Andrej33
15.01.11,23:16
Dobry den

Vopred sa ospravedlnujem ak som nahodou nezvolil spravnu temu.

Nasiel som na parkovisku investicne zlato v tvare tehlicky so seriovym cislom, s cistotou 24 karatov a 50 gramovou hmotnostou. Na roznych strankach som sa dopatral k pribliznej sume 1500 eur.
Otazka je ako by som mohol toto investicne zlato premenit na hotovost bez toho aby som z toho mal nejake problemy alebo mi bolo toto zlato odobrane.
Kedze sa nejedna o maly peniaz a mne by tato suma velmi pomohla na zaplatenie skolneho nemam moc zaujem o navratenie majtelovi.

Dakujem za odpovede.
marjankaj
15.01.11,23:04
Dobry den

Vopred sa ospravedlnujem ak som nahodou nezvolil spravnu temu.

Nasiel som na parkovisku investicne zlato v tvare tehlicky so seriovym cislom, s cistotou 24 karatov a 50 gramovou hmotnostou. Na roznych strankach som sa dopatral k pribliznej sume 1500 eur.
Otazka je ako by som mohol toto investicne zlato premenit na hotovost bez toho aby som z toho mal nejake problemy alebo mi bolo toto zlato odobrane.
Kedze sa nejedna o maly peniaz a mne by tato suma velmi pomohla na zaplatenie skolneho nemam moc zaujem o navratenie majtelovi.

Dakujem za odpovede.

Tak hovoríš na parkovisku?:rolleyes:
video1983
15.01.11,23:07
ked prehladnem eticku stranku veci, tak ma ako prva napadne zalozna.
Ice dive
16.01.11,06:44
ked prehladnem eticku stranku veci, tak ma ako prva napadne zalozna.
no v záložni tiež musia overiť totožnosť a podľa čísla na techličke by tiež nemal byť problém majiteľa vypátrať...
taktiež si myslím, že záložňa vykúpi len to čo by vedela predať...
možno zlatníctvo čo aj vyraba šperky by to vedelo vykúpiť ako zlomkové zlato... ale radšej buď čestný a vráť ho majiteľovi a žiadaj 10% nálezného... nakoľko reálne to načierno za 1500 € nepredáš...
pivko
16.01.11,07:03
Myslím že v záložni nebudú mať záujem zisťovať povod zlata a majiteľa, prvoradý im je kšeft.
220870
16.01.11,07:13
Predaj šperkárom zlatníkom.Ten kto stratí a nosí pri sebe zlaté tehličky tak tomu určite najakých pár poondiatych tisícok chýbať nebude.Vygoogli si zlatníci.
Andrej33
16.01.11,11:27
Ano na parkovisku... Co je na tom neuveritelne?
Zalozna ma uz napadla tak som sa bol spytat.
Potrebuju nejaky certifikat od puncoveho uradu a certifikat vlastnictva.
Ale ten zlatnik ma nenapadol, skusim sa popytat.
Zatial dakujem za odpovede.

OT: Nemam zaujem o navratenie majtelovi lebo dane parkovisko kde som to nasiel stoji v luxusnej stvrti a este luxusnejsim podnikom takze mi je jasne ze majtel danej tehlicky je davno za vodou. A mne by financie dost pomohly popri skole. Aj ked je to neeticke ale s tym sa da zit dalej. :)
pivko
16.01.11,11:45
kúpim, daj kontakt do mojho profilu.
Tweety
16.01.11,11:52
Dobry den

Vopred sa ospravedlnujem ak som nahodou nezvolil spravnu temu.

Nasiel som na parkovisku investicne zlato v tvare tehlicky so seriovym cislom, s cistotou 24 karatov a 50 gramovou hmotnostou. Na roznych strankach som sa dopatral k pribliznej sume 1500 eur.
Otazka je ako by som mohol toto investicne zlato premenit na hotovost bez toho aby som z toho mal nejake problemy alebo mi bolo toto zlato odobrane.
Kedze sa nejedna o maly peniaz a mne by tato suma velmi pomohla na zaplatenie skolneho nemam moc zaujem o navratenie majtelovi.

