornili, že im máme menej uhrádzať??? Ak by to bolo pre nich nevýhodné?
Tweety
06.12.05,06:58
Nerozumiem. Ak ja uhradím celú DF Švajčiarovi a nezrazím zráž. daň, Švajčiari si na konci roka nebudú /samozrejme podla pomeru príjmov zo zahraničia a z domáceho trhu/ môcť vo svojom daň. priznaní uplatniť : časť svojich celkových nákladov??????
Dobre tomu rozumiem???
Lebo priznám sa, my sme im už dve DF uhradili v plnej výške,bez zrážky dane, odberateľov len zo SR majú možno 100, tak prečo nás neupozornili, že im máme menej uhrádzať??? Ak by to bolo pre nich nevýhodné?
Ak ste im uhradili celú faktúru, tak si celú zarátali do príjmov. Iba ak by dostali zaplatené menej o zrážkovú daň, tú zaplatenú daň u Vás by si uplatnili v DP. :cool:
Lila
06.12.05,07:07
Ďakujem, tomuto rozumiem. Ešte dopĺňam, ak bude mať väčší príjem zo zahraničia, tak by si ju zrejme celú nemohol uplatniť vo svojom DP, je to tak????????
Tweety
06.12.05,07:21
Ďakujem, tomuto rozumiem. Ešte dopĺňam, ak bude mať väčší príjem zo zahraničia, tak by si ju zrejme celú nemohol uplatniť vo svojom DP, je to tak????????Neviem presne ako to tam je, treba si pozrieť vysvetlivky k daňovému priznaniu ,tam ten pomer je určite uvedený.;) :o
Lila
06.12.05,07:23
Vďaka všetkým za trpezlivosť.