Dakujem za odpovede.
Prvá cesta s týmto zlatom mala byť k najbližšiemu oddeleniu polície. AK si tak neurobil, hrozí ti stíhanie.
Ice dive
16.01.11,11:53
OT: Nemam zaujem o navratenie majtelovi lebo dane parkovisko kde som to nasiel stoji v luxusnej stvrti a este luxusnejsim podnikom takze mi je jasne ze majtel danej tehlicky je davno za vodou. A mne by financie dost pomohly popri skole. Aj ked je to neeticke ale s tym sa da zit dalej. :)[/QUOTE]

mimotemy :eek: ešteže naša študentská mládež si popri štúdiu môže dovoliť chodiť do luxusných štvrtí pred luxusné podniky...
220870
16.01.11,11:55
Prvá cesta s týmto zlatom mala byť k najbližšiemu oddeleniu polície. AK si tak neurobil, hrozí ti stíhanie.
Tiež ma to napadlo.Ale ako polícia zistí že je to majetok tej ktorej konkrétnej osoby.Dokážem to pochopiť pri hodinkách,okuliaroch,ale kus nerastu?:confused:
Tweety
16.01.11,11:58
Tiež ma to napadlo.Ale ako polícia zistí že je to majetok tej ktorej konkrétnej osoby.Dokážem to pochopiť pri hodinkách,okuliaroch,ale kus nerastu?:confused:
To je už ich problém, ale to, že si nesplnil svoju občiansku povinnosť, ostáva jeho problémom.
lujza.j
16.01.11,12:04
Tiež ma to napadlo.Ale ako polícia zistí že je to majetok tej ktorej konkrétnej osoby.Dokážem to pochopiť pri hodinkách,okuliaroch,ale kus nerastu?:confused:

museli by zistiť;)
Ice dive
16.01.11,12:11
Tiež ma to napadlo.Ale ako polícia zistí že je to majetok tej ktorej konkrétnej osoby.Dokážem to pochopiť pri hodinkách,okuliaroch,ale kus nerastu?:confused:
však sám zadávateľ hovoril, že v záložni od neho pýtali certifikát vlastníctva + certifikát pravosti... myslím, že tieto zlaté tehličky sú nejako očíslované... t.j. polícia to bude mať omnoho ľahšie vyptrať majiteľa ako pri okuliaroch, alebo hodinkách, ktoré sa robia v nespočetných sériách...
vyžaduje si to len predpoklad, že majiteľ nahlásil stratu zlatej tehličky...
Zita5
16.01.11,12:39
Dobry den

Vopred sa ospravedlnujem ak som nahodou nezvolil spravnu temu.

Nasiel som na parkovisku investicne zlato v tvare tehlicky so seriovym cislom, s cistotou 24 karatov a 50 gramovou hmotnostou. Na roznych strankach som sa dopatral k pribliznej sume 1500 eur.
Otazka je ako by som mohol toto investicne zlato premenit na hotovost bez toho aby som z toho mal nejake problemy alebo mi bolo toto zlato odobrane.
Kedze sa nejedna o maly peniaz a mne by tato suma velmi pomohla na zaplatenie skolneho nemam moc zaujem o navratenie majtelovi.

Dakujem za odpovede.

Mali ste ísť na napr. políciu , že ste našli inv.zlato , a možno by sa dostalo späť k majiteľovi .
video1983
16.01.11,12:46
Mali ste ísť na napr. políciu , že ste našli inv.zlato , a možno by sa dostalo späť k majiteľovi .


pisal ze nema zaujem ho vratit na co by mal ist na policiu???
Zita5
16.01.11,12:52
Všetky firmy, ktoré obchodujú alebo sprostredkovávajú predaj investičného zlata majú evidenciu týchto tehličiek podľa sérii a k nim patriaceho majiteľa. Takže nič nie je problém.

Stačí ,že záložňa bude mať podozrenie(vie prečo pýtajú certifikát) ...a tam vedia akú majú povinnosť .
Melnick
16.01.11,13:07
Dobry den

Vopred sa ospravedlnujem ak som nahodou nezvolil spravnu temu.

Nasiel som na parkovisku investicne zlato v tvare tehlicky so seriovym cislom, s cistotou 24 karatov a 50 gramovou hmotnostou. Na roznych strankach som sa dopatral k pribliznej sume 1500 eur.
Otazka je ako by som mohol toto investicne zlato premenit na hotovost bez toho aby som z toho mal nejake problemy alebo mi bolo toto zlato odobrane.
Kedze sa nejedna o maly peniaz a mne by tato suma velmi pomohla na zaplatenie skolneho nemam moc zaujem o navratenie majtelovi.

Dakujem za odpovede.

Tá voľba témy nie je v tomto prípade až taká dôležitá, mňa skôr zarazilo to čo nasledovalo po jej zaradení.
Stať sa mne, že mi študent, ktorý nemá na školné vráti moju tehličku, tak pouvažujem nad sponzorovaním štúdia tohto študenta.
Mne nie je ľúto darovať hocičo a nesmútim za tým, ale vedomosť, že som niečo stratila ma privádza do šialenstva.:mad:
Neviem, neviem, to ťa nebude hrýzť svedomie celý život ? :cool:
Melnick
16.01.11,13:09
Všetky firmy, ktoré obchodujú alebo sprostredkovávajú predaj investičného zlata majú evidenciu týchto tehličiek podľa sérii a k nim patriaceho majiteľa. Takže nič nie je problém.

Stačí ,že záložňa bude mať podozrenie(vie prečo pýtajú certifikát) ...a tam vedia akú majú povinnosť .
Zitka, vedia, oni vedia, ale nepovedia.......kde by potom končilo to zlato zo všetkých krádeží ?

Bohužiaľ často pokropené krvou nevinných predavačov klenotníctiev. :mee:
Zita5
16.01.11,13:13
Ja ešte pre zadávateľa priložím tému , v ktorej je jeden zákon , ktorý záložňa musí plniť
http://www.porada.sk/t142523-zakon-c-297-2008-z-z-o-ochrane-pred-legalizaciou-prijmov.html

Nie je to tak jednoduché , to predať v ktorej koľvek záložni , všade budú chcieť preukázanie identifikácie inv.zlata.Práve preto by sa mala zadávateľ zachovať tak, aby sa inv.zlato dostalo späť k majiteľovi .
lujza.j
16.01.11,13:19
Zitka, vedia, oni vedia, ale nepovedia.......kde by potom končilo to zlato zo všetkých krádeží ?

Bohužiaľ často pokropené krvou nevinných predavačov klenotníctiev. :mee:

no ale v tomto prípade majú nejakú zábranu vedia, že je to evidované a ťažko by sa im to asi predávalo.
pivko
16.01.11,13:23
Žiadny problém ,pretavia to a hotovo.
lujza.j
16.01.11,13:26
to áno pre zlatníka žiadny problém
JankaO
16.01.11,13:33
Nemam zaujem o navratenie...majtel danej tehlicky je davno za vodou...
toto som už niekde počula..."dyk gadžovia majú dosť, tak prečo by sme nekradli...??"
lujza.j
16.01.11,13:35
asi sa nedozvieme v akom meste to bolo, ale nevadí:) ale napadlo ma, že či v takej štvrti ako píšeš nemohol byť kamerový systém, aj keď by ho nemala samotná reštaurácia, ale okolité domy ak to bola obytná štvrť, mohol by to byť pre teba problém.
Tweety
16.01.11,13:35
Dobry den

Vopred sa ospravedlnujem ak som nahodou nezvolil spravnu temu.

Nasiel som na parkovisku investicne zlato v tvare tehlicky so seriovym cislom, s cistotou 24 karatov a 50 gramovou hmotnostou. Na roznych strankach som sa dopatral k pribliznej sume 1500 eur.
Otazka je ako by som mohol toto investicne zlato premenit na hotovost bez toho aby som z toho mal nejake problemy alebo mi bolo toto zlato odobrane.
Kedze sa nejedna o maly peniaz a mne by tato suma velmi pomohla na zaplatenie skolneho nemam moc zaujem o navratenie majtelovi.

Dakujem za odpovede.
Ako som už písala v prísp. vyššie, za zmienku stojí :
zatajení věci

trestný čin, jehož se dopustí ten, kdo si přisvojí cizí věc nikoli nepatrné hodnoty, která se dostala do jeho moci nálezem, omylem nebo jinak bez přivolení osoby oprávněné

http://www.google.sk/search?hl=sk&source=hp&q=zatajenie+veci&aq=0&aqi=g1&aql=&oq=zataj
Zita5
16.01.11,13:44
Ano na parkovisku... Co je na tom neuveritelne?
Zalozna ma uz napadla tak som sa bol spytat.
Potrebuju nejaky certifikat od puncoveho uradu a certifikat vlastnictva.
Ale ten zlatnik ma nenapadol, skusim sa popytat.
Zatial dakujem za odpovede.

OT: Nemam zaujem o navratenie majtelovi lebo dane parkovisko kde som to nasiel stoji v luxusnej stvrti a este luxusnejsim podnikom takze mi je jasne ze majtel danej tehlicky je davno za vodou. A mne by financie dost pomohly popri skole. Aj ked je to neeticke ale s tym sa da zit dalej. :)


Etiketa Porady :

14. Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona. Na takéto otázky neodpovedám. Neodpovedám spôsobom, ktorý navádza k porušeniu, či obchádzaniu zákona.
video1983
16.01.11,13:48
co tu riesite? ked to teda nechce vratit tak to nevrati. co ste vsetci aky eticky.velke reci ale keby vy ste nasli to co on tiez by ste si rozmysleli co to vratite alebo nie v tejto super dobe :-D
a ja osobne? stratil som penazenku doklady + 750€ v penazennke nikto sa ani neunuval mi vratit aspon doklady.

NIC nevracaj zisti si kto to kupi a je! je ich dost
marjankaj
16.01.11,13:53
co tu riesite? ked to teda nechce vratit tak to nevrati. co ste vsetci aky eticky.velke reci ale keby vy ste nasli to co on tiez by ste si rozmysleli co to vratite alebo nie v tejto super dobe :-D
a ja osobne? stratil som penazenku doklady + 750€ v penazennke nikto sa ani neunuval mi vratit aspon doklady.

NIC nevracaj zisti si kto to kupi a je! je ich dost

Ak je v tom vražda, tak by som nechcel byť v jeho koži pre pár euri.:eek:
Petra Nová
16.01.11,13:55
Asi by si si mal prečítať toto:

§ 236 Trestného zákona

Zatajenie veci

(1) Kto si prisvojí cudziu vec malej hodnoty, ktorá sa dostala do jeho moci nálezom, omylom alebo inak bez privolenia oprávnenej osoby, potrestá sa odňatím slobody až na jeden rok.

(2) Odňatím slobody na šesť mesiacov až päť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1 a spôsobí ním väčšiu škodu.

§ 135 Občianskeho zákonníka

(1) Kto nájde stratenú vec, je povinný ju vydať vlastníkovi. Ak vlastník nie je známy, je nálezca povinný odovzdať ju príslušnému štátnemu orgánu. Ak sa o ňu vlastník neprihlási do jedného roka od jej odovzdania, pripadá vec do vlastníctva štátu.

(2) Nálezca má právo na náhradu potrebných výdavkov a na nálezné, ktoré tvorí desať percent ceny nálezu. Osobitný právny predpis môže inak upraviť oprávnenie toho, kto vec našiel alebo ohlásil.

(3) Ustanovenia odsekov 1 a 2 platia primerane aj na skryté veci, ktorých vlastník nie je známy, a na opustené veci.

A ak si sa chcel len zabaviť (potárať si), tak sa ti to podarilo.
Petra Nová
16.01.11,14:19
Inak si jeden z mála vyvolených, ktorý vie založiť tému tak, aby sa nedala uzamknúť.:rolleyes:
A pritom si absolútny nováčik.:confused:
video1983
16.01.11,14:26
Ak je v tom vražda, tak by som nechcel byť v jeho koži pre pár euri.:eek:

myslim ze privelmi pozerat TV:D
marjankaj
16.01.11,14:28
Petra Nová Dnes, 04:19 PM
Inak si jeden z mála vyvolených, ktorý vie založiť tému tak, aby sa nedala uzamknúť.
A pritom si absolútny nováčik.

No keď to šupol medzi zákony.:rolleyes:
Petra Nová
16.01.11,14:29
Vidíš, tak to som nevedela, že tam je to možné bez čarovania.;) Kto umí, ten umí hneď za nova.:---
marjankaj
16.01.11,14:30
myslim ze privelmi pozerat TV:D

Jasné. Zlaté tehličky sa rozdávajú len tak.:---
Paula
16.01.11,15:00
Hm, a keby sa práve s touto témou objavila pri pátraní "stopa" v rámci straty, predpokladám, že by sa zákonným spôsobom aj odhalila identita nálezcu. Alebo sa mýlim?
Ice dive
16.01.11,15:03
Hm, a keby sa práve s touto témou objavila pri pátraní "stopa" v rámci straty, predpokladám, že by sa zákonným spôsobom aj odhalila identita nálezcu. Alebo sa mýlim?
no neviem neviem... pár rokov dozadu vrámci šetrenia tušim zrušili policajtom internet... :(
Petra Nová
16.01.11,15:05
Hm, a keby sa práve s touto témou objavila pri pátraní "stopa" v rámci straty, predpokladám, že by sa zákonným spôsobom aj odhalila identita nálezcu. Alebo sa mýlim?
Ak by sa dala zistiť IP-čka, tak určite.
marjankaj
16.01.11,15:11
Ak by sa dala zistiť IP-čka, tak určite.

Načo IP. Rišo im poskytne aj mobil.:cool:
Už vidím ako sa ho zbavuje.:eek:
lujza.j
16.01.11,15:13
Petra Nová
16.01.11,15:15
Načo IP. Rišo im poskytne aj mobil.:cool:
Už vidím ako sa ho zbavuje.:eek:

Máš pravdu. Často žijem ešte v 20 storočí.:D
MatoB
16.01.11,15:25
Keby mas od toho kompletne doklady za 1400€ (ak je neposkodene) by som ho od teba kupil, ale vzhladom k tomu, ze si detailne rozpisal o ake zlato ide (co je na studenta nezvyk) verim, ze temu si zalozil len "zo srandy". Inak predajna cena ide okolo 1750€ vykupna -15 az -25%.

Dasia vec nepreda to nikomu lebo kazdy co vykupuje takto zlato ci uz zlatnik alebo klenotnictvo maju pravidelne kontroly.
Melnick
16.01.11,15:33
No keď to šupol medzi zákony.:rolleyes:



Petra NováRe: Investicne zlato
Vidíš, tak to som nevedela, že tam je to možné bez čarovania.;) Kto umí, ten umí hneď za nova.:---

Téma sa dá uzatvoriť.;)
Petra Nová
16.01.11,15:35
Ako, kým a čím???
Zita5
16.01.11,15:35
Téma sa dá uzatvoriť.;)

Keď som písala príspevky, tak nezobralo možnosť "Vyriešené "....prečo ?
Tweety
16.01.11,15:36
Tak, že na jeho príspevok klikneš myškou na vyriešené.
Tweety
16.01.11,15:38
Keď som písala príspevky, tak nezobralo možnosť "Vyriešené "....prečo ?
Lebo ho mal zadaný medzi zákonmi